Чим загрожує безпеці України подвійне громадянство? (ВІДЕО)

В Україні мешкає ціла армія людей із непевним статусом. Це особи із подвійним громадянством. З одного боку, такий статус у нашій країні не заборонений законом. З іншого – таких людей незабаром можуть карати за приховування інформації. Хто має два паспорти і не повідомить про це правоохоронців – платитиме штаф. Точна кількість людей із подвійним громадянством в Україні досі невідома. За неофіційними даними, таких аж двісті тисяч. А це може загрожувати безпеці країни. Чим саме – знає Наталія Малишко.

Чим загрожує безпеці України подвійне громадянство? (ВІДЕО)

Прапори кількох країн на будівлі міської ради, двомовні таблички по всьому місту і два референдуми про перейменування українського міста Берегово на угорське Берегсас. Закарпатське містечко – яскравий приклад того, як прикордонні українці живуть ніби у двох країнах одночасно.

- Берегсас. Потому что венгерский город.

Отримати угорський паспорт нескладно – потрібно знати мову і надати довідку, що родичі проживали на Закарпатті, коли регіон був у складі Угорщини. У консульстві постійна черга - Олена через 4 місці отримала іноземний паспорт. Попри те, що подвійне громадянство в Україні не заборонено, люди цей факт воліють приховувати.

- Я зробила закордонний паспорт не тому, що я хочу покинути Україну, не тому, що я не люблю Україну. Я просто хочу відчувати себе вільною людиною. Я хочу вільно пересуватися Європою.

За неофіційними даними, українців із подвійним громадянством в країні – майже 200 тисяч. На сході та в Криму попитом користуються російські паспорти. На заході – європейські. Якщо таких людей стане ще більше, то це може загрожувати національній безпеці країни, переконані експерти.

Як приклад наводять воєнний конфлікт у Південній Осетії – регіон, де чимала кількість місцевого населення має два паспорти. І один із них – російський. Саме захистом своїх громадян на території Грузії Кремль пояснював участь у конфлікті.

Костянтин Матвієнко, політичний оглядач:

– Вони небезпечні тим, що можуть проводити, будучи і громадянами і України і іншої країни, ту політику, яка вигідна конкретно Словаччині чи Угорщині. В перспективі це питання територіальної цілісності.

Ситуація з подвійним громадянством в Україні не врегульована, тому урядовці розробили зміни до законодавства. Українцям, які мають два документи, пропонують протягом пів року добровільно повідомити у правоохоронні органи. Хто цього не зробить – сплатить штраф від ста сімдесяти до п'ятисот десяти гривень. А для державних службовців на 2 паспорти у законопроекті – взагалі сувора заборона. А хто вже працює з подвійним громадянством – повинен обрати: або іноземне підданство, або робота.

Дмитро Волонець, заступник директора департаменту Державної міграційної служби України:

- Усі державні посадовці, які мають громадянство іншої держави, повинні вийти з громадянства іноземної держави до прийняття цього закону. Інакше він підлягає звільненню у разі встановлення цього факту. Також такі громадяни не приймаються до органів державної служби.

Саме через іноземне громадянство чиновників майже неможливо притягти до відповідальності в українському суді. Так серед політичного бомонду нині популярні паспорти Ізраїлю. А також напрямки – Швейцарія та Росія.

У Верховній Раді кожен третій народний обранець має два паспорти, кажуть самі парламентарі. Хоча офіційно про це мовчать.

Володимир Макеєнко, народний депутат:

- Це називається сидіти на 2 стільцях – вкрасти і втекти в іншу країну на всяк випадок. От я наприклад є громадянин України. Настільки прозорий, як я і моя сім'я, ми маємо тільки громадянство України.

Законом біпатризм або подвійне громадянство не забороняється, але суттєво обмежується. Зокрема власникам двох паспортів не дозволять працювати у міліції, прокуратурі, СБУ, податковій, митниці.

Також не можна бути членом Вищої ради юстиції та ЦВК. Заборона стосується чиновників місцевих органів влади, мерів і депутатів, в тому числі й депутатів парламенту Криму. А от про народних депутатів Верховної Ради у законі ані слова. Таку несправедливість парламентарі обіцяють виправити. Звісно, якщо вистачить голосів у залі.

Перший Національний
 

29 лютого 2012р.

Теги: громадянство, паспорт

Коментарі

anonim 11.03.2012 / 12:39:27
to Istvan: Скоро (с 1 января 2013 г.) уже и чешское гражданство доступным будет для закарпатцев...
Otkuda takaja informacija?

ДЬЮРКО 04.03.2012 / 17:35:45
А це може загрожувати безпецi.очень тонко подметила специалист!Уже больше ничего не загрожуе только мой паспорт. ? О державе пекутся Маладцы !!!!

Аноним 01.03.2012 / 18:02:04
Istvan 2012-03-01 / 13:18:32
Пока только ЗАКОНОПРОЕКТ, а я Вам говорил Господин Иштван, не смотрите с высока на своих немадьяроязычных сограждан.
Думаю Венгерский паспорт не препятсвие для Вас стать гражданином Чехии, так же как и для нас немадьяроязычных стать гражданами Венгрии /русыну освоить чешский труда не составит как и Вам/.
Да нам собственно и делить то нечего, как-то "умещались" вместе наши предки, "уместимся" и мы.
А нашим Украинским согражданам хочу посоветовать определиться, кто их сердцу милеее - "русский мир" или ЕС и тогда все спекуляции о "шпионах" и "врагах" умрут сами по себе.

Istvan 01.03.2012 / 13:18:32
Скоро (с 1 января 2013 г.) уже и чешское гражданство доступным будет для закарпатцев...

Косма 29.02.2012 / 18:11:19
А чим загрожують людям пдвійні стандарти(

Istvan 29.02.2012 / 16:30:26
:)))

НОВИНИ: Політика

16:51
Суд на 6 років ув'язнив закарпатця за смертельну "п'яну" аварію в Драгові на Хустщині Фото новина
16:33
Справа про кнопкодавство Поляка: суд готується до допиту нардепа Фото новина
11:04
/ 8
Родина закарпатського нардепа Івана Крулька будувала елітні готелі з бізнесменом-втікачем Комарницьким Відео новина
09:14
/ 16
Заступник керуючого справами Закарпатської облради Гайдук розповів НАЗК, що отримав у спадок від діда 300 тис. євро
15:45
Українська письмова мова на Закарпатті у кінці ХІХ – поч. ХХ століття. Поворот до народовства
14:55
/ 3
Чи був Євген Фенцик прибічником неорусинів?
20:38
Україна звернеться до європейських регуляторів через блокування українських, зокрема закарпатських, ЗМІ в угорщині
10:30
В МЗС відреагували на заборону Угорщиною низки українських, зокрема закарпатських, медіа
23:46
Україна виконала своє "домашнє завдання" щодо нацменшин - єврокомісарка
17:57
/ 9
Після путінської росії "Закарпаття онлайн" заборонили в орбанівській угорщині
23:00
Суд у Воловці ще на 2 місяці відсторонив від посади голову Жденіївської селищної ради Култана, затриманого на хабарі у 100 000 грн
11:47
/ 5
Юліан Тамаш: "Я давно змирився з тим, що руснаків не буде..."
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
» Всі новини