У програмі відбулися заходи для майбутніх батьків, які чекають дитину, для дітей від 0-12 років та їх батьків, для спеціалістів, які працюють з дітьми.
Так, 21 жовтня в Ужгородському міському перинатальному центрі психологи та лікарі провели лекції, інтерактивні заняття та круглий стіл для майбутніх мам і "вагітних пар" на теми грудного вигодовування і опрацювання болю в пологах.
Головний лікар УМПЦ Андрій Чабан розповів про послуги, які надає перинатальний центр, умови перебування роділь і породіль, відповів на запитання присутніх
В рамках фестивалю за "круглим столом" заступником головного лікаря з лікувальної роботи к.м.н. О. Лошак проведено бесіду з вагітними про важливість виключно грудного вигодовування. Зазначено, що стратегія закладу направлена на годування грудьми щонайменше до 6 міс, виключення з користування імітаторів соска (пустушки та соски). Досягнення мети можливе лише при розумінні самих мам та медичного персоналу переваг грудного вигодовування (становлення мікробіоценозу та імунітету у новонародженого, більш швидке скорочення матки після пологів, психо-емоційний контакт малюка та матері, тощо). Для забезпечення тривалого виключно грудного вигодовування практикується раннє прикладання до грудей матері (протягом 1 години після народження), сумісне перебування породіллі та новонародженого, вільний режим вигодовування, не рекомендується будь-яка рідина, догодовування замінниками грудного молока, використання пляшечок із сосками.
Зустріч з пологовим будинком хвилювала майбутніх мам. Та коли вони виходили з екскурсії по пологовому будинку усміхнені і задоволені, стало зрозуміло, що подібна практика має стати традицією.
Психологічні центри "Азбука", "Психолого-педагогiчний центр", ГО"Здоровя народу"(представництво Позитивної психотерапiї) та "Школа англiйської мови" відчинили свої двері учасникам Фестивалю в суботу, 22 жовтня. На дітлахів та їх батьків чекали цікаві розвиваючі заняття, ігри, тренінги. Батьки мали змогу проконсультуватися з різними спеціалістами: психологами, психіатрами, психотерапевтами, логопедами. Фахівці, які працюють з дітьми мали можливість обмінятися досвідом на майстер-класах.
Бували моменти, коли наплив дітлахів був більшим, ніж очікувалося. Працівники центрів зуміли грамотно організувати процес. Тому і дорослі, і діти отримали добрі емоції від проведеного разом часу. Відчуття свята додали і подарунки від партнерів.
Завершальний день подарував малечі та їх батькам багато позитивних емоцій під час відвідування вистави в ляльковому театрі "Бавка". Батьки і діти могли пройти психологічну експрес-діагностику, розважитися з веселим клоуном, отримати подарунки від партнерів і меценатів Фестивалю.
Організатори висловлюють вдячність Тетяні Ледиді за можливість безкоштовного відвідування лялькової вистави всіма бажаючими.
Завдяки пiдтримцi Управління у справах молоді і спорту Закарпатської ОДА, Ужгородської міської ради, Закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів триденний захiд став справжнiм подарунком для ужгородцiв та областi.
Організатори акції сподіваються, що фестиваль на Закарпатті стане традиційним, а девіз свята – "Проведи дні у колі родини!" - керуванням до дії.
Представник ГО " Асоціації свідомого батьківства" в Закарпатській області, психолог, голова Закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів Наталія Братасюк
Член Украiнської спiлки психотерапевтiв член ВАПП, консультант в методi Позитивної психотерапiї Олена Кузьма