Протягом останнього тижня з ГРВІ до лікарів звернулося 1700 закарпатців

Цієї середи у прес-центрі «Закарпатської Правди» говорили про грип та вакцини від нього, які допоможуть уникнути інфлюенси або ж принаймні перенести її в легкій формі. І хоча до подолання епідемпорогу на Закарпатті ще далеко, та зростання захворюваності на 20 % уже спостерігається. Отже, саме час дослухатися до порад фахівців.

Протягом останнього тижня з ГРВІ до лікарів звернулося 1700 закарпатців

Заступник головного лікаря Закарпатської обласної СЕС з епідеміологічних питань Світлана Піца каже, що протягом останнього тижня з ГРВІ до лікарів звернулося 1700 закарпатців, хоча про грип наразі не йдеться – поки циркулюють аденовіруси та парагрип. Основна маса хворих – діти (1162). "Аналіз попереднього холодного сезону свідчить, що в 2010–2011-му найбільше недужих спостерігалося в кінці грудня, а потім – у січні-лютому. Перебіг епідемії був помірний, на щастя, обійшлося без летальних випадків", – каже Світлана Миколаївна.

Що ж нас чекає цього року? За інформацією Центру гриппу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, прогнозовано в сезон 2011–2012 рр. на Закарпатті захворіє десь 75 тисяч осіб – 6 % населення. Гулятимуть переважно такі віруси: А/California (H1N1), A/Perth (H3N2), B/Brisban. Скоріш за все, домінуватиме Perth, бо два перші циркулювали попереднього сезону, тож до них у людей ще міг зберегтися імунітет.

Найнадійніший спосіб уберегтися від грипу, звісно, – вакцинація. І щоб вона подіяла, щепитися треба вже – у розпал епідемії це не матиме ніякого сенсу, бо на вироблення повноцінного імунітету потрібен місяць, ну, крайній мінімум – 2 тижні. Але оскільки такі щеплення відносяться до рекомендованих, а не обов'язкових, то більшості бажаючих доведеться купувати вакцини за власні кошти. Хоча, згідно з розпорядженням голови ОДА Олександра Ледиди, райдержадміністрації й міськвиконкоми мають передбачити кошти на протигрипозні вакцини для груп високого епідемічного (медики, педагоги, працівники сфери торгівлі й обслуговування тощо) та медичного ризику (дітей та дорослих, які перебувають в інтернатах закритого типу, вагітних, дітей та дорослих із хронічними захворюваннями). З обласного бюджету на такі потреби очікують десь 68 тис. грн. За За словами лікаря кабінету щеплень Ужгородської міської дитячої поліклініки Наталії Метенканич, цьогоріч для профілактики грипу рекомендовані вакцини "Флюарик" (Німеччина), "Інфлувак" (Нідерланди), "Грипповак" (Росія), "Ваксігрип" (Франція), "Гриппол Плюс" (Росія), "Інтанза" (Франція). Дістати їх можна тільки в тих аптеках, які мають відповідну ліцензію, і вартість "Інфлувака", скажімо, котрий завозять найчастіше, – приблизно 100 грн. (російські препарати дешевші). Діток віком від 6 місяців до 3 років щеплять половиною дози, старших – цілою. Якщо вакцинація проводиться вперше, через 4 тижні її потрібно повторити. Наталія Степанівна запевняє, що жодного разу ще не зустрічалася з побічними ефектами від протигрипозних вакцин, але підкреслює: робити процедуру слід саме в спеціалізованому медкабінеті, після огляду в лікаря. " Я б особливо рекомендувала щепити діток, котрі часто хворіють, страждають на бронхіти, запалення легенів, бронхіальну астму, мають серцево-судинні проблеми. Якщо вони після цього навіть захворіють на грип, то в легкій формі. Але зрозуміло, що на момент щеплення дитина не має бути здорова", – каже вона.

Тим, у кого алергічні реакції на курячий білок і компоненти вакцини, фахівці їх робити не радять взагалі. Якщо ж у вас просто лихоманка чи загострення хронічних захворювань – дочекайтеся одужання і щепіться.

12 жовтня 2011р.

Теги: грип, ГРВІ, щеплення

НОВИНИ: Соціо

15:51
/ 5
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 4
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
20:07
/ 2
Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)
18:51
"Укрзалізниця" в лютому запускає нові нічні сполучення Закарпаття зі Львовом та Києвом
11:46
/ 1
На війні з росією поліг Роман Козар з Рокосова Хустської громади
21:48
/ 1
Мукачівські пластуни запрошують доєднатися до ланцюга єдності на честь Дня Соборності
18:16
В Ужгороді сьогодні підписали контракт на постачання місту 9 нових низькопідлогових електробусів
15:15
/ 1
На війні з росією поліг прикордонник Сергій Фомін із Верхнього Коропця на Мукачівщині
20:53
У грудні 2024-го ціни на Закарпатті зросли на 1,2%
20:25
/ 1
За минулий рік на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 14,1%
17:29
У День Соборності України в Ужгороді організують "Живий ланцюг"
16:46
/ 1
У середу в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Олександром Поповичем
15:20
/ 3
ВІДЕОФАКТ. Ужгородець за допомогою ШІ оживив мініскульптурки, Бокшая і Ерделі та минуле Ужгорода
14:34
/ 6
На війні з росією поліг вчитель з Ужгорода Василь Габрусь
13:57
/ 3
На війні загинув рок-музикант з Ужгорода Андрій Матейко
» Всі новини