Згідно діючих на сьогоднішній день "Правил любительського і спортивного рибальства", підводне полювання на риб дозволяється: гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів: на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства; при наявності посвідчення підводного мисливця.
Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вимог цих Правил рибальства щодо строків, місць лову, норми вилов, наявності документів на право лову, сплати за дозволи та водні живі ресурси.
Фактично згідно вказаного порядку начебто все зрозуміло - читаєш "правила рибальства" і виконуєш. Але як завжди буває, але?
Не вдаючись у подальші з'ясування всього,що пов'язано з "перехідними періодами підводного спорту та підводної діяльності", Головне управління Закарпатдержрибоохорони надає офіційне роз'яснення та пояснює розуміння словосполучень з "Правил любительського і спортивного рибальства" та "Положення про підводне полювання", на тему "що, де, коли?" в Закарпатті.
Підводне полювання в Закарпатській області дозволяється в період з після весняного нересту (закінчення весняної заборони та обмеження на лов риби, як правило 25 травня щорічно) до початку осінньої нерестової заборони ( зазвичай 10 вересня щорічно), громадянами, що мають відповідне посвідчення видане "Федерацією підводного спорту та підводної діяльності України", "Паспорт підводного мисливця" (де зазначається все спорядження необхідне для підводного полювання: гарпунна рушниця і т.п.) дальше за текстом п.4.3. "Правил.....". Посвідчення має такий вигляд:
Звертаємо увагу, що підводне полювання дозволяється в місцях визначених для любительського і спортивного рибальства, але при цьому не в місцях масового відпочинку(зони відпочинку, як наприклад "Дійдівський став" - "Бумеранг" і т.п.), або скупченнях рибалок. Перебування у воді спорядженим для підводного полювання з "підводною рушницею" без посвідчення підводного мисливця є грубим порушенням Правил рибальства і прирівнюється до "браконьєрства" (штрафні санкції від 340 до 680 грн. з конфіскацією спорядження та "зброї").
Норми добування, розміри добутої риби прирівнюється до норми вилову "рибалки любителя", окрім того випадку коли перша добута риба перевищує встановлену денну норму вилову (3 кг. і більше), підводне полювання припиняється. У разі "пере вилову" сплачується штраф у розмірі 170 грн., а також відшкодовуються збитки за кожну одиницю риби по штучно, виловлену понад норму. Кількість "впольованого" рахується на особу мисливця (порушника), а не на його "кортеж".....
Перебування "підводного мисливця" з спорядженою (поза межами чохла) рушницею в місцях заборонених для любительського рибальства прирівнюється до порушень викладених в п.3.14 "Правил рибальства" (перебувати на водоймі або поблизу її з вибуховими та отруйними речовинами, а також - зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу їх - водоохоронна зона).