Семінар проводиться за участі експертів з різних регіонів України. Присутні на ньому представники з Харкова, Києва, Львова, Донецька і, звичайно ж, Ужгорода. Конференція проходить в рамках проекту «Формування мережі обміну інформацією про науково-технічні програми Європейського Союзу», розповів один із ініціаторів заходу Іван Кульчицький. За його словами, «для України відкриті ряд науково-дослідних європейських програм, і нинішній проект спрямований на те, щоб донести цю інформацію до якнайширшого кола зацікавлених осіб».
Під час конференції обговорюватиметься питання створення технологічних платформ – саме ужгородський Центр транскордонного та наукового співробітництва є «пілотною структурою, яка в Україні фактично перша започаткувала процес створення технологічних платформ. Перша з них вже на фінальній стадії, і її створення стане прикладом для інших регіонів України», зазначив Іван Кульчицький.
На базі створеної науково-технологічної платформи згодом буде можливість розробляти і втілювати в життя проекти із залученням інноваційних технологій. В майбутньому це дасть змогу вітчизняним науковцям, зайнятим у розробці новітніх технологій, «виживати» за рахунок фінансування зацікавлених в інноваційних технологіях підприємств і організацій, обмінюватись досвідом із європейськими колегами, розвивати міжнародну співпрацю у цій галузі. Так вже давно працює вся Європа, наголошували учасники конференції, однак для України ця практика нова.
Що стосується інноваційних проектів, які можливі для втілення саме на Закарпатті, то, «є ряд перспективних проектів, які інші області через певні причини не можуть розвивати», – розповів представник Державного агентства інвестицій, розвитку та управління національними проектами. Серед них – проект, який передбачає можливість переправлення і продажу скрапленого газу за кордон. Ще один пріоритетний проект Закарпатської області – можливість проведення у рамках Зимової олімпіади 2020 року змагань з гірськолижного спорту на гірськолижних спусках області. Також Закарпаття має всі можливості для втілення проектів, які допоможуть забезпечити край власною продукцією. «У нас є все, щоб виготовляти здорову органічну їжу – ми маємо унікальні сири, ягоди, рослинну продукцію, володіємо унікальними рецептурами. І одним із пріоритетних проектів області є власне проект під назвою «Традиційна їжа», розповіла директор Центру транскордонного та наукового співробітництва УжНУ Надія Бойко.
26 квітня 2012р.
Теги: інноваційні проекти, експерти