Участь у заходах взяв голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» Олег Куцин, а також єпископ УПЦ КП Ужгородський і Закарпатський Кирило.
Перед городянами виступив спільний хор «Союзу українок» та Товариства Просвіта ім Т.Г. Шевченка «Відгомін», керівником якого є Наталія Добра, а також лауреат всеукраїнського фестивалю «Червона рута» Михайло Грицик.
На науково-теоретичну конференцію запросили істориків та експертів-дослідників, які прочитали громаді міста низку лекції на тему: історичні події міжвоєного періоду, становлення Карпатської України, як державного організму, героїзм воїнів «Карпацької Січі» в боротьбі з угорським загарбником. Окрім цього науковці навели дані про катування арештованих борців в «Палаці Ковнера».
Насамкінець конференції промову до жителів міста виголосив голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, який привітав усіх присутніх зі святом та висловив свою думку щодо ситуації, яка склалася в Україні за період правління режиму Януковича. Олег Тягнибок наголосив, що 2012 рік є вирішальним для Української держави, адже сьогодні, на відміну від того ж таки періоду Карпатської України, громадяни мають змогу мирним шляхом через вибори побороти внутрішню окупацію «регіональної» влади та їх поплічників і розпочати побудову соціально і національно справедливої держави.
Підсумком урочистої конференції стало виголошення резолюції, яка констатувала запроданство місцевої влади, яка надогоду інтересам сусідньої держави встановлює символи угорського імперіалізму - орлів-турулів та підтримали вимогу низки громадських та політичних організацій про надання офіційним Будапештом вибачень за скоєні звірства 1939-1944 років. Окремим пунктом городяни нагадали владі про відзначення в 2014 році 100-річчя «Українського січового срілецтва», яке має безпосередній стосунок до Мукачева, оскільки впродовж тривалого періоду тут перебували. Також учасники конференції наголосили про неприпустимість політики створення «білих плям» в історії та виступили з вимогою вклучити в шкільну програму курсу історії України розділ про звірства угорської окупаційної влади, націоналістичного підпілля на Закарпатті і процеси 1942 року в «Палаці Ковнера» над сотняґми молодих патріотів.
Опісля понад тисячу людей вишикувалась в колони на вулиці біля «Будинку школярів» і під гуркіт барабанів рушили вулицями міста, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОО ВО «Свобода».