Підручнику "Спортивні ігри: теорія і практика" Ужгородського національного університету аналогів в Україні немає

Декілька днів тому наш земляк зі Сваляви — викладач кафедри фізичного виховання УжНУ Богдан Петушинський повернувся з Києва, де провів кілька корисних зустрічей з провідними фахівцями в галузі фізичного виховання і спорту України та організував рецензію нового підручника, якому немає аналогів в Україні. Про це я поспілкувався з паном Богданом.

Підручнику "Спортивні ігри: теорія і практика" Ужгородського національного університету аналогів в Україні немає— Богдане Богдановичу, яка основна мета поїздки до Києва?

— Я представив на розсуд рецензентів новий підручник для студентів факультетів фізичного виховання та викладачів вузів «Спортивні ігри: теорія і практика».

— Хто с автором даного видання?

— Над новим підручником працював авторський колектив у складі: Довзія Володимира Анатолійовича - голови предметної комісії спортивних, рухливих та національних ігор Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, викладача — методиста, тренера з футболу; Лісенчука Геннадія Анатолійовича, доктора наук з фізичного виховання
і спорту, професора, заслуженого тренера України, майстра спорту, головного тренера національної збірної України з футзалу, президента асоціації міні-футболу України, члена-кореспондента Академії наук України національного прогресу; Молнара Михайла Васильовича, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента, завідувача кафедри фізичного виховання Закарпатського державного університету; Богдана Богдановича Петушинського — викладача факультету фізичного виховання і спорту Ужгородського національного університету.

— Що стало поштовхом для видання такого підручника?

— Вимоги сучасного підходу до питання теорії і практики спортивних ігор. Спортивні та рухливі ігри займають пріоритетну роль у системі фізичного виховання, провідне місце в програмі підготовки фахівців в галузі фізичного виховання і спорту.

— Який обсяг підручника? Хто є офіційними рецензентами?

— Обсяг підручника — 600 сторінок. Він вийде під грифом міністерства освіти і науки України. Рецензентами підручника є провідні фахівці в галузі фізичного виховання і спорту: Носко Микола Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, ректор Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка; Євген Никодимович Приступа, доктор педагогічних наук, професор, ректор Львівського державного університету фізичного виховання і спорту; Валерій Миколайович Маслов, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри спортивних ігор національного університету фізичного виховання і спорту, почесний працівник фізичної культури і спорту України.

— Мені відомо, що ще в цьому навчальному році вийде кілька інших видань. Розкажіть про це детальніше.

— Ми плідно працювали в напрямку видання спеціальної літератури, яка допоможе в підготовці фахівців у галузі фізичного виховання і спорту. Скоро вийде методичний посібник «Кредитно-модульна система організації навчального процесу з фізичного виховання у вищих навчальних закладах»
під редакцією С.О.Михайловича, кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізичного виховання УжНУ, М.В.Молнара та Б.Б.Петушинського, де ми охарактеризовуємо критерії оцінки студентів з дисципліни «Фізичне виховання» згідно вимог кредитно-модульної системи. Вже друкується і незабаром вийде в світ методичний посібник українською та угорською мовами «Фізичне виховання в аспекті реформування й адаптації вищої освіти до вимог Болонського процесу», авторами якого є Б.Б.Петушинський і викладач фізичного виховання Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Раковці II С.С.Брековскі. Цей посібник допоможе студентам-угорцям у підготовці до занять з фізичного виховання згідно вимог сьогодення.

Виходить і новий методичний посібник для студентів та викладачів вищих навчальних закладів «Загальні питання теорії і методики спортивних та рухливих ігор» за редакцією Б.Б.Петушинського та І.І.Маріонди, викладача кафедри фізичного виховання УжНУ, майстра спорту України. В цьому виданні ми даємо характеристику організації та проведення рухливих ігор з дітьми різного віку. Розкрито методику виховання фізичних якостей.

— Дякую за розмову. Я щиро бажаю вам якнайшвидшого захисту кандидатської дисертації та великих успіхів у роботі й на науковій ниві.
Розмову вів доцент кафедри фізичного виховання УжНУ А.ФЕДОРІШКО, "Трембіта"
06 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Спорт

17:03
В Ужгороді проходить Кубок України з мотокросу
16:08
В Ужгороді відбувся відкритий турнір з велоспорту-маунтенбайку "Велолідер"
03:19
Закарпатські "спартаківці" повернулися з перемогами з чемпіонату ФСТ "Спартак" з боксу
01:00
Матч "Минаю" і "Динамо" перенесли з Ужгорода до Києва
12:55
20 вересня відбудеться велосипедний заїзд Dercen bike ride
09:50
У Мукачеві відбувся чемпіонат області зі швидких шахів
14:06
У Хусті пройшов чемпіонат Закарпатської області з важкої атлетики
01:39
ФК "Минай" розпочав свій шлях в УПЛ із перемоги
23:39
/ 1
В Ужгороді відбулися силові турніри "Карпатський медвідь" і "Юніор стронгмен"
16:31
В Ужгороді провели відкрите велотренування проїжджою та пішохідною частинами
13:34
В Ужгород на Чемпіонат України з греко-римської боротьби з'їхалися понад 120 спортсменів
23:58
До Дня Ужгорода вкотре відбудуться змагання "ВЕЛО-ЛІДЕР"
01:09
Дебютна гра "Минаю" в УПЛ відбудеться з глядачами
12:11
/ 2
Закарпатський футболіст Ігор Харатін дебютував за збірну України у матчі проти Іспанії
12:09
У стартовому турі ФК "Ужгород" переграв "Оболонь-2"
15:11
/ 1
В Ужгороді нагородили переможців турніру із міні-футболу
12:07
В Ужгороді до Дня фізичної культури і спорту влаштували турнір із мініфутболу
09:30
ФК "Ужгород" вдало розпочав у Кубку України
15:07
/ 1
В Іршаві відбувся футбольний турнір пам’яті Івана Палінчака
09:26
В Ужгороді відбудеться кросфіт-челендж "Карпатська миля"
00:04
/ 1
Змагання з кросфіту "Карпатська миля" відбудуться в Ужгороді
02:37
Кубковий матч між "Буковиною" та "Ужгородом" перенесли з червоної зони до обласного центру Закарпаття
14:25
/ 1
У Мукачеві духівники та вояки "товариськи" заграли у футбол
18:05
Юні плавці Мукачева підкорили дистанцію у 10 кілометрів
13:40
Юні баскетболісти вітали Ужгород з Днем Незалежності грою у темряві
» Всі новини