На Закарпатті зникають жаби - їх поїдають місцеві мешканці (ВІДЕО)

Мода на французький делікатес – у гірському закарпатському селі Тур’я Ремета. Тут селяни століттями ловлять жаб і смакують їхнім м’ясом. Жаб’ячі ніжки для них звична страва. Тому й називають їх сусіди жаблярами. Ловити квакух у селі вміють усі.

На Закарпатті зникають жаби - їх поїдають місцеві мешканці (ВІДЕО)

Сашко та Віталій жаб ловлять з дитинства. На полюванні, кажуть, треба бути уважним, щоб помітити у траві чи воді жабу. І спритним, щоб встигнути упіймати її. Сезон полювання триває лише кілька тижнів. Бурі жаби живуть у лісі. І лише навесні йдуть до води, щоб відкласти там ікру.

«Хороші жаби ті, що ловляться. Вони спускаються перші з ліса до першої водойми. Після того, як вони вже розплодилися, тоді вже ловлять», - розповідає мешканець села Тур’я Ремета Олександр Турянський.

Жаболови споживають лише задні лапи, з яких одразу здирають шкіру і зв’язують у вузлик. Так зручніше потім ніжки смажити. На кілограм делікатесного м’яса треба зловити майже 80 жаб. Досвідчені жаболови таку кількість земноводних вполюють за півгодини. М’ясо залишають собі, а також продають у місцеві ресторани та супермаркети – майже по 150 гривень за кілограм. Місцеві господині знають десятки рецептів приготування делікатесу. Найчастіше його обсмажують у яйці. Перед цим маринують з часником, сіллю, червоним та чорним перцем.

«К муку, яйце, потім сухарі, і на розжарену сковорідку. Смажиться 2-3 хвилини буквально. Щоб не перебити смак жаб’ячих лапок, їх краще їсти без нічого», - розповідає мешканка села Тур’я Ремета Ірина Слава.

Селяни запевняють: смачнішого м’яса за жаб’яче немає. Воно напрочуд ніжне. За смаком схоже до курячого або кролячого. Майже не містить жиру, але поживне. За легендою, смакувати жаб’ячим м’ясом селян навчили предки-французи, котрі після поразки Наполеона під Ватерлоо відбували заслання на Закарпатті.

Закарпатських біологів масове виловлювання жаб непокоїть. Популяція цих земноводних поблизу села уже зменшилася, кажуть вчені. Бурі лісові жаби, якими смакують гурмани, занесені до природоохоронних списків.

«Влітку вони ведуть потаємний спосіб життя. Вилучити їх майже неможливо. І тому місцеві жителі вилучають їх навесні, перед початком нересту. Коли вони збираються саме для цього на водойми. У цьому полягає небезпека такого вилову, що дає свої наслідки для популяції», - розповідає кандидат біологічних наук Ужгородського національного університету Федір Куртяк.

Селяни ж запевняють: жаб ловлять після нересту. Одна самка відкладає понад тисячу яєць. Як доказ – показують мільйони чорних личинок-головастиків у кожній водоймі. За кілька місяців вони стануть дорослими жабами. Та й виловити всіх спритних квакух, які миттю ховаються від людей під камінням та у траві, неможливо.

 

Світлана Ковбиця, «ФАКТИ», ICTV
 

19 квітня 2012р.

Теги: жаби, Тур’я Ремета

Коментарі

айболіт 19.04.2012 / 21:31:11
Даю наводку екологам-біологам виводите новий вид жаб візуально схожих але з отруйним мясом. і тоді скоротиться популяція не жаб а жабоїдів. Далі ще краще - контрабанда біологічної зброї у Францію...

туряник 19.04.2012 / 21:27:41
реметяни-жабоїди.хахахахахаха

Дуся 19.04.2012 / 20:32:26
Если бы журналисты перестали вообще показывать этих перечинских жабарей, жаб бы было больше. Журналистка Ковбица сама раз десять уже снимала материалы на эту тему.Для чего? Только чтобы заработать по 300 гривен.10 на 300=3.000 грн. Бедные лягушки. В сюжетах одни жабари и в конце какой-то эколог. Надо давать много интервью защитников природы, а в конце одного живодера. Жаб уже не осталось!!!! ОСТАНОВИТЕСЬ!!!!

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини