На початку засфдання було підбито підсумки соціально-економічного розвитку Закарпатської області за січень-вересень 2011 року.
Так, індекс промисловості області у вересні 2011 року порівняно з попереднім місяцем становив 108,1%, у той час як в Україні цей показник склав 99,7%. За січень-вересень 2011 року підприємства краю реалізували продукції на 5761,8 млн. грн., а це на 1417,3 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді 2010 року. Вагоме місце щодо реалізації продукції займають традиційно ПрАТ “Єврокар”, ТОВ “Джейбіл С.Ю.Л.”, ТОВ “Ядзакі Україна” (обсяг виробництва становить 82,9 % до загального обсягу реалізації продукції машинобудування), а також такі підприємства хімічної та нафотохімічної промисловості, як ВАТ „Перечинський лісохімкомбінат” (85,4% реалізації продукції хімічної та нафтохімічної промисловості) та ТОВ „Інтерфіл” (28,4%).
Також, за інформацією заступника начальника управління економіки Василя Паппа, загальний обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг за січень-вересень 2011 року склав 2499,4 млн. дол. США. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами зросли порівняно з відповідним періодом 2010 року на 37,8%.
Станом на 1 жовтня в обласний бюджет надійшло 23,7 млн.грн. субвенції, які розподілено на об’єкти різних сфер. За рахунок коштів місцевих бюджетів за цей період здійснено співфінансування вищезгаданих об’єктів у сумі 2,6 млн. гривень. Наразі освоєно більше половини коштів.
Непростою залишається ситуація в сільському господарстві. І хоча загальне виробництво сільгосппродукції за 9 місяців 2011 року збільшилось порівняно з відповідним періодом минулого року на 8,1%, однак з цим показником Закарпаття посідає тільки 20 місце серед регіонів держави.
Однією з найгостріших проблем області залишається заборгованість із виплати заробітної плати. Основною причиною зростання заборгованості в області є виникнення боргу на підприємствах дорожньої галузі (1018,0 тис. грн.) внаслідок бюджетного недофінансування за виконані обсяги робіт. Крім того, щомісяця зростає борг із виплати заробітної плати на економічно неактивних підприємствах, які призупинили свою діяльність
На засіданні колегії відзначли позитивні зрушення у соціально-економічній сфері Чопа і Мукачева, Мукачівського, Великоберезнянського та Ужгородського районів. А от Рахівській, Хустській, Воловецькій та Іршавській райдержадміністраціям доведеться попрацювати над покращенням показників, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.