В Ужгороді в оновленій єпископській резиденції відкрили мас-медійний центр (ФОТО)

16 лютого в єпископської резиденції відбулася прес-конференція Преосвященного владики Мілана, єпископа Мукачівського.

Знаково, що саме цього дня 63 роки тому (16 лютого 1949 року) радянська влада насильно відібрала кафедральний собор і резиденцію. Владика зустрів журналістів в одному з двох нещодавно відремонтованих приміщень, які були освячені на Різдво Апостольським Нунцієм в Україні Архієпископом Томасом Едвардом Галліксоном. Відтепер тут розташовані катехитичні класи, де діє недільна школа для найменших вірників кафедрального собору, відбуваються різноманітні зустрічі, проводиться показ фільмів.

Капітальній ремонт резиденції триває. Коли його буде завершено, сказати важко, адже будівля ще не повернута повністю єпархії, та й реставрація потребує величезних коштів. Багато чого залежатиме від меценатів. У планах – реконструкція приміщень кухні і трапезної (через безпосередню близькість до лабораторій УжНУ не можна прорубати колись замуровані вікна) та нижнього цокольного поверху (тут у жалюгідноу стані ще знаходяться стелажі з книгами). Наразі тривають роботи у колишньому читальному залі університетської бібліотеки, де під шаром фарби були знайдені настінні розписи. Там вже наприкінці серпня планують розташувати великий репрезентаційний зал для зустрічей. У приміщеннях поруч знаходитиметься єпископська канцелярія.

Інформаційним приводом зібрати журналістську братію стало освячення ще трьох відремонтованих кімнат на першому поверсі. Своє новосілля святкували працівники молодіжної комісії та мас-медійного центру ім. владики Олександра Хіри, до якого входять редакція єпархіального щомісячника “Благовісник” та інтернет-ресурсу про життя греко-католицької Церкви на Закарпатті “Логос”.

Після освячення та невеличкої екскурсії резиденцією прес-конференція продовжилася. Владика Мілан  розповів, що у 2012 році Мукачівська греко-католицька єпархія згадує двох визначних осіб. Першим є Слуга Божий Петро Орос. Цьогоріч виповнюється 95 років з дня його народження, 70 років ієрейських свячень та 20 років з часу перенесення його мощей з Іршави до Білок.

Другою особою є Слуга Божий владика Олександр Хіра. 17 січня виповнилося 115 років з дня його народження. “Я мав ласку 10 листопада 2011 року відвідати могилу владики Олександра в Караганді в церкві, яку він побудував і освятив, – сказав владика Мілан. – У часи, коли у нас Церква була заборонена, там, у Караганді, підпільний єпископ Олександр Хіра служив і для греко-католиків і для римо-католиків різних національностей: німців, поляків, українців, литовців. Він ніс Слово Боже з ревністю і повною самопожертвою всім".

Владика Мілан багато і з захопленням розповідав про свою поїздку до Караганди і Новосибірська. За його словами, там свято шанують пам’ять владики Олександра, навіть назвали його ім’ям новий єпархіальний центр у Новосибірську. Російська католицька студія “Кана” відзняла невеликий фільм про улюбленого вірниками Сибіру отця (те, що Хіра був єпископом не знав практично ніхто). Документальну стрічку представили також журналістам.

Наприкінці зустрічі владика Мілан відповів на запитання. Серед іншого він озвучив свою позицію стосовно нещодавнх публікацій в інтернет-ресурсах та багатьох закидів в анонімних коментарях на його адресу: “Ми знаходимося у часі перед Великим постом, і християни готуються до того, щоб іти дорогою навернення. Жаль, що люди дають себе обманути... Усі звинувачення стосовно Русинської митрополії є вигадками. Не знаю, хто є автором цього наклепу, але ті, що пишуть таке, принижують самі себе. Скажу лише, що такі публікації відкривають двері для анонімних нападів на Христову Церкву”.

18 лютого 2012р.

Теги: греко-католицький, владика Мілан, резиденція

Коментарі

ІВАН 2012-02-19 / 11:32:18
"Annuario Pontificio" відносить Мукачівську єпархію до русинського обряду ("Rito Ruteno"), у той час як УГКЦ віднесено до обряду українського ("Rito Ucraino").
http://zakarpattya.net.ua/News/63492-Papskyi-shchorichnyk-Annuario-Pontificio-vidnosyt-Mukachivsku-ieparkhiiu-do-rusynskoho-obriadu

ІВАН 2012-02-19 / 11:23:04
"Отже, існують три русино-католицькі юрисдикції: 1) Русинська Візантійсько-Католицька митрополія в США, митропольська Церква sui juris, 2) Мукачевська єпархія на Україні, безпосередньо підпорядкована Риму, 3) Апостоличний Екзархат у Чеській Республіці. Відносини між ними ще не прояснилися. ....При цьому Мукачевський єпископ дав ясно зрозуміти, що він - противник злиття своєї Церкви з Українською і бажає зберегти етнічні і релігійні особливості русинського народу." http://pidruchniki.ws/11090324/religiyeznavstvo/rusinska_katolitska_tserkva

ІВАН 2012-02-19 / 11:17:01
У Румунії українські греко-католики Мараморощини поминають Главу УГКЦ -
"У Румунії, де, за різними даними, проживає від 60 до 200 тис. українців, три деканати Українського греко-католицького вікаріяту підлягають єрархам Марамуреша і Лугожа — двох з п’яти єпархій Румунської ГКЦ , що веде свій початок від Унії 1698—1700 років, діяла в підпіллі у 1948—89 роках, а 16 грудня 2005 року набула статус «верховно-архиєпископської». У 1989 році до греко-католицтва повернулися українські парохії Південної Буковини, з 1993 — частина вірних Мараморощини і Банату, що раніше належали до Мукачівської єпархії. За законом, ГКЦ мала отримати усі свої колишні храми, але цього не сталося, оскільки більшість місцевих вірних залишилася у православ’ї. Нині під орудою Генерального вікарія о. Івана Волощука з Радівців є 19 парохій з 4 філіями (близько 1350 родин). На загал, вірні вважають себе частиною УГКЦ, поминають її Главу під час богослужінь та бажають мати власного єрарха". http://www.patriyarkhat.org.ua/ukr/themes/article;482/

ІІІ 2012-02-19 / 10:07:23
"Усі звинувачення стосовно Русинської митрополії є вигадками. Не знаю, хто є автором цього наклепу,..."

Не годиться владиці казати неправду. Адже "Русинська церква" - не є "вигадкою", так як і звідки пішло звернення до нього.

НОВИНИ: Соціо

14:05
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
20:49
/ 13
У позашляховику, що вночі в лісі біля Великої Угольки перекинувся в урвище, загинув настоятель тамтешнього скиту УПЦ МП Артемій (Пацкан)
» Всі новини