У школи діабету - новосілля. Її відкрили в Ужгородському обласному палаці дітей та юнацтва. Сюди будуть приходити 25 дітей, хворих на діабет так званої першої групи. Це коли пігулки вже не допомагають і постійно треба колоти інсулін. Школу назвали "Стевія".
Олена Бутакова, керівник школи діабету:
- Гортаючи якийсь журнал, мені попалася така рослинка - стевія. Прочитавши, що це натуральний замінник цукру і гарна квіточка, вона росте лиш у Закарпатті й у Криму, і я так сама придумала цю назву.
Перша порада слухачам школи - завжди мати під рукою напій з цієї рослини. Олена Бутакова розповіла, де її збирати, як сушити, і заварювати. У неї самої - хвора на діабет дитина. Такій малечі потрібна спеціальна їжа, харчування за графіком, менше навантажень і вчасне введення інсуліну. Цьому й навчатимуть. Вадим до того як захворів, займався спортом. Кидати його не збирається, але потребує поради - як не зашкодити здоров'ю.
Вадим Вірич, відвідувач школи діабету:
- У школі, звичайно, хочеться поспілкуватися з іншими батьками і дітьми, деякі секрети, можливо, узнати. Як вони з цим справляються, як харчуються, яким спортом займаються.
Ендокринологи, яких запросили на новосілля, пообіцяли бути тут частими гостями. По всій Україні вже відкрили 40 таких закладів. Головне, кажуть лікарі, щоб освіта у них була якісною.
Наталія Богодаева, науковий співробітник Центру ендокринної хірургії МОЗ:
- Если эти школы, которые уже существуют, будут работать планомерно, регулярно и будет штатный сотрудник закреплен за каждой из таких школ, то это принесет больше пользы, чем открытие огромного количества школ. Которые будут работать иногда, от случая к случаю.
Підтримувати заклад пообіцяли і благодійники, і влада. "Школи діабету" згодом хочуть відкрити і в закарпатській глибинці. В області з важкою формою діабету - 200 дітей. Ті, хто вже став відвідувачем навчальних курсів, обіцяють не пропустити жодного заняття.
- Я хочу стати фармацевтом і все ж таки знайти такі ліки, щоб вилікувати цю хворобу - цукровий діабет.
Любов Марченко. Оператор: Богдан Барбіл. Перший Національний