Учора і сьогодні депутати половини постійних комісій облради вже висловились проти цих рішень. І для цього є вагомі причини.
Русин 2011-12-29 / 22:21:17
Пуддержую у сьому питаню честованого газду Solanum esculentum.
Пан Баклажан 2011-12-29 / 21:19:12
Пане Ніксоне, геологі - люди розумні, але є в них (що логічно) нестримне бажання за будь-яку ціну щось рити та здобувати.
Уран - це дійсно дурниці, але вміст в воді в Берегові важких металів (свинець, кадмій, ще десь п"ять елементів мінімум) - це так, дрібниці?
Копальня створить максимум дві сотні робочих місць (не факт, що й місцевих, за калуських шахтарів пам"ятаєте?), а шкоди нанесе всьому регіону навколо Берегова. Яка буде реклама вину (дідько з тим "Чизаєм", але приватних виноробів не шкода?), туризму, рекреації? Конкуренція на цьому ринку гостра, а на що ще сподіватись нашому краю?
Мало якій країні в світі добича золота принесла щастя. Он його скільки в Африці та на Колимі добули - ну і як там, процвітання? З чого б нам бути виключенням? Чи, може, цвітуть шахтарські поселення Донбасу, чи края, де качають нафту?
Невже Мужіївську гору варто зрівняти із землею (а інакше рентабельності не буде, так і будуть в гору тисячі тонн цементу, заліза та лісу заганяти), аби якійсь олігарх загнав за кордон здобутий з неї свинець? Чи тих кілька теоретичних десятків тонн золота врятують українську банківську систему?
Ви або заклятий геолог, або не любите Берегівщини...
ніксон 2011-12-29 / 20:46:07
Висновок: "Золото - важливіше за життя простих громадян!" З Новим роком, екологічне Закарпаття!!! )
ніксон 2011-12-29 / 20:38:34
Інтерв'ю з геологом Сергієм Сасіним, депутатом міської ради Берегова (газета "Берегово", 2011 рік):
– На вашу думку, чи є потреба в реанімації золотовидобування в Мужієві та наскільки це шкідливо для екології, людей?
– Так, реанімація Мужіївського родовища потрібна, адже тут “зняті” тільки вершки, а срібла, поліметалів і, зрештою, золота ще достатньо. У плані екології можу сказати, що коли пересічні берегівчани розказували про буцімто страшну (!) радіацію на Мужіївському родовищі, я запитував, мовляв, звідки вони це знають. З неприхованою іронією вони відповідали: “А ти хіба не знаєш, що золота без урану не буває?” Я ледь не оторопів! Адже, як і колеги, понад 10 років працював під землею, всі маємо дітей-онуків, які нині живі та здорові! Треба розуміти, що все це – кон’юнктурні вибрики: коли потрібно комусь, тоді й випливає питання екології. Декому це на руку…