Закарпатські рятувальники інспектували лісофондоутримувачів на готовність до пожежного періоду

З метою забезпечення своєчасного та ефективного реагування на пожежі та загорання в природних екосистемах, Територіальним управлінням МНС в області спільно із Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, керуючись рішенням колегії МНС України від 10.04.2012 року «Про організацію комплексної протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2012 року», з 9 по 24 квітня були проведені перевірки лісогосподарських підприємств та користувачів відомчих лісів.

Закарпатські рятувальники інспектували лісофондоутримувачів на готовність до пожежного періоду

Під час інспектування лісогосподарських підприємств увага приділялась питанням: створення пунктів зосередження протипожежного обладнання та інвентарю, забезпечення протипожежним обладнанням та засобами гасіння лісових пожежних станцій; забезпечення необхідною кількістю води для цілей пожежогасіння, готовності до використання, справність пожежної і спеціальної техніки та обладнання, а також готовність особового складу держлісгоспів для залучення їх до гасіння лісових пожеж, влаштування аншлагів (заборонених знаків) з інформацією про обмеження в’їзду в ліс в межах пожежонебезпечного періоду та протипожежних бар’єрів в лісах згідно з проектною документацією. Також перевірялася наявність наглядної протипожежної агітації, картографічних матеріалів на лісові масиви з поділом на квартали для забезпечення управління силами під час гасіння лісових пожеж.

Сьогодні в області нараховується вісім лісофондоутримувачів. Однак, на жаль, жодний з них не може похвалитися належним  протипожежним станом своїх лісових угідь. За правило, у більшості держлісгоспів не вирішується питання створення та поновлення мінералізованих смуг, протипожежних розривів, ремонту та будівництва водоймищ, доріг протипожежного призначення, не здійснюється належний контроль за очисткою використаних територій лісокористувачами від залишків деревини, минулорічних горільників та сміття. Не створюються запаси паливно-мастильних матеріалів для заправки автомототехніки, що буде залучатися при гасінні пожеж.

Також окремим господарствам слід посилити патрулювання небезпечних в пожежному плані місць їхніх лісових масивів. “Грішать” наші ліси і малою кількістю встановлених аншлагів з упереджувальними написами на протипожежну тематику. У багатьох випадках повністю не відпрацьований механізм співпраці між самими лісогосподарствами на випадок пожежі, що в подальшому ускладнює її гасіння. Такий стан справ в лісових господарствах підтверджує, що у разі виникнення вогняної стихії, вони, без вчасного втручання підрозділів пожежно-рятувальної служби краю,  не в змозі будуть ефективно впоратися з вогняною стихією.

Отож, як бачимо, для того, щоб у наші лісові угіддя не навідувалася вогняна стихія, ще треба зробити дуже багато. Однак, очевидним залишається те, що одних зусиль лісофондоутримувачів й пожежників замало, передусім, обережними з вогнем у лісі й неподалік нього повинні бути самі люди.

До слова, близько 70 відсотків лісових пожеж стається саме через людський фактор, рідше - в результаті удару блискавки в сухе дерево (приблизно 10-15 %). Найбільш пожежонебезпечні ліси в середині і в кінці весни – на початку літа, коли на поверхні ґрунту багато торішнього листя, трави. Багаторічний аналіз свідчить, що на цей період припадає близько 40 відсотків від загальної кількості пожеж, а площа, пройдена пожежами, складає понад 30 процентів, - повідомили Закарпаття онлайн у МНС у Закарпатській області.

25 квітня 2012р.

Теги: ліс, пожежа, перевірка

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини