Проект відновлення туристичного маркування вже четвертий рік поспіль фінансується урядом Чеської Республіки у рамках допомоги у розвитку. У цьому році роботи з відновлення маркування туристичних маршрутів, які є основою для екологічного розвитку туризму, фінансуються з фондів Чесько-польського форуму, а також за допомогою волонтерів із Польщі, України, Чехії та Словаччини. Проект координує екологічна організація Hnuti Duha Jeseniky ("Рух "Веселка" у горах Єсеніки), у співпраці із Гірським Пошуково-Рятувальним Загоном МНС України, українськими добровольцями із організації "Карпатські стежки" та чеської організації "Карпатська туристична спілка". Професіонали з української гірської служби рекомендують маршрути із огляду на безпеку, а під час робіт у важкодоступній місцевості надають допомогу у маркуванні. Також гірська служба МНС брала участь у проектуванні стандарту туристичного маркування в Україні.
Іво Докоупіл із "Руху "Веселка" Єсеніки" каже:
"Відновлення маркування в Українських Карпатах, які мають величезний, але, на жаль, досі переважно невикористаний туристичний потенціал, є основою для раціонального розвитку туризму в гірських селах та туристичних центрах. Ми запровадили в Україні європейську систему маркування, яка базується на методології Клубу чеських туристів, який відомий своєю якістю, інтуїтивною зрозумілістю, подачею туристові точної інформації, у тому числі маршрутів із кілометражем та часом ходьби. Новинкою також є те, що інформація доступна в інтернеті у форматі GPS. На сьогодні ми помаркували 700 км схилів на Боржаві, Красній, Свидовці, Ужанському національному парку, де ми у понеділок встановлюватимемо покажчики, що і завершить маркувальні роботи в цьому регіоні".
Кршиштоф Пламовскі з польської партнерської організації Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów ("Бескидське товариство велосипедистів") сказав:
"Українські Карпати є ціллю для любителів туризму, як з Чехії, так і Польщі. Це ідеальне місце зустрічі для поляків і чехів, бо людина в горах шукає і знаходить друзів, які потім стають друзями на все життя. Саме тому ми намагаємося зробити українські гори доступними не лише для туристів із Польщі чи Чехії, а й з усього світу. Українська частина Бескидів була заборонена для відвідувань протягом десятиліть. І при цьому вона давно була мрією для відвідин як для поляків, так і чехів. Крім того, Ужанський національний парк є сусіднім для нашого, дуже популярного Бієщадського національного парку, і бажанням кожного з туристів, що відвідували довколишні вершини, було завітати також на розташовані недалеко, але за кордоном, вершини".
Відкриття та презентація відбудуться 15.10.2011 р. о 12:00 в Закарпатській обласній державній адміністрації, на 2-му поверсі в залі прес-центру (Закарпатська ОДА, 88008 м.Ужгород, Площа Народна,4) за участю заступника міністра закордонних справ Чеської Республіки та представників Закарпатської області.
Контактна інформація:
Магістр Іво Докоупіл, тел: +420 777787927, адреса електронної пошти: ivo.dokoupil @ tiscali.cz
Кшиштоф Пламовскі, електронна пошта: plamowski@gmail.com
Додаткова інформація:
www.podkarpatskarus.net www.karpaty.net www.bieszczady.net.pl www.karpaty.travel.pl www.karpatywschodnie.pl
УНП 2011-10-13 / 03:21:00
Оскільки ОДА не працює в суботу, то пропускатимуть за списком запрошених. Гості можуть зголошуватися до четверга до 16-00 CET у Валентина Волошина, директора Ужанського нацпарку - факс +38-0312-619938, е-майл
valik.voloshyn@gmail.com
Denys 2011-10-12 / 16:55:00
Млодці! А чи буде ОДА в суботу працювати? :)))