Імміграційні потоки в Угорщині міліють

Угорські бізнесмени б’ють на сполох, заявляючи, що в цій країні кепські справи з притоком робочої сили. Підприємці радять урядові активніше провадити політику відкритих дверей щодо трудових іммігрантів. На думку підприємців, власних трудових ресурсів в Угорщині недостатньо для того, щоб зробити економіку держави більш конкурентоспроможною.

Імміграційні потоки в Угорщині міліють

Проблему кризи з робочою силою порушує перед угорським урядом і Єврокомісією у своєму річному звіті Бізнесова рада «Угорщина – Європа», яка об’єднує на консультативних засадах топ-менеджерів 15 великих міжнародних компаній, що ведуть бізнес в Угорщині.
 
«На жаль, оцінки зарубіжних експертів щодо економічного розвитку країни за останні роки аж ніяк не покращилися. Ми поділяємо їхні думки і, разом зі власними висновками, доводимо до чинної угорські влади свою стурбованість такою ситуацією», – каже Ласло Керекеш, голова Бізнесової ради «Угорщина – Європа».

Кепська демографія

Аналітики цієї організації вже вголос публічно заявляють про те, що десятиліттями оминають або навіть і замовчують урядові структури Угорщини, – про вкрай кепську демографічну картину цієї держави. Приросту населення країни немає вже з кінця 1970-х років.
 
Справа дійшла до того, що 1 вересня цього року за парти сіло на 20 тисяч менше першокласників у порівнянні з попередніми роками. «Якщо так буде продовжуватись і надалі, то хто ж створюватиме матеріальні цінності, поповнюватиме резерв пенсійного фонду і розвиватиме економіку Угорщини?» – запитують підприємці.
 
«Навіть побіжно переглядаючи демографічні дані, ми можемо сказати однозначно, що в короткій та середньотерміновій перспективі ця тенденція створить величезні труднощі у сфері зайнятості угорського населення», – зазначає Ласло Керекеш.
 
Із 1993 року Угорщина почала досить суворо контролювати імміграційні потоки з-за кордону. За різними оцінками, щорічна квота осіб, які отримували право на постійне проживання в Угорщині, дуже рідко перевищувала 5 тисяч. За це офіційний Будапешт постійно критикували міжнародні організації.
 
Брак працівників б’є по великих підприємствах
 
Майже 90 відсотків переселенців з інших країн становили угорці за національністю. Вони та ще сезонні заробітчани з України в основному і наймалися до місцевих підприємців на роботу. Але зараз ситуація змінилася.
 
«Дійсно, було багато таких іммігрантів із сусідніх держав, у тому числі з Румунії та Словаччини, поки вони ще не стали членами Євросоюзу. За рахунок переселенців і демографія не погіршувалася в Угорщині. Тепер такий притік із різних причин зупинився, а інтенсивного внутрішнього підживлення ринку робочої сили нема», – констатує Ласло Керекеш.
 
Голова Бізнесової ради «Угорщина – Європа» стверджує, що його країна займає передостаннє місце в Євросоюзі щодо забезпеченості інженерними кадрами, які до того ж повинні добре володіти іноземними мовами. Найбільшу нестачу такого персоналу відчувають саме великі зарубіжні компанії-виробники в Угорщині.

Василь Плоскіна Радіо Свобода

29 січня 2012р.

Теги: Угорщина, угорці, демографічний, імміграційний

Коментарі

Це я 2012-01-31 / 11:48:37
2 Пан Баклажан
Я мав на увазі Угорщину, бо у статті про них розмова. І там не йдеться про неофіційне працевлаштування іміґрантів. Роботодавец говорив про те, що залученням іміґрантів вирішиться проблема нехватки робочої сили необхідної кваліфікації. Він, звичайно, має на увазі іміґрантів зі сходу, бо вони бідні, та їм можна менше платити. А я вважаю, цим проблема вирішиться на мінімально короткий термін, бо згодом виникнуть набагато вагоміші проблеми.

Пан Баклажан 2012-01-30 / 21:51:40
Щось "Це ти" не догнав.
Якщо я не помиляюсь, ти й сам роботодавець. Ти готовий вдвічи підняти своїм робітникам зарплату? Думаю, ні, і ти чудово знаєш, чому. Бо окрім зарплатні, близько 40 % із своєї кишені треба ще накинути в Єдиний Соціальний внесок.
Тому роботодавці, як можуть, уникають цих сплат. І раді були б найняти й нелегалів - ну, це справа часу при нашому безладі...

Це я 2012-01-30 / 20:53:31
Як відомо з прикладу найрозвинутих країн Заходу, понаїжджають міґранти, потягнуть за собою велику родину, які згодом сидітимуть на пособіях, їхні діти підростая вже працювати не захочуть, зібються у банди та палитимуть авто на вулицях. Їх хто буде утримувати?
Якби такі розумні роботодавці пропонували більші зарплати, молодь не виїжджав би у різні Лондони у пошуках кращого життя.

Пан Баклажан 2012-01-30 / 13:44:06
В Угорщині кілька років тому ледь не половина працездатного населення на працювала - сиділа на виплатах по безробіттю, липових інвалідностях тощо. Керування соціалістів завжди сприяє формуванню паразитарного прошарку (липових інвалідів, безробітних, які не бажають працювати, фіктивних матерів-одиначок тощо). Аби підтримувати цей прошарок, працедавці мусять платити непід"ємні податки. Відтак, їм стає невігидним тримати легальних робочих і вони вдаються до залучення нелегалів. Проблема, однак, в тому, що згодом ці нелегали також починають користуватись соціальними преференціями, і припиняють працювати. І так наростає ком.

Цікавий матеріял - плач угорського бізнесмена про неможливість працювати в таких умовах - якраз гуляє інтернетом:

"Венгерский блоггер Андор Якаб опубликовал статью, посвященную взаимоотношениям государства, работодателя и работника, летом 2011 года. Статья получила широкий резонанс в СМИ и блогосфере, вызвав неоднозначную реакцию, и была переведена на несколько языков (в январе - на английский). Портал DELFI публикует перевод статьи Якаба на русский язык.

"Вы могли бы работать в моей компании, занимающейся сферой услуг, в прекрасном офисе. Это не телемаркетинг, не мошенничество. Вы выполняли бы серьезную работу, которая требует навыков, 8 часов в день, пять дней в неделю. Я принял бы вас на работу легально, я платил бы ваши налоги. Я мог бы дать такую работу дюжине людей, но не буду, и вот мое объяснение, почему."
http://biznes.delfi.lv/bizopinion/andor-yakab-pochemu-ya-ne-dam-vam-rabotu.d?id=42051982

НОВИНИ: Різне

15:22
/ 3
Демарш у Страсбурзі: Україна призупиняє участь у роботі ПАРЄ
14:37
/ 1
Рішення ПАРЄ: механізм санкцій скасований, Росія може повертатися
09:09
/ 4
Конституційний Суд визнав конституційним указ Зеленського про розпуск Верховної Ради
09:07
ЄС продовжив "кримські" санкції ще на рік
10:43
Київстар запускає додаток для контролю якості мережі
11:26
/ 1
Волкер: Росія остаточно втратила можливість повернути Україну в імперію
13:53
/ 7
Новинський та голова РПЦ в Україні Онуфрій зустрілися з головою РПЦ Кирилом у Росії
10:22
/ 2
Угорщина відмовилась від критики закону про освіту у проєкті заяви саміту Україна-ЄС – ЗМІ
10:19
/ 2
Соратник Медведчука купив ZIK
22:54
/ 1
40 років потому експертиза довела, що Івасюк не міг вчинити самогубство
22:48
Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні – місія ООН
12:53
/ 13
Зеленський не обіцяв знизити тарифи, а жартував – представник президента
08:10
/ 2
Під стінами АП протестували проти "капітуляції", стався конфлікт
12:45
Київстар разом з Альфа Страхування пропонує нову послугу – страхування для мандрівників
05:56
/ 3
Коломойський має повернути Приватбанку щонайменше 212 млрд грн
08:44
/ 1
Ідею скасування блокади ОРДЛО Кучма озвучив з подачі представників ОРДЛО
08:20
/ 4
Глава МЗС Угорщини в РФ заявив про необхідність перегляду санкцій проти Москви
13:08
/ 1
До літа Київстар зробив 4G безлімітним
12:44
/ 3
Петиція за відставку Авакова набрала необхідну кількість голосів
09:34
/ 9
Приватбанк підозрює Коломойського та Боголюбова у відмиванні 470 мільярдів доларів
20:04
/ 1
У Мінську розглянуть пропозицію Кучми зняти блокаду з ОРДЛО
19:57
/ 1
Медведчук, попри обіцянки Зеленського, заявив, що вестиме переговори щодо Донбасу і надалі
19:30
/ 2
66% українців за те, щоб українська мова була єдиною державною мовою
08:22
КС обговорить указ про розпуск ВР за тиждень
16:26
Чотири причини перейти на 4G
» Всі новини