Про це сьогодні під час спілкування з журналістами на прес-конференції розповіла мама хворої дівчини Віоріка Віллашек. «Вікторія поверталась з Мюнхена після лікування, вирішила зробити зупинку для відпочинку в Будапешті. І тут стан її стрімко погіршився. Я одразу після дзвінка угорських лікарів виїхала з молодшою дочкою Мирославою до Угорщини. В лікарні знайшла дитину у край важкому стані. Лікарі сказали, що це пов’язано із тим, що ослаблений організм «підхопив» інфекцію, і на цьому фоні почався перитоніт. Об’єм лімфи в організмі збільшився, лімфа була по всьому організму – від легенів, і закінчуючи кістковою системою».
Як пояснила зі слів лікарів Віоріка Віллашек, лімфоангіодисплазія, простими словами – це перитоніт, але перитоніт спонтанний, абсцеси можуть з’являтись хоч де в організмі. І хворобу цю угорські лікарі, поки Вікторія Маслей перебувала в лікарні Будапешта, побороти не могли. Відтак, у край важкому стані – впродовж усіх двох тижнів дівчина нічого не їла – дівчину доправили до Німеччини.
Тут в надзвичайно оперативному порядку лікарі взяли всі аналізи, одразу підвели кисень, одразу надали допомогу. «Буквально по годинам тепер ішло покращення: якщо ми приїхали зранку в понеділок, то вже наступного вівторкового ранку Віка могла вставати з ліжка, почала їсти», – розповіла Віоріка Віллашек.
Тим часом, кошти на лікування завершились – на рахунку було лише 51 євро. Та німецькі лікарі взялись лікувати Вікторію безплатно, більше того – допомогли придбати пані Віоріці фарби (жінка є художником). «Поки Віку лікували, я, щоб переключитись, малювала. За 10-11 днів було створено 14 картин, зі мною такого ще ніколи не було. Таке, ніби хтось мною управляв», – каже пані Віоріка. Ці картини після від’їзду Вікторії Маслей художниця залишила в подарунок лікарні.
Наразі Вікторія Маслей хворою навіть не виглядає – німецькі лікарі буквально подарували їй друге життя. Однак, вже за пів року дівчині необхідно буде повернутись до Німеччини, аби відкоригувати схему лікування. За словами Вікторії, «лікарі радять бути активною, кажуть, треба дотримуватись спеціальної дієти, різ на рік їздити для лікування і профілактики. Також потрібно мати свого лікаря, який буде знати, як себе вести і не буде одразу класти на операцію».
І з цією метою також медиків із Закарпаття відправлять на стажування у Німеччину – відповідної згоди досягнуто між медичним персоналом німецької клініки і обласним управлінням охорони здоров’я. Тож Вікторія має надію, що вже в недалекому майбутньому вона матиме змогу за необхідності отримувати допомогу оперативно на батьківщині.
А наразі – дякує всім, хто не лишився байдужим до її біди і важкої хвороби. Дякує всім: «і журналістам, і колегам, і адміністрації. Дякую за матеріальну підтримку і за добрі слова».
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн