Угорці Закарпаття шоковані «нарізкою» виборчих округів від влади

Текст відповідної заяви надійшов на адресу Закарпаття онлайн.

Угорці Закарпаття шоковані «нарізкою» виборчих округів від влади

Заява

ТУКЗ-КМКС щодо рішення ЦВК про утворення одномандатних виборчих округів

Президія Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ-КМКС) була приголомшена рішенням Центральної виборчої комісії щодо утворення одномандатних виборчих округів на виборах до Верховної Ради України. Комісія, ігнорувавши прохання ТУКЗ-КМКС, інших угорських організацій Закарпаття та уряду Угорщини, розподілила територію компактного проживання угорців між різними виборчими округами таким чином, що їх пропорція в жодному з округів не досягає навіть третини від загальної кількості виборців.

Оскільки 150-ти тисячна угорська громада не має жодних шансів на виборах до парламенту України подолати 5-ти відсотковий прохідний бар’єр, що відповідає приблизно одному мільйону голосів, єдину можливість отримати депутатський мандат може забезпечити одномандатний округ. Рішення ЦВК щодо розподілу території компактного проживання угорців між різними виборчими округами значною мірою погіршує шанси угорської громади на парламентське представництво, тому це однозначно є кроком, спрямованим проти інтересів закарпатських угорців.

ТУКЗ-КМКС вважає рішення ЦВК відвертим наступом на законні інтереси угорської національної меншини й рішуче засуджує такі дії.

 

м. Ужгород, 30.04.2012 р.

Президія ТУКЗ-КМКС

07 травня 2012р.

Теги: угорський, КМКС, ТУКЗ, виборчий

Коментарі

Михайло 2012-05-14 / 15:07:01
За все потрібно платити. Хіба угорський президент цього незнав? Якби заплатив то Ковача без виборів призначили б депутатом. А за більші гроші призначили б одразу спікером! Аби тільки мадяри задоволеними лишилися. Бо що не зроби усе їм недобре. Вони перемогли б якби яйця не мішали, як поганому танцору.

Олександр 2012-05-14 / 15:00:13
Правильно рибите мадяри! Ковач М. нехай демонстративно відмовиться балотуватись у депутати. Купивши білет на поїзд демонстративно потрібно відмовитись їхати. Це в дусі європейської демократії. Хочу їду ,а не хочу не їду!!!

Це я 2012-05-12 / 09:39:39
до мадяр 05.10.
Я гадаю, якраз і користувалися такими намірами, різаючі округи. Це на руку УМДС-ПР бізнесменам.
Хоча, не позбавляти можливості угорців мати свого представника у ВР - жест від влади. Але мати одного депутата у Києві, практично ніякого значення не має при такий демократії.

мадяр 2012-05-10 / 20:36:03
Мені здається, що такою грою, мадяри взагалі не підуть на вибори.

luzhg 2012-05-10 / 16:23:35
При всьому бажанні роздеребанити теплі місця, було б справедливо один округ надати меншині, яка все ж така велика в області по чисельності... НО - тепер гат будуть знати як за Янія Ковача голосувати... і за партію влади...

Теж місцевий 2012-05-10 / 12:47:24

Тролінг. Коментар видалено. Адмін

місцевий 2012-05-10 / 10:29:09
Шановні дописувачі.На жаль у західній Україні стало модно знущатися над мадярами бо нас тут мало.У інших частинах краіни з нами поводяться по людськи як це буває у нормальних людей.Обизвати нас та знущатися над нами лише за те що ковач м. та верхушка кмкс инколи дозволяє собі висловлювати всяку дурницю це теж ненормально.У мене хороші друзі-українці яких я ціную поважаю за яких руку вогонь готовий вкасти та що мені від них відмотись лише за те бо увас головорез-тягни у бік?

