Відбувся відкритий чемпіонат Закарпаття з пішохідного туризму та спортивного орієнтування

У період з 20 по 23 червня на околиці м.Іршава в урочищі Ставліш відбувся відкритий чемпіонат Закарпатської області з пішохідного туризму та спортивного орієнтування серед юнаків «ЄвроКарпати-2012». Участь у заході взяло 10 команд. До складу кожної з них входило шестеро чоловік. Господаря — Іршавський район — представляли 4 команди.

На базі змагань проходив обласний суддівський семінар-практикум, який сприяв підвищенню суддівської туристської майстерності. У ньому взяли участь і педагоги райСЮТур, які в результаті отримали ІІ суддівську категорію зі спортивного туризму.

У перший день змагань всі учасники чемпіонату працювали на дистанції ІІ-го класу «Особисто-командна смуга перешкод». Кожен повинен був пройти такі основні етапи: переправа по мотузці з перилами (паралельки) з самонаведенням, в’язання вузлів, підйом по схилу спортивним способом, траверс схилу, спуск спортивним способом з самонаведенням, навісна переправа через яр, рух по жердинах. Помилка учасника каралася відповідною сумою штрафних балів, що впливало й на командний результат.

На другий день змагань всі учасники проходили дистанцію «Крос-похід», яка, крім вищеперелічених етапів, ускладнювалася елементами орієнтування на місцевості. Завершили чемпіонат «ЄвроКарпати» змагання на дистанції «Командна смуга перешкод», які внесли деякі корективи у загальні результати команд.

Підбивши підсумки змагань за всі дні, суддівська колегія визначила переможців. Як і очікувалося, перше місце отримала команда ЗЦТКЕС (м. Ужгород). Приємною несподіванкою для всіх присутніх стала звістка про те, що команда села Білки посіла друге місце. Вона лише нещодавно вийшла на арену обласних змагань.

Ще один приємний сюрприз очікував на колектив Іршавської райСЮТур. Її збірна посіла третє місце.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, з 11 по 16 липня тут же, в урочищі Ставліш проходитиме 41-й чемпіонат України серед юніорів з пішохідного туризму.