Програму втілюватимуть в життя за рахунок коштів державного бюджету, бюджетів міст обласного значення та власних коштів підприємств. Загалом, на її реалізацію необхідно виділити понад 32 мільйони гривень.
Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець нині у 176 багатоповерхових житлових будинках області в експлуатації знаходиться 450 ліфтів, у тому числі: в Ужгороді – 325, Мукачеві – 121, у селищі Солотвино Тячівського району – 4. У 161 ліфтах обладнано систему диспетчерського зв’язку. Обслуговування ліфтів здійснюють три спеціалізовані організації - КП «Ужгородліфт», ТОВ «СРБП «Закарпатліфтмонтаж» та ПП «Амур». Основну кількість існуючих ліфтів змонтовано у період масового будівництва житла в області у 70-х та наприкінці 80-х років минулого століття, тому в області 200 ліфтів вже відпрацювали встановлений термін експлуатації, а до 2015 року таких ліфтів буде ще 240. В управлінні ЖКГ вважають, що тарифи на ремонт і технічне обслуговування ліфтів, які затверджені органами місцевого самоврядування, не покривають усі витрати на утримання ліфтів. Обсяг заробітної плати, накладних витрат у тарифах постійно збільшується, а обсяг затратних коштів на придбання матеріалів відповідно зменшується, у результаті чого на ліфтах не виконується весь комплекс профілактичних робіт і їх технічний стан щороку погіршується. У зв’язку з існуючою проблемою морально-технічного зношування ліфтового парку, обмеженим 25-річним терміном експлуатації, для прийняття кардинальних мір з цього питання виникла необхідність розроблення обласної програми.
Програмою передбачено провести технічну експертизу ліфтів та їх капітальний ремонт, відновити роботу ліфтів, що виведені з експлуатації у зв’язку із псуванням та відновити роботу об’єднаних диспетчерських систем, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.