Хоча здається, що зелена енергетика не може становити загрозу для довкілля за своєю суттю, проте те, що відбувається у Карпатах, свідчить: навіть найкраща ідея, за певних умов, може перетворитися на лихо. Плани будівництва малих ГЕС у Карпатах лякають своїм масштабом. Адже, наприклад, у Закарпатській області, на виконання Програми комплексного використання водних ресурсів Закарпатської області планується збудувати 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області, за різними даними, планується будівництво від півсотні до півтори сотні малих ГЕС, до двох десятків заплановано у Львівській та Чернівецькій областях.
Виконання таких планів, кажуть екологи, означатиме фактичну смерть більшості карпатських рік, смерть сплавного туризму.
На 14 березня заплановано громадську акцію проти забудови карпатських річок у Києві. Плануються аналогічні заходи і в містах Карпатського регіону. Також збираються підписи проти забудови на відповідній стрінці в інтернеті – http://pryroda.in.ua/miniges , де, до речі, розміщено більше інформації на цю тему.
Усіх небайдужих закликають поширювати посилання на цю сторінку та на аналогічні групи підтримки в соціальних мережах і приєднуватися до акції.
верховинець 2012-03-10 / 22:42:43
Вчора у ФЕСТі В. Ільницький цього приводу написав чудову статтю, як Закарпаття хочуть перетворити у Електродарський край. Передрукуйте її, хай народ знає, який подарунок закарпатцям приготували депутати