Порядок денний склало одне питання – розгляд колективної заяви щодо реабілітації сім'ї Павлюлинця М. Ю. відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".
Як розповів син Павлюлинця М.Ю. – Юрій Михайлович, мешканець міста Ужгорода, він неодноразово звертався до Ужгородської районної комісії з питань поновлення прав реабілітованих на предмет встановлення справедливості, однак комісія, за його твердженням, ухвалила неправильне рішення, що змусило чоловіка звертатись в різні державні, у т.ч. й судові інстанції, аж до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі тощо. Йдеться про те, що у 1952 році всю сім'ю Павлюлинця М.Ю за рішенням тодішніх органів державної влади було насильно вислано з постійного місця проживання та заслано в Чечено-Інгушську область, як сім'ю кулака, де люди прожили 5 років.
На підтвердження цього Юрій Михайлович зібрав папку довідок, виписок, доказових матеріалів, які й приніс на комісію. Він детально розповів про поневіряння родини та чітко окреслив своє клопотання – реабілітувати його батька і сім'ю відповідно до ст. 1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", а не до ст. 3, як ухвалила Ужгородська районна комісія.
Андрій Сербайло зазначив, що цей Закон дуже важливий для репресованих, що стали жертвами того часу, у даному випадку під приводом боротьби з куркульством. Однак він є скоріш моральною компенсацією для них.
Члени комісії детально вивчили матеріали та задали заявнику низку запитань.
Заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення – начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни, праці та стаціонарних установ В'ячеслав Микулець цікавився, чи оскаржував заявник рішення Львівського апеляційного адміністративного суду щодо задоволення апеляційної скарги комісії Ужгородської районної ради. У відповідь – ні.
Заступник голови комісії – начальник відділу юридичного забезпечення обласної ради Віталій Ціцак звернув увагу на вимоги статті 7 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", де зазначається, що органи прокуратури у взаємодії з органами державної безпеки проводять перевірки та складають відповідні висновки щодо всіх кримінальних справ, зазначених у статтях 1 і 2 цього Закону, рішення по яких не були скасовані до моменту його прийняття. На реабілітованих осіб органи прокуратури видають відповідні довідки. То ж запропонував для вирішення цього непростого питання направити запити в відповідні правоохоронні органи.
Заслухавши та обговоривши дане питання, комісія вирішила доручити голові комісії Закарпатської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих Андрію Сербайлу відповідно до статті 7 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" звернутися до прокуратури Закарпатської області та управління Служби безпеки України в Закарпатській області на предмет проведення ретельної перевірки та надання висновків щодо реабілітації сім'ї Павлюлинців. Щоб у цій затяжній історії поставити крапку. Звісно, в рамках чинного законодавства, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.