Під час роботи поважного форуму близько 80 фахівців – представники Держмитслужби України, Державної прикордонної служби України, представники митних і прикордонних служб Угорщини, Польщі і Словаччини, дипломатичних місій, керівники й експерти Національного інституту стратегічних досліджень – обговорюватимуть найважливіші питання, що стосуються підготовки до Євро 2012.
Серед нагальних питань – питання пропускних можливостей на кордонах, швидкість оформлення пропускних документів, культура персоналу, створення комфортних умов для подорожуючих під час перетину кордону.
Як зауважив під час вступного виступу Іван Амброс, заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, «службою вже завершено перший етап підготовки до Євро 2012. 15 лютого на колегії підбито підсумки і визначено завдання на другий етап, відтак, ми приступили до практичного здійснення усіх необхідних кроків».
Результатом роботи повинно стати, за словами Івана Амброса, «збільшення на час проведення чемпіонату пасажиропотоку на 40%, через автомобільні пункти пропуску – на 35%, залізничні – до 15%, повітряні – на 70%». У співпраці з польською стороною вже апробовано нову модель пропуску на автомобільних і пасажирських пунктах пропуску, яка дозволить здійснювати оформлення пасажирів від 13 до 20 секунд. Загалом, за прогнозами експертів, Україну за час проведення Євро-2012 відвідають понад 1 мільйон вболівальників. Закарпаття, в свою чергу, має бути готовим до зустрічі близько 40 тисяч гостей.
І готовим – у «всеозброєнні», зауважив під час виступу заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Приходько. При цьому вислови переконання, що під час сьогоднішньої зустрічі «авторитетний загал зробить все можливе для вирішення нагальних проблем, аби футбольний чемпіонат відбувся не тільки, як власне футбольне свято, але й спрацював як міжнародна промоція України, став ще одним вагомим кроком на шляху до євроінтеграції».
Не зважаючи на те, що реалізація цільових програм з підготовки до Євро-2012 таки дається взнаки, все ще існує ряд проблем, які вимагають обов’язкового вирішення. Обласна влада про ці проблеми знає, каже Володимир Приходько: «В області поки відсутня система знакових туристичних позначок до Євро-2012, потрібно вирішувати питання щодо легкого доступу до дорожньої інфраструктури, облаштування зон нічлігу і харчування, зони здійснення біологічних потреб. Окреме питання – створення волонтерських груп на базі ужгородських і мукачівських вищих навчальних закладів».
Загалом учасники круглого столу сходяться на думці, що захід принесе необхідні позитивні результати. Відтак, Польща і України, як країни-організатори, зможуть забезпечити проведення Євро-2012 на найвищому рівні, і це дасть змогу закріпити гарний туристичний імідж, що неабияк важливо для України як молодої демократії. І наголошують – напрацьований досвід в жодному разі не має бути відкладений і забутий, а повинен використовуватись і після завершення чемпіонату для подальшої розбудові інфраструктури.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Football fan 2012-03-23 / 20:18:04
Kazalu million a teper 40 tus
Tyfta povna