Підручнику "Спортивні ігри: теорія і практика" Ужгородського національного університету аналогів в Україні немає

Декілька днів тому наш земляк зі Сваляви — викладач кафедри фізичного виховання УжНУ Богдан Петушинський повернувся з Києва, де провів кілька корисних зустрічей з провідними фахівцями в галузі фізичного виховання і спорту України та організував рецензію нового підручника, якому немає аналогів в Україні. Про це я поспілкувався з паном Богданом.

Підручнику "Спортивні ігри: теорія і практика" Ужгородського національного університету аналогів в Україні немає— Богдане Богдановичу, яка основна мета поїздки до Києва?

— Я представив на розсуд рецензентів новий підручник для студентів факультетів фізичного виховання та викладачів вузів «Спортивні ігри: теорія і практика».

— Хто с автором даного видання?

— Над новим підручником працював авторський колектив у складі: Довзія Володимира Анатолійовича - голови предметної комісії спортивних, рухливих та національних ігор Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, викладача — методиста, тренера з футболу; Лісенчука Геннадія Анатолійовича, доктора наук з фізичного виховання
і спорту, професора, заслуженого тренера України, майстра спорту, головного тренера національної збірної України з футзалу, президента асоціації міні-футболу України, члена-кореспондента Академії наук України національного прогресу; Молнара Михайла Васильовича, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента, завідувача кафедри фізичного виховання Закарпатського державного університету; Богдана Богдановича Петушинського — викладача факультету фізичного виховання і спорту Ужгородського національного університету.

— Що стало поштовхом для видання такого підручника?

— Вимоги сучасного підходу до питання теорії і практики спортивних ігор. Спортивні та рухливі ігри займають пріоритетну роль у системі фізичного виховання, провідне місце в програмі підготовки фахівців в галузі фізичного виховання і спорту.

— Який обсяг підручника? Хто є офіційними рецензентами?

— Обсяг підручника — 600 сторінок. Він вийде під грифом міністерства освіти і науки України. Рецензентами підручника є провідні фахівці в галузі фізичного виховання і спорту: Носко Микола Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, ректор Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка; Євген Никодимович Приступа, доктор педагогічних наук, професор, ректор Львівського державного університету фізичного виховання і спорту; Валерій Миколайович Маслов, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри спортивних ігор національного університету фізичного виховання і спорту, почесний працівник фізичної культури і спорту України.

— Мені відомо, що ще в цьому навчальному році вийде кілька інших видань. Розкажіть про це детальніше.

— Ми плідно працювали в напрямку видання спеціальної літератури, яка допоможе в підготовці фахівців у галузі фізичного виховання і спорту. Скоро вийде методичний посібник «Кредитно-модульна система організації навчального процесу з фізичного виховання у вищих навчальних закладах»
під редакцією С.О.Михайловича, кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізичного виховання УжНУ, М.В.Молнара та Б.Б.Петушинського, де ми охарактеризовуємо критерії оцінки студентів з дисципліни «Фізичне виховання» згідно вимог кредитно-модульної системи. Вже друкується і незабаром вийде в світ методичний посібник українською та угорською мовами «Фізичне виховання в аспекті реформування й адаптації вищої освіти до вимог Болонського процесу», авторами якого є Б.Б.Петушинський і викладач фізичного виховання Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Раковці II С.С.Брековскі. Цей посібник допоможе студентам-угорцям у підготовці до занять з фізичного виховання згідно вимог сьогодення.

Виходить і новий методичний посібник для студентів та викладачів вищих навчальних закладів «Загальні питання теорії і методики спортивних та рухливих ігор» за редакцією Б.Б.Петушинського та І.І.Маріонди, викладача кафедри фізичного виховання УжНУ, майстра спорту України. В цьому виданні ми даємо характеристику організації та проведення рухливих ігор з дітьми різного віку. Розкрито методику виховання фізичних якостей.

— Дякую за розмову. Я щиро бажаю вам якнайшвидшого захисту кандидатської дисертації та великих успіхів у роботі й на науковій ниві.
Розмову вів доцент кафедри фізичного виховання УжНУ А.ФЕДОРІШКО, "Трембіта"
06 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Спорт

23:57
В Ужгороді відбувся футбольний турнір, присвячений п'ятій річниці боїв за Дебальцеве
12:56
Закарпатці вибороли друге місце на міжнародному турнірі зі спортивного бриджу у Словаччині
10:42
У Мукачеві пройшов чемпіонат області з шахів серед юнаків та дівчат
17:24
В Ужгороді проходять Всеукраїнські змагання з бойового хортингу
16:53
/ 4
До річниці виведення військ з Афганістану в Ужгороді відбувся традиційний турнір із футзалу
02:58
В Іршаві відбувся відкритий Чемпіонат Закарпаття з Годзю-Рю Карате
10:36
У Мукачеві пройде Зимовий чемпіонат України з легкоатлетичних метань
20:29
Чемпіоном Закарпаття з хокею став ХК "Синевир"
00:51
В Ужгороді в пам'ять про бої у Дебальцевому відбудеться футбольний турнір "Кубок воїнів"
03:01
Ужгородка виборола "срібло" чемпіонату України з дзюдо
18:03
У фінальних матчах визначиться чемпіон Закарпаття з хокею
20:37
Переможцями міжнародного хокейного турніру в Ужгороді стали "Закарпатські ведмеді"
17:04
Відкрита першість Закарпатської області з плавання триває цими вихідними в Ужгороді
04:23
У Сваляві відбувся чемпіонат Закарпаття з важкої атлетики серед юніорів
03:58
Закарпатець став бронзовим призером шестиденного ультрамарафону в Афінах
11:25
Спортсменка із Тячівщини стала "бронзовою" призеркою чемпіонату Угорщини з тенісу
02:58
Зеленський призначив стипендію футболісту-дефлімпійцю із Закарпаття
02:48
ФК "Минай" готується до трьох товариських матчів в Угорщині
17:25
У травні в Хусті бігтимуть напівмарафон
16:16
Перемогу на шаховому фестивалі "Різдвяне Мукачево 2020" здобув майстер спорту зі Львівