Керівництвом університету та академії (ректор – професор, архімандрит Віктор (Бедь) цілковито було підтримано ініціативи громадськості та архітектурних кіл Ужгорода про необхідність приведення вивісок на фасадних корпусах будівель міста відповідно до художньо-естетичних вимог.
При цьому слід зазначити, що процес оновлення інформаційної вивіски виявився не таким швидким, як цього хотіло керівництво УУБА – КаУ, в силу ряду об'єктивно-суб'єктивних обставин. Зокрема, тільки 30 листопада було завершено тривалий процес офіційних погоджень ескізу нової інформаційної вивіски за підписами начальника управління архітектури та містобудування м. Ужгорода О.В. Шеби та уповноваженого представника органу охорони культурної спадщини, заступника ужгородського міського голови А.Ю. Салая, повідомляє прес-служба УУБА – Кау.
На основі таких погоджень, відповідно до «Порядку встановлення вивісок в місті Ужгороді» (затвердженого рішенням VІІ сесії VІ скликання Ужгородської міської ради від 22 липня 2011 року, підписаного міським головою Погорєловим В.В.), управлінням архітектури та містобудування м. Ужгорода було видано технічні паспорти вивісок за № 3, №4 від 30 листопада на виготовлення та встановлення нових вивісок Карпатського університету та Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія.
Відтак керівництвом УУБА – КаУ було демонтовано застарілі інформаційні вивіски на нові з елементом православного спасительного Хреста угорі фасаду навчального корпусу, що гармонійно вписуються в архітектурну будову приміщень на пл. Театральній, 5, зберігаючи її архітектурну цінність та одночасно інформацію всіх про те, що в цих історичних стінах нині знаходиться єдиний в Україні духовно-навчально-науковий комплекс Української Православної Церкви та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: «Карпатський університет – Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія». Адже тисячолітня історія Ужгорода, поряд із численними кав'ярнями, винними та пивними погребами, ресторанами, в першу чергу славиться своїм інтелектуальним, духовним та культурним спадком: храмами, університетами, бібліотеками, музеями тощо. Гідне місце серед духовно-культурного та освітньо-наукового потенціалу Закарпаття, безперечно, займають і Карпатський університет та Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія, освітньо-наукова діяльність яких розпочалась у січні 2002 року з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.
хасан 2011-12-28 / 08:58:38
Журік! Сліпаки открий, в тексі статті зазначено, що вивіска погоджена у встановленому порядку.Ти не журік-ти жмурік!)))
Юрій 2011-12-27 / 20:45:02
Зелене Г поміняли на золотисте...
журік 2011-12-27 / 19:37:23
Я не кажу, що гірше. Певно, що краще. Але "Порядок встановлення вивістк..." - один для всіх. А відповідно до нього надпис має бути зроблено з природніх матеріалів, а не пластику. Цікаво, чи дотрималися цього, чи, в силу якихось аргументів, зробили виняток?
Читатель 2011-12-27 / 19:20:58
Природных или нет, но куда лучше смотрится, чем то уродство, что было.
журік 2011-12-27 / 19:03:52
А ця вивіска погоджена в архітектурі відповідно до затверджених правил? Щось мені видиться, що ці букви не виготовлені з природних матеріалів, як того вимагають "Правила"