Мадяр 2012-05-09 / 15:17:15
А нацисти бояться навіть глянути в сторону Криму, їм бачте мадяри покою не дають. Не приведи господи дорости до Бандери - вбивці одного із міністрів Польші, за що і засудили його до страти. І не повісили його лиш тому, що вивзолили його друзі - фашисти. То хіба він взірець титульної нації, і на нього я маю рівнятися?
А Україну ми поважаємо, а не треплемося як ви. Бо тихо собі працюємо в нашій державі, а половина Львівської, Франківської та Тернопільської областей наповнює бюджети Італії, Потругалії, Польші та Іспанії.

ошуканий 2012-05-09 / 13:29:00
Угорський автономний округ.. чом би й ні? Адже ж є у нас аж ціла автономна республіка Крим. То чим же мадьяри гірші за татар?

stik 2012-05-09 / 11:52:12
Мадяре, ти перше дорости до Бандери, а потім будеш претендувати на українську владу. Навчися перше поважати державу, в якій живеш і титульний народ.

P. jegyző 2012-05-08 / 15:34:39
В нынешних условиях (450 деп. на 45 млн.нас., т.е. 1 деп. на 100 000 чел.) было бы вполне логичным иметь, хотя бы, одного венгерского депутата в Верховной Раде.Это, в первую очередь, служило бы интересам самого украинского государства, в качестве аргумента, подтверждающего наличие принципов представительской демократии в обществе. С точки зрения расстановки политических сил в парламенте, это никакого практического значения не имело бы.
Что касается ассимиляции, полагаю, что степень национальной гордости венгров достаточно высока для сохранения идентичности.

Мадяр 2012-05-08 / 12:06:07
А що ся так пан Микола чудує. Якщо на вибори йде татарня та бандерня, то чому не піти мадярні.

??? 2012-05-08 / 09:20:24
2 Коля 2012-05-07 / 17:08:10

виходить, "украйня" рулит ???

патріот 2012-05-07 / 20:42:01
Вони голосували на виборах Президента за цю владу, то тепер нема чого жалітися, угорцям Янукович підходять.

Це я 2012-05-07 / 17:15:43

Коментар видалено. Автору - попередження. Адмін

Коля 2012-05-07 / 17:08:10
Всі хотять дорватися до державного корита, даже мадярня і то лізе в парламент

Istvan 2012-05-07 / 16:29:54
Без угорців ви будете мати ще одну Балогу в Раді, теперь і від берегівського округу. Поздравляю.

Аноним 2012-05-07 / 15:53:47
Ember Zoltán 2012-05-07 / 15:16:09

А что Вы хотели? Действия власти вполне предсказуемы.
Сколько ВАС прошу /не вас лично/ будьте открыты, вернитесь лицом к своим СОГРАЖДАНАМ и будет Вам не 160 тысяч, а миллион от Чопа до Раго.
Но не хотите живете в своей "скорлупе".
У мадьяр сотни тысяч Потенциальных Сторонников, но надо с людьми работать, а Вы еще и сами умеете палки в колеса ставить.
Делайте выводы Господа.

E. Z. 2012-05-07 / 15:24:24
вони будуть повертати свої голови в бік Угорщини.

А куда им повенуть?!
Из-за Карпат они Киев не видят и Киев их не видит.
Бедные ми: бомбы в Днепропетровске, в Ивано-Франковской области, европейский бойкотт всей страны, олигархи с часами за 250 т. баксов, "ненужные" люди или убиты, или в тюрмах, а вас беспокоят только венгры Подкарпаттья.

Антон 2012-05-07 / 15:19:26
Угорські хлопчики, через відсутність адекватних та вчасних реакцій на їх заяви та дії з боку СБУ взагалі втратили відчуття того громадянами якої країни вони є. Держава якщо прагне спокою, зобов'язана проводити асиміляцію і ще раз асиміляцію угорців. До того часу поки вони не зможуть реалізувати себе як особистості поза межами районів свого компактного проживання, доти вони будуть повертати свої голови в бік Угорщини.
Точно!

НОВИНИ: Політика

20:41
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 8
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку