Про це йдеться у листі постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра першому віце-прем’єр-міністру Андрію Клюєву за підсумками візиту української делегації до штаб-квартири МВФ у Вашингтоні. У листі наголошується, що поточна енергетична політика України є неприйнятною.
«Занижена ціна на газ, який використовується населенням і комунальними підприємствами, підриває фінансові позиції «Нафтогазу» і сектори загальнодержавного управління, позбавляє стимулів для підвищення ефективності використання енергоресурсів і інвестування, а також забезпечує непропорційно високі субсидії для найбільших споживачів газу», - наголошується у документі.
У зв’язку з цим Фонд пропонує українському уряду провести підвищення ціни на газ для зазначених груп споживачів. При цьому, на думку фінансової установи, навіть після такого підвищення ціни населення і ТКЕ платитимуть менше 25 % вартості газу, що імпортується, а отже, уряду необхідно буде проводити подальше підвищення тарифів.
«Уряд має оголосити про графік подальшого 20-відсоткового підвищення тарифів на газ, яке відбуватиметься один раз на півроку, до часу, поки не буде забезпечене повне відшкодування вартості ресурсу», - вважає Фонд.
Водночас МВФ рекомендує уряду України реформувати існуючу систему соціальної допомоги, за якої основну масу субсидій спрямовують на домогосподарства, які належать населенню з великими доходами. У зв`язку з цим Фонд пропонує уряду ініціювати зміну законодавчих норм з метою уніфікації та оптимізації системи надання субсидій, які б орієнтувалися на найменш незахищені верстви населення.
Як відомо, 24-25 січня українська делегація перебувала у Вашингтоні на переговорах з МВФ. Завданням візиту, за словами міністра фінансів Валерія Хорошковського, було відновлення програми співпраці і «одержати кредит, якщо це можливо, насамперед, у рамках тієї програми, яка була підписана раніше, у нас там залишилося десь 10 млрд. дол.».
Раніше повідомлялося про те, що внаслідок досягнутих на початку листопада 2011 року домовленостей Україна і МВФ повернуться до перегляду програми співпраці після завершення газових переговорів з Росією.
Нагадаємо, 31 січня прем`єр-міністр Микола Азаров заявив, що сподівається на розуміння в МВФ ситуації з тарифоутворенням, що є в Україні.
Він відзначив, що в житлових будинках України, які будували за часів СРСР, коли ціна на газ була низькою, недостатньою мірою було продумано системи енергозбереження, і зараз перш ніж підвищувати тарифи, необхідно провести роботу саме з удосконалення цих систем.
УНІАН