"Закарпатського" директора національного скансена в Пирогові звільнено відповідно до акту КРУ

П'ятьох керівників провідних музейних закладів України звільнено за результатами роботи комісії Міністерства культури. Таку точку зору оприлюднив на сьогоднішньому брифінгу міністр культури Михайло Кулиняк.

Павло Федака
Павло Федака

"З 25-ти директорів національних заповідників за результатами заслуховування звільнено троє, з 13-ти директорів музеїв – двоє", – зазначив він, уточнивши, що йдеться про керівників національних заповідників – "Софія Київська", Києво-Печерська лавра та "Биківнянські могили", а також національних музеїв – Тараса Шевченка і народної архітектури і побуту в Пирогові.

За словами М.Кулиняка, звільнення відбулися на підставі висновків комісії у складі керівників усіх підрозділів міністерства, створеної з метою комплексної перевірки ефективності роботи керівників музейних закладів, а також за результатами заслуховування керівників. Таке комплексне заслуховування, що фактично востаннє відбулося ще в 1994 році, проводиться "не для того, щоб когось змінити або когось працевлаштувати, а для того, щоб мати реальну картину" використання бюджетних коштів, підкреслив міністр.

Як зазначив міністр, щодо заповідника у Пирогові є акт КРУ, який передусім і став стимулом до зняття директора – закарпатця Павла Федаки. Новопризначений керівник Дмитро Заруба, пропрацювавши заступником голови Держслужби туризму і курортів, як менеджер, господарник буде в Пирогові на своєму місці, вважає міністр. "Дмитро Заруба приніс програму розвитку цього музею і давайте, наприклад, через місяць-два ми зберемося на брифінг і за першими результатами його плану заслухаємо і побачимо, чи він приносить щось корисне для цього музею, чи некорисне", – сказав М.Кулиняк.

Як повідомив раніше академік Національної Академії наук, директор Інституту літератури НАНУ Микола Жулинський, для нього таке звільнення є несподіванкою: "Я особисто ...стривожений, наприклад, звільненням генерального директора Національного заповідника  «Софія Київська» Куковальської Нелі Михайлівни, також і директора Національного музею  народної архітектури і побуту України Павла Михайловича Федаки. У цих двох, на мою думку, змінах для мене є багато чого спірного і, я сказав би, необґрунтованого.
 
Чому я говорю про ці два заклади культури? Тому що я був і до сих пір, здається, є ще членом наглядової ради Національного заповідника «Софія Київська».
 
А те, що стосується Національного музею народної архітектури і  побуту, то я, як академік-секретар відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАНУ – до цього нашого відділення і входить цей музей, кілька років безпосередньо займався цим музеєм і смію сказати, що я знаю, який стан у цьому музеї, я ознайомлений доволі детально, як працював Національний заповідник «Софія Київська».
 
Тому для мене ці зміни, цих двох керівників, є, на мою думку, невиправданими. І для цього я можу навести досить багато серйозних аргументів.

...Що стосується, наприклад, директора Національного музею народної архітектури і побуту Павла Михайловича Федаки, то цей чоловік тільки неповних три роки працює. Це доктор історичних наук. Він спеціалізується по  етнології, по народній архітектурі, одержав дуже тяжку спадщину, надзвичайно складну, тому що там украй багато було запущено, там постійні конфлікти, постійні проблеми. Але вони навіть встигли за цей час реставрувати 69 пам’яток, відродити їх в основному за рахунок спецфондів.
 
До речі, хочу Вам сказати, що вперше в 2011 році їхній прибуток нараховував 4 мільйони гривень! І це кошти, які йшли на реставрацію.  А зокрема Історичний музей України, один із центральних музеїв нашої держави, у 2011 році одержав тільки 2,5 мільйони. Це говорить про те, що ці організовані свята обрядові, обрядові свята-ярмарки і так далі – все це, що творилося за народним  традиціями, приносило певний авторитет і  доволі достойний прибуток." – цитує академіка Жулинського "Радіо Свобода".

31 січня 2012р.

