Танго — це не тільки пристрасний танець, який створили наприкінці ХІХ ст. емігранти в Беунос-Айресі, але й музика повна чуттєвості, замішана на любові та ревнощах. Саме її представили ужгородській публіці солісти – каталонці Мелані Местре (фортепіано) й Джаума Туррен (гітара) та українка Наталія Борисюк (скрипка).
Завдяки імпровізації танго, що увібрало в себе африканські танцювальні мотиви, кубинську хабанеру та креольську мілонгу, завоювало популярність спочатку в Аргентині, Європі, а потім полонило весь світ. Пройшовши еволюцію від непристойного та забороненого до вишуканого й аристократичного, tango продовжує поповнювати лави своїх шанувальників. В їх числі тепер і Ужгород.
Розпочався вечір концертом для скрипки, гітари та струнних „Паганіні в Америці" іспанського композитора та гітариста Джаума Туррена, який співпрацює з симфонічними оркестрами Парижа, Дрездена, Іспанії та Українським національним філармонічним оркестром, викладає в Барселоні. Твір, у якому автор зіграв і сольну партію, написаний до 225-річчя італійського скрипаля-віртуоза, композитора та гітариста Нікколо Паганіні.
Далі програму продовжило чуттєве „Violintango" композитора, піаніста та диригента Мелані Местре (концерт для скрипки та струнного оркестру). Соло на скрипці майстерно зіграла Наталія Борисюк, дипломантка міжнародних конкурсів, солістка Львівського симфонічного оркестру.
Сам же Мелані Местре, що є головним диригентом Львівського симфонічного оркестру та Barcelona Concert Society Orchestra, виконав сольну партію у творах аргентинського композитора Астора П'яццолли, засновника "нового танго. "Великий Астор", як ще називали П'яццоллу, - один з небагатьох композиторів, що зміг записати й виконати на концертах майже всі свої твори. В останні 10 років свого життя композитор склав більше 300 танго.
Завершився вечір „Чотирма порами року" для фортепіано та струнних великого аргентинця в аранжуванні Местре, закріпивши чудове враження від вечору.
Завдяки невеличкому екскурсу в історію танго та його композиторів, який здійснила ведуча концерту музикознавець Наталія Піцур, глядачі повністю занурилися у прекрасний світ пристрасної музики.
Оксана ЧУЖА, для Закарпаття онлайн