Вони залишаються непоміченими до тих пір, поки не призведуть до важких і незворотних змін в організмі, коли врятувати життя хворого може тільки гемодіаліз чи пересадка нирки. Нині в області отримують замісну ниркову терапію 175 хворих. З них: 150 – програмний гемодіаліз («штучна нирка»), 13 – постійний амбулаторний перитонеальний діаліз, а також на обліку перебуває 18 пацієнтів з пересадженими нирками. Про це Закарпаття онлайн повідомляє прес-служба
Наша область одна з небагатьох в Україні, де немає черг і проблем із забезпеченням гемодіалозом хворих, адже ще з 2003 року в краї діє Регіональна програма розвитку нефрологічної та гемодіалізної служби. Замісна терапія – високовитратна процедура – кожному пацієнту потрібно тричі на тиждень (а це 156 діалізів на рік!!!) по чотири години проводити життєвонеобхідні маніпуляції, загальна вартість яких щонайменше становить 78 тисяч гривень.
Зараз в області функціонує відділення нефрології та програмного гемодіалізу ЗОКЛ ім. А.Новака та чотири сателітні відділення-філії на базі районної лікарні у Мукачеві, Виноградові, Тячеві, Хусті. Передбачається відкриття у поточному році сателітного відділення на базі Рахівської районної лікарні.
Серед захворювань сечовидільної системи, - як завважив обласний нефролог Василь СТРИЖАК, найчастіше зустрічаються запалення, зокрема, запалення нирки (нефрит), нирки і ниркової миски (пієлонефрит), сечового міхура (цистит) і сечовипускального каналу (уретрит). У чоловіків переважає запалення сечовипускального каналу, у жінок — сечового міхура і нирки. Існує дві головні причини виникнення хронічної хвороби нирок — цукровий діабет та гіпертонічна хвороба. На ці недуги припадає майже дві третини всіх випадків уражень нирок.