Сума нарахованих субсидій склала 11315,0 тис. грн, що на 5450,8 тис. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Заборгованість організаціям -надавачам послуг становить 2359,3 тис. грн.
Станом на 1 вересня 2011 року субсидію на тверде паливо і скраплений газ готівкою призначено 5645 сім'ям, що на 2099 сімей більше, ніж за такий же період минулого року.
Сума нарахованих субсидій на тверде паливо і скраплений газ складає 3053,6 тис. грн., що на 22383 тис. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Заборгованість з виплати готівки становить 1920,9 тис.грн.
Як розповів Віктор Мацола, 6 липня 2011 року Кабмін прийняв 2 постанови щодо удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Одна з них передбачає, що з 1 січня 2012-го сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не сягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 % сукупного середньомісячного доходу. Решту погашатимуть за рахунок субсидії. (Зараз такі сім'ї сплачують 10 %, якщо дохід на особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму). Друга постанова, яка вже набрала чинності, надає право громадянам, котрі мають нереструктуризовану заборгованість, утворену до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії. Врегульовано й питання призначення субсидій сім'ям, члени яких тривалий час відсутні (працюють чи навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні, за гратами тощо).
Вдтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі обстеження умов проживання. Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян: транспортні засоби вітчизняного виробництва "віком" понад 10 років та понад 15-річні інші не будуть перешкодою для призначення субсидій.
Загалом, щоб отримати субсидію, працездатні громадяни, котрі витрачають на компослуги понад 15% сукупного родинного доходу, та непрацездатні, у яких на це йде понад 10 % сімейного бюджету, повинні звернутися в органи соціального захисту, де напишуть відповідну заяву, заповнять декларацію про фінансове становище родини та подадуть довідку про склад сім'ї. Решту зроблять самі працівники, тобто купу паперів для отримання субсидій збирати не треба. Якщо ж ідеться про сім'ю пенсіонерів – справа ще простіша: їм ПФ розсилав спеціальні заяви, які достатньо підписати, докласти декларацію і, якщо неохота самому йти до місцевого органу соцзахисту, можна просто відіслати поштою.