КРУ перевірить Закарпатську ОДТРК щодо трансляції «Просто Юлі»?

Комітет Верховної Ради зі свободи слова та інформації звернеться до Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення та Контрольно-ревізійного управління з проханням провести перевірку ОДТРК та УТР, які 4 січня показували документальний фільм «Просто Юля».

КРУ перевірить Закарпатську  ОДТРК щодо трансляції «Просто Юлі»?

За таке рішення 11 січня проголосували усі присутні на засіданні члени комітету - народні депутати Андрій Шевченко, Олена Бондаренко, Юрій Стець, Віктор Уколов, Олександр Абдуллін та Володимир Ландік.

Перевірка має встановити, на якій основі був показаний фільм і чи не відбулося при цьому порушення законодавства.

Стрічку «Просто Юля» показали телекомпанії у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненьській, Миколаївській, Тернопільскій та Черкаській областях, повідомив голова комітету Андрій Шевченко. Вісім з цих телекомпаній є державними.

«З того, що ми зараз бачимо, фільм був розміщений за схемою, схожою на ту, яка була застосована у серпні з фільмом «Вкрадений попкорн». Тоді через державну телекомпанію УТР у межах обміну між державними телекомпанії цей фільм був розміщений на частині ОДТРК», – сказав Андрій Шевченко. Саме тому представники комітету просили пояснень у  Держкомтелерадіо.

Про те, що такий фільм іде в ефірі Закарпатської ОДТРК, близько 20:00 4 січня написав у Facebook гендиректор телеканалу ТВі Микола Княжицький, інформацію підтвердили інші користувачі соціальної мережі, які переглядали фільм на інших державних каналах.

Родіон Мірошник, генеральний директор Луганської ОДТРК, яка теж показувала стрічку 4 січня, повідомив «Телекритиці», що документальний фільм має назву «Просто Юля», й ОДТРК отримали його від ТРК «Всесвітня служба УТР» за угодою. «У нас єдина система Держкомтелерадіо, і між телерадіокомпаніями існує угода про обмін контентом. Компанія, яка виставляє контент, має ліцензійну угоду, що надає право на передачу контенту», - повідомив він.

Микола Княжицький розповів, що стрічка триває понад годину і складається з двох частин. У ній немає титрів, лише підпис у кінці: «Україна. 2011 ©».

«Фільм розповідає про зв'язок Тимошенко з Лазаренком, про борг перед Росією, про домовленості з Кучмою і змову з Путіним. Наприклад, він містить фрагменти з інтерв'ю з американцями, які розслідували справу Лазаренка. Фільм є маніпулятивним і пропагандистським, текст начитаний російською мовою, і закадровий голос некоректно називає Юлію Тимошенко (наприклад, "принцесса", "девушка подумала"), є натяки на те, що вона вирішувала політичні проблеми сексуальним способом», – розповів Микола Княжицький.

За його словами, фільм є досить свіжим: у ньому, наприклад, використано фрагмент програми «Велика політика з Євгеном Кисельовим» від 18 листопада, у якій брала участь американський прокурор Марта Берш.

«Телекритика»

11 січня 2012р.

Теги: ОДТРК, журналістика

Коментарі

Рангом мало ниже депутата 12.01.2012 / 08:48:54
Хлопці тихо, тихо бо я подумав про то мало май бистріше од вас...!!! Просто у фейсбук не поставив свою мисль!

ужгородець 11.01.2012 / 22:39:05
Но, Василю, вибачай, що ФБ Княжицького мало більше популярний, ніж Колодія. Та й відоміший той більше )))

Адмін 11.01.2012 / 22:10:55
http://www.facebook.com/kniazhytsky#!/kniazhytsky/posts/2639789108176

василь 11.01.2012 / 21:23:13
У фейсбуці зявилася інформація про фільм на сторінці депутата від Батьківщини Івана Колодія, а не Княжицького

НОВИНИ: Політика

03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
02:45
/ 4
У туберкульозному відділенні лікарні на Тячівщині "ухилянтам" за хабарі встановлювали фіктивну інвалідність Фото новина
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 2
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
17:08
/ 9
ВАС заарештував підозрюваного депутата Закарпатської облради Антала з альтернативою застави в понад 21 млн грн
16:22
/ 8
Псевдожурналіст Микола Староста, що запустив фейк про заборону партії угорців в Україні, визнав: не мав такої інформації
15:16
/ 5
Прокуратура підтвердила затримання на хабарі 100 тис. грн голови Жденіївської селищної ради Василя Култана (ОФІЦІЙНО)
14:32
/ 7
Брехня для атаки на Україну. Як у Орбана створили фейк про "заборону" партії угорців Закарпаття
00:06
/ 4
Голову Жденіївської селищної ради Василя Култана затримали на хабарі у 100 000 грн Фото новина
23:51
/ 23
САП та НАБУ викрили депутата Закарпатської облради Антала на організації "схеми" переправлення "ухилянтів" за кордон Фото новина
00:14
/ 3
угорщина заявила про виявлення двох українських "шпигунів", один з яких – "слуга" із Закарпатської облради Цебер
» Всі новини