Ужгородська "Говерла-Закарпаття" перемогла кіровоградську "Зірку" - 2:0

28 жовтня в Ужгороді, на стадіоні "Авангард", ФК "Говерла-Закарпаття" приймала "Зірку" з Кіровограда. Поєдинок завершився перемогою ужгородців з рахунком 2-0.

Обидва голи на 61-й і 67-й хвилинах забив грузинський легіонер "Говерли-Закарпаття" Лаша Джакобія.

Після 14-ї перемоги в чемпіонаті. з 44 очками "Говерла-Закарпаття" знову очолила турнірну таблицю, але в її конкурента "Металурга" в запасі ще виїзний матч з армянським "Титаном".

"Говерла-Закарпаття" (Ужгород) – "Зірка" (Кіровоград) – 2:0 (0:0)

Голи: Джакобія, 61, 67.

"Говерла-Закарпаття": Надь (к/к), Єлісєєв, Райчевіч, Мелікян, Нудний (Муховиков,84), Гібалюк, Щедраков, Трухін, Свиридов (Кучеренко,62), Міщенко (Невуче,88), Джакобія (Печенкін,69).

Запасні: Бабенко, Ситник, Бідний.

Тренер – Олександр Севідов

"Зірка": Ситников, Порошин (Андрухов,64), Пінчук, Скляр (к/к), Батальський (Осадчий, 76), Самойленко (Смалько,68), Шибко, Бурдіян, Чорномаз, Бочкур (Давидов, 84), Крижанівський.

Запасні: Товт, Гололобов, Стоян.

Тренер – Ігор Жабченко

Арбітр – Олександр Головков

Асистенти арбітра – Юрій Карп'як, Володимир Луцький.

14 - Удари – 3
7 - У ствір воріт – 0
7 - Кутові – 2
1 - Офсайди – 1
Попередження – Бурдіян, 54; Скляр, 86.

Після поразки на виїзді в Молодіжному ужгородцям необхідно було  здобувати в рідних стінах три очки, щоб втримати очковий гандикап від найближчих переслідувачів. Склад команди Севідов вибудував за звичною схемою. На воротах капітан Надь, в обороні – Щедраков, Єлісєєв, Гібалюк, Мелікян, центральна зона – Райчевіч, Свиридов, Нудний, по краях – Трухін з Міщенком. Попереду єдиний номінальний форвард Лаша Джакобія.

Кіровоградці вибрали захисну схему гри. На воротах Ситников. У захисті – Пінчук, Бурдіян, Бочкур та Шибко. Лінію півзахисту склали: Скляр, Чорномаз, Самойленко, Порошин та Батальський. Попереду – Крижанівський.

Господарі розпочали матч досить активно і вже на 4 хвилині гри змарнували хорошу нагоду для взяття воріт. З лінії карного майданчика передачу у правому куті на хід отримує Єлісєєв, який підключився до атаки, Євген зближується до лицевої лінії і прострілює вздовж лінії воріт. На жаль, Міщенко не розрахував і банально пробіг швидше ніж м'яч долетів до його позиції. Далі гра трохи заспокоїлась і змістилася в центр поля. Закарпатці активно діяли через фланги, особливо відзначилася зв'язка Мелікян – Трухін, яка постійно "тероризувала" оборонців "Зірки".
На 20-й хвилині кутовий у виконанні господарів завершився серією з трьох ударів, два з них заблокували "зіркові" захисники, а втретє Щедраков відправив м'яч зависоко над перекладиною.

На 22-й хвилині відповіли гості. Кутовий ударом зльоту завершував Самойленко, якого призабули в центрі карного майданчика захисники "Говерли", м'яч пролетів у сантиметрах від перекладини.
На 33-й хвилині атаку ударом з середньої відстані завершував Свиридов, знову оборонець в підкаті блокує постріл Платона, і м'яч легко зрикошетив до рук Ситникова.

Вже наприкінці тайму Надь ударом з рук відправляє в атаку Міщенка, Олег приймає м'яч на краю штрафного, фінтом під себе обходить захисника і пробиває в ближній верхній кут – Ситников демонструє свою майстерність і переводить м'яч на кутовий.

Друга половина гри розпочинається з небезпечної атаки ужгородців. Подачу з кутового виносять захисники "Зірки", на підборі першим встигає Джакобія, який протягнув м'яч повз оборонців до воротарського майданчика і практично впритул розстрілював кіпера "Зірки", але Ситников і далі непробивний. На 49-й хвилині Свиридов знову відправляє Джакобію по краю штрафного на рандеву з воротарем кіровоградців, але грузинський нападник трохи замешкався з прийомом і цього достатньо було для оборонця гостей, який з-під ніг Лаші вибиває м'яч на кутовий.
На 61-й хвилині гості порушили правила на підступах до власного штрафного. Мелікян навішує, в районі одинадцятиметрової позначки другий поверх виграє Єлісєєв, скидує у воротарський майданчик, де на м'яч чатував Джакобія. З третьої спроби Лаша "розстрілює" володіння Ситникова.

Не встигли гості оговтатися  від голу як їм вдруге довелося розпочинати гру з центра поля. З центральної зони атаку господарів розпочав Райчевіч, Мірко вивіреною передачею відправляє по краю в прорив Трухіна, Дмитро увірвався в штрафну лівим краєм другим дотиком переводить м'яч на протилежний кут воротарського майданчика, де елегантно в кут кіровоградських воріт "сферу" вкладає  Джакобія.

Решту ігрового часу господарі вміло "сушили" гру. Севідов випустив на поле свіжих футболістів. Нарешті, після тривалої паузи наприкінці зустрічі на поле вийшов і улюбленець місцевої публіки Чарлес Невуче.

А що ж гості? Кіровоградці грали так, як їм дозволили господарі – без загострень та тривалого контролю м'яча.

Тож, 2:0 і "Говерла-Закарпаття"здобуває чергові залікові бали.