Закарпаття, яке віддалене від міст, що женуться за модою та зациклені на політиці, віддавна стало осередком пленерної школи. Антон Ковач, безсумнівно, є продовжувачем закарпатської традиції.
Близько 50 картин, серед яких натюрморти, пейзажі та портрети, грають кольорами – пограничний контраст кольорів у портретах створює ілюзію глибини, а яскравий промінь вечірнього сонця перетворює трав’яний пейзаж на барвистий килим та висвітлює глибокими барвами тінь.
«Це виставка художника, який відчуває сонце Закарпаття, його природу. Видно, що він ввібрав в себе любов до того краю. Антон Ковач є добрим майстром пленерного живопису, не копіює своїх попередників, а дуже творчо підходить у своїх роботах і до пейзажу, і до жанрового портрету. Картини є дуже цікавими щодо композиції та колористики», – розповів про свої враження генеральний директор Львівського національного музею ім. А. Шептицького Ігор Кожан.
Мистецтвознавець 2011-12-03 / 19:30:04
Антон Ковач - один з найталановитіших митців Карпат, реальних продовжувачів традицій Закарпатської школи живопису, автор чудових живописних робіт, автор і упорядник прекрасного альбому "Адальберт Ерделі", уважний і вимогливий педагог, улубленець студентів - самий гідний претендент на посаду голови Закарпатської Спілки Художників, котру не зрозуміло чому до сих пір очолює бездарний вискочка, самозакоханий тусовщик і перепотований пустозвін-абстракціоніст.