Теги: скансен, Пирогово, Павло Федака

Коментарі

етнограф 2012-02-01 / 20:10:32
Коли Шеба звільнив Федаку, в Ужгороді за нього ніхто доброго слова не сказав. Знаю, що і в Пирогові ніхто за ним н заплаче

вірю 2012-02-01 / 12:40:27
Вчора було відео на ТВІ на рахунок цього-влада захвачує музеї (((.Там директором одного з музеїв хочуть поставити жінку яка була замміністра по культурі. До речі в неї цікавий карєрний ріст-лікар-замміністра по культурі(((

Ужгород 2012-02-01 / 10:24:51
Справжня закарпатська риса -- поїдати один одного! Молодці! Так тримати! :)

Федака принаймні фахівець у народній архітектурі на відміну від коментаторів

нехай 2012-02-01 / 10:17:18
Чудуюся з дакотрых коментаторів - "гризете свого, чемодан, вокзал, Ужгород" а й подібноє...
Тадь родина Федаків - тото ваші сородичі, а не наші, позабирайте їх із нашої головы тай держіт собі наохтема!
Лиш уважайте - пишучися до того "...плем'я, яке з'їдає мозок свого померлого сородича", не отровітся, бо тото не здоровоє!
Але нехай, тото ваше...

Faust-2 2012-02-01 / 09:36:34
...Дись...

Faust 2012-02-01 / 09:25:18
Диь є написано про якесь дике плем'я, яке з'їдає мозок свого померлого сородича, обы быти майрузумным. Так ї деякі з вас, закарпатці, грызете свого, коли той зашпотився и упав, але ищи живый... Треба го доїсти?..

музейник 2012-02-01 / 00:12:02
федака за короткий час перетворив музей на дурдом. Який він доктор - ми добре знаємо. Його наукові дослідженнія стосуються гірських курників.коли він тихенько здимів з музею - колектив зітхнув з полегшенням. Бажаємо йому успіхів у важливих для курей дослідженнях. Федака! чемодан - вокзал - Ужгород!

еФПе 2012-01-31 / 21:53:45
Звісно, доброзичливці ви наші, для вас то буде краще, щоб замість доктора наук керував музеєм якийсь-там бармен, точніше Голова ассоціації ресторанів...

працівник ужгородського музею 2012-01-31 / 21:32:34
Коли був звільнений Федака з нашого музею, ми всі полегшено зітхнули. Цей скандаліст і псевдовчений, що хвалить тільки себе в принципі не міг бути керівником.

Михайло 2012-01-31 / 21:30:10
Як можна було пройдисвіта Федаку, звільненого в Ужгороді по статті призначати директором найбільшого українського музею?

НОВИНИ: Культура

09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
15:41
В Ужгороді врочисто закрили фестиваль "Інтерлялька"
13:25
ФОТОФАКТ. Студентський оркестр музичного коледжу ім. Задора концертом привітав освітян із професійним святом
13:12
У "Паланку" в Мукачеві Тетяна Рибар представить свій "Осінній вернісаж"
10:50
Симфонічний оркестр обласної філармонії зіграє слухачам на концерті в Ужгороді Чайковського та Римського-Корсакова
13:06
У скансені в Ужгороді пройде другий фестиваль гончарства
10:58
Ужгородська дитяча музшкола імені Чайковського відзначення свого 75-річчя почала зі святкового концерту
17:52
В Ужгороді розпочався Міжнародний фестиваль "Інтерлялька"
10:55
В Ужгороді відкриють виставку Володимира та Миколи Климковичів
01:03
В Ужгороді можна оглянути виставку пастелей Шандора Балоґа
00:09
Уродженець Ужгорода з Литви представить в рідному місті концерт-моноспектакль "Історія Божої людини"
12:37
Музиканти з Мексики заграють в Ужгороді фотрепіанний концерт у чотири руки
11:10
Міжнародний фестиваль органної музики в Ужгороді продовжать гості з Поділля
14:04
Ужгородська дитяча музична школа №1 імені П.І.Чайковського концертом почне відзначати 75 років своєї діяльності
10:32
/ 3
Головний архітектор Закарпаття презентував свій літературний доробок
16:37
Масштабна "подвійна" виставка відкрилася в Ужгороді назустріч Дню художника
17:01
В Ужгороді покажуть стрічки Міжнародного кінофестивалю "Світло"
16:27
Закарпатські художники відзначать професійне свято традиційною виставкою "Осінь 2019"
12:32
Міжнародний фестиваль органної музики в Ужгороді закриватиме концерт "Це Бах, крихітко!"
» Всі новини