Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі УУБА – КаУ, вичитка молитов українською мовою надасть студентам-богословам більш усвідомлено розуміти зміст молитовних текстів своєю материнською мовою і відповідно буде доброю навчальною практикою для подальшого пастирського служіння на приходах Української православної церкви, де богослужіння здійснюються не тільки церковнослов’янською мовою, але й українською.
Для належного забезпечення цього процесу в академії було підготовлено до друку та видано молитовний Регламент церковнослов’янською та українською мовами.
Русин 2012-02-23 / 09:25:55
Ікс фактор не плети дурниць, бо ти так ся в сім розумієш, як баран у біблії. Ражу ти мало дащо підчитати, бо вмреш тупим та шкода тя.В УПЦ МП давно прийняли рішення про українську мову, бо бояться втратити паству. А мови держав залежать від національностей які вних живуть,в тім числі і Богослужбові, ци ти не думаш що румуни закарпаття по церковнословянський служат? А мови спілкування то є діалекти і, аш нияк не один. Літературні мови зовсім є штучними, і разом зними використовуються діалекти. А дагде як у Сербії на них учаться і в школах. Шкода, що в нас того ниє. Але се я пишу не для фактора, а для тих що читают його баламуту.
вова 2012-02-08 / 20:32:16
чув богослужіння українською дуже сподобалось\ хотів би в взяти в ньому участь\,,, 20 років незалежності а молитися українською- як при комуністах взагалі молитися\\\
x-faktor 2012-02-08 / 19:59:54
Рішення про бімовне впровадження богослужіння чи то молитов в духовних школах УПУ приймається Священним Синодом ЦПЦ, Учбовим Комітетом УПЦ при Синоді УПЦ і ПРЕДСТОЯТЕЛЕМ УПЦ. Цікаво чи знає про "ревізії" вечірніх молитов архієпископ Антоній (Паканич)???
"Монах" Віктор звичайно форсує процес, але...
У кожної країни є три мови. Мова Богослужбова, літературна і мова спілкування. У пост-словянському прострі завжди була мова богослужіння-церковно-словянська. Хлопці не міняйте ТЕСКТ Богослужбової мови. Інакше прийдемо до капалпсу типу "Микола фокусник" - "Миколай Чудотворець".
Знайка 2012-02-08 / 18:40:43
не спішіть такі справи одразу не робляться. треба потихеньку і тоді буде якісніше виходити. це як у приказці "тише едеш дальше будеш" тим більше шо їм виповнилось лише 10 років. http://www.uuba.org.ua/novi/10-rokiv-z-dnya-pochatku-bogoslovsko-osvitnoyi-ta-naukovoyi-diyalnosti-uzhgorodskoyi-ukrayinskoyi-bogoslovskoyi-akademiyi-imeni-svyatih-kirila-i-mefodiya-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-tserkvi.html
ІІІ. 2012-02-08 / 18:31:05
Аде були раніше: двадцять років?