Апеляція до виборців — єдина альтернатива для варіанта змов, інтриганства та військових переворотів

Мляво перебігюча шизофренія сучасної політичної кризи в Україні насправді дуже близька до реального медичного діагнозу, який базується на ключовій характеристиці — роздвоєння свідомості.
Апеляція до виборців — єдина альтернатива для варіанта змов, інтриганства та військових переворотів.

Апеляція до виборців — єдина альтернатива для варіанта змов, інтриганства та військових переворотівІ чим більше ритуальних закликань виголошується на кшталт «Україна у нас одна», тим очевиднішим стає факт, що глибокий цивілізаційний розкол, який проходить через державу є об’єктивною реальністю і з нею треба рахуватися.

Напевно, дуже символічно, хоча й сумно, що святкування цьогорічного дня Європи в Україні перенесли із столиці на крайній Захід — в Закарпатський Рахів. Бо уявити собі спільних пісень та гулянь на Майдані чи Європейській площі, які б об’єднали помаранчевих і біло-блакитних на європейських цінностях дуже важко. А наскрізь демагогічна риторика комуністів, соціалістів та регоіналів з посиланням на європейські традиції, рішення ПАРЕ і верховенства права до болі нагадує радянську тріскотню, коли при повному ігноруванні прав людини телевізор розпинався про найдемократичнішу у світі Конституцію, найефективнішу економіку та неперевершену духовність.

До речі про європейський досвід. Ніби спеціально для України ним цього тижня поділилася Румунія. Країна, яка ментально дуже близька до пострадянського простору, бо у свій час пережила і націоналістичну диктатуру Антонеску і комуністичну Чаушеску і бурхливу революцію рубежу 80-90-х років ХХ століття, але зуміла потрапити в число щасливчиків, що буквально заскочили на підніжку останнього вагону потягу під назвою «Євросоюз». Тим не менше, обтяжена спадковість соціалізму в повній мірі відображається на здоров’ї нового члена спільноти. Це глибока корупція, різке розшарування населення за доходами, утвердження олігархії, які в свою чергу розроджуються перманентними політичними кризами. Остання отримала відповідь народу під час недільного референдуму, який мав підтвердити або не підтвердити імпічмент президенту Т. Басеску. І вердикт активних громадян Румунії однозначний — 75 відсотків за Президента, 25 — проти.

Передісторія нинішнього голосування тягнеться вже багато місяців. Значна частина румунської олігархічної верхівки пройшла до парламенту під гаслами, часто можливо і популістськими, але уособлюваними Т. Басеску. Однак уже досягнувши влади вона не мала жодного бажання ділитися доходами з виборцями, тобто виконувати передвиборчі обіцянки. А повністю позбавитися відповідальності заважав президент, якого й вирішено було позбутися. Так в румунському парламенті оформилася олігархічна змова, яка знайшла спосіб залучити на свій бік конституційну більшість і оголосити імпічмент президенту. І все б було тихо-мирно, якби це не відбувалося в європейській країні, де вирішальне слово має таки сказати народ. І він його сказав. А якщо хтось думає, що брехливими обіцянками можна один раз добути мандати, а потім з ними ніколи не розлучатися і забути про зобов’язання, то йому слід перебратися десь в Африку, або принаймні Росію чи Середню Азію. В справжній Європі такі номери не проходять.

Чи означає це, що криза в Румунії минула. Звичайно ні. Тим більше що в найближчі 18 місяців країну знову чекають суцільні виборчі кампанії, спочатку в Європарламент, а згодом у національний. Проте головною ознакою вирішення подібних криз в цивілізованих суспільствах є звернення до виборців як визначального джерела влади в суспільстві. Це єдина альтернатива для варіанту змов, інтриганства та військових переворотів.

Наразі українська роздвоєна свідомість поки-що цього до кінця не розуміє. Якщо права частина нашого суспільного мозку закликає вперед до виборів і хай народ вирішить нашу долю, то ліва його частина все ще хапається за апаратне крючкотворство. Бо сподівається, що кількох суддів Конституційного суду та з десяток районних купити набагато дешевше ніж мільйони виборців. А іншого способу здобуття і використання влади подібна публіка не знає. Тому «совок» який замість дати в пику пропонує «бакси» вже вважає себе великим риночником, демократом та європейцем. І це реалії наших шизофренічних перемовин. Коли одна сторона говорить про історичні цінності, відповідальність державних діячів, зв’язок поколінь, а інша кліпає очима і гарячково намагається порахувати скільки це все коштує. Якраз до теми анекдот: «Приходить до нового українця Мефістофель і пропонує тому продати душу за мільйон баксів. Наш хлопець погоджується, оборудка до обопільного задоволення завершується. А новий українець думає: «І де ж тут підвох?».
Віктор ПАЩЕНКО, "Старий Замок "Паланок", Мукачевo.net
28 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 4
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
00:57
На 22.00 неділі в Україні 475 випадків коронавірусу, 10 летальних – МОЗ
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 14
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 12
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
04:33
/ 20
"Русинка" Путіна: Тетяна Поп
04:47
/ 8
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
23:02
/ 16
Подвійна гра Сійярто: що насправді угорський міністр говорив про Україну в ООН
» Всі новини