Зі звітною доповіддю виступив голова обласної організації ветеранів України І.Ю. Бігунець.
Він, з-поміж іншого, повідомив, що у цьому році у черзі на санаторно-курортного оздоровлення перебуває 1519 ветеранів війни та 2186 ветеранів праці, із них забезпечено 406 ветеранів війни та 32 ветерани праці. В минулому році було оздоровлено відповідно 759 та 75 чоловік.
Не виконується законодавство України щодо санаторно-курортного оздоровлення через брак коштів. Так, Виноградівська райрада за домовленістю з Президентом Всеукраїнського молодіжно-громадського об’єднання ”Діти і молодь“ щорічно оздоровлює до 20 ветеранів у санаторії ”Теплиця“, Берегівська міська рада щорічно оздоровлює до 100 ветеранів у мінерально-термальному комплексі ”Закарпаття» за 50 відсотковою знижкою.
Для забезпечення автомобілями на черзі перебуває 1565 інвалідів. У 2010 році за рахунок коштів державного бюджету вручено 29 автомобілів та 4 автомобілі по гуманітарній лінії. В цьому році за державний бюджет не вручено жодного автомобіля, а через гуманітарну – 6 автомобілів. Такими темпами ветерани будуть забезпечені не скоро, а значна частина до своєї черги не доживе.
Обласна рада намагалася вплинути і на вирішення ремонту житла і квартир інвалідів війни. У нинішньому році здійснено ремонт житла 47 особам на суму 523, 4 тис. грн. Зараз 19 територіальними центрами взято на облік 23516 осіб, які потребують соціального обслуговування та надання соціальних послуг (одинокі, непрацездатні). У цьому році обслужено 9883 особи, а у стаціонарних відділеннях - 221, у відділеннях для тимчасового проживання – 52 особи. В їдальнях, які знаходяться при територіальних центрах, харчувалися 721 ветеран, пенсіонер.
Проблемним залишається питання створення хоспісних відділень. На сьогодні такі відділення є у Мукачеві на 20 ліжок та Виноградові на 10 ліжок. Гостро потребують цього у кожному районі, або хоча б палати для хоспісного тривалого перебування хворих.
Чи не найболючішим питанням залишається забезпечення ліками в лікарнях, пільгове за рецептами лікарів та можливості придбання їх у сільській місцевості. Нині практично нічого не зроблено для розширення мережі державних аптек. Навпаки йде їх скорочення. Нині у об’єднанні ”Фармація“ залишилося 20 аптек, а у Міжгірському, Берегівському, В.Березнянському та Перечинському районах їх немає. Чим лікуватися пенсіонеру, який одержує мінімальну пенсію. А у приватних аптеках, які ростуть, як гриби після дощу, ціни непомірні. Ще гірше становище на селі. Навіть в м. Ужгороді діє одна ветеранська аптека, і то на окраїні, у міській лікарні. На наші звернення до мерії міста про створення ще однієї аптеки в центрі міста, до цього часу питання не вирішується.
Покращенню соціального захисту ветеранів та пенсіонерів сприяє розгорнутий рух волонтерів, голова центру обласної ради О.М. Химич. Зараз в області 779 волонтерських осередків, в т.ч. 385 ветеранських та 394 молодіжні. В області діє 936 організаторів та 2371 пенсіонер-волонтер і 3398 молодіжних волонтерів. Заслуговують доброго слова всі волонтери.
Доповідач І.Ю.Бігунець зазначив, що ветеранські організації повинні стати координаторами і організаторами виконання законів України щодо соціального, правового, економічного захисту ветеранів усіх рівнів, людей похилого віку. Адже згодом ветеранські організації відзначатимуть 25-річчя їх утворення. Слід буде провести урочисті пленуми, по можливості надати допомогу тим членам організації, які цього потребують.