Карпатська бджола як лікарка

Одні бджолу хвалять, бо вона невтомна “хліборобка” — збирає нектар і дає мед, інші її лякаються, бо кусається. Та чи варто так страшно боятися ущипливого жала бджілки? Виявляється, що її отрута — це… лік. Та ще який, її “укол” вартий вертати немічного ледь не з того світу…

Хвороби до людей цупко чіпляються за різних обставин. Мій добрий знайомий — заслужений майстер народної творчості Юрій Павлович відчув болі в ногах та спині за пенсійного віку. Далася взнаки мисливська пристрасть. За полювання в тривалих засідках не раз і не двічі застуджувався. Які лиш методи лікування не застосовував, але безрезультатно. Допомогла чисто випадкова, майже міфічна, підказка скористатися бджолиною терапією. Після кількох сеансів самопочуття явно покращилося, нині сам радо рекомендує хворим з аналогічною болячкою поправити стан здоров’я нетрадиційним способом.

Щоб достеменно переконатися у зцілюючій силі комахи, поїхав у Матачів. Тут, на еко-курорті “Ізкі”, є бджолина “ферма”, на якій за пасічника Петро Томинець. Хоч молодий за віком — йому всього 34 роки, але вже має ювілейний 20-річний стаж бджолярського ремесла. У рідному “медоносному” Студеному, бо тут пасік а пасік, біля хати теж має цілий “рій” вуликів. Досвід особливо зміцнив за роботи протягом трьох сезонів в Чехії, де займався справою за покликанням з дитинства, та ще у пригоді стали приятельські стосунки із тамтешніми знаменитостями галузі — професором інституту бджолярства Яном Пінтічем та самим президентом професіональних пасічників сусідньої держави Яном Коломою. До речі, останній планує візит на Верховину, аби провести “розвідку”-знайомство з місцевим нектарним ділом і, звичайно, поділитися власними секретами з міжгірськими аматорами.

Пощастило за службової мандрівки у підполонинський осідок не лише те, що Томинець хазяйнував на своєму обійсті, а й став свідком процедури: якраз в цей момент його друг з Молдови напросився у пацієнти бджоли. Передусім здивувало те, що далекий гість навіть не скривився в міміці під час невидимого штирку літаючої “лікарки”. Його дружина у підтвердження позитивних наслідків подібного лікування навіть розказала диво-історію. Рік тому женився син. Вже день весілля, а чоловік з болями у поясниці намертво прикутий до ліжка. Хтось порадив поїхати у сусіднє село за порятунком на пасіку. Без всякого страху відважився підставити тіло шпріцу-жалу, бо й нікуди було діватися. Вже увечері не лише чаркувався за весільним столом, але й іскрометно танцював.

Пан Петро за нашої бесіди сповістив, що нового навику набув саме за кордоном, внаслідок якого можна підлікувати хворих на ревматизм, радикуліт, остеохондроз або позбавити від недугів у суглобах. Першим ділом, каже співрозмовник, треба опанувати ази правильного ставлення бджоли на тіло, уникаючи больових точок. Як правило, за першого сеансу кладуть молодого віку кусливу комаху, бо в неї менша порція отрути. За дебюту перевіряється і здатність пацієнта до алергії. Дози укусів бувають різні. Приміром, за лікування ревматизму число їх може бути від 1 до 10, остеохондрозу — аж 25. Людей похилого віку важче лікувати, їхні хвороби здебільшого хіба що можна пригасити. Найефективніша бджолина терапія з березня по вересень.

Користі занедужалим Петро Томинець зробив багатьом. І у моїй присутності дзвонив колишній його пацієнт з Росії, радісно повідомляючи, що нівроку себе почуває після процедур.

Взагалі то наш скромний за характером земляк ас-пасічник, якщо, скажімо, до нього приходять за бджолиною наукою з самої столиці — Києва. Ніколи й нікому не скупиться на повчальні консультації.

Василь Пилипчинець, фото Тетяни Костюк, mizgir.com.ua

20 листопада 2011р.

Теги: бджола, пасіка

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 5
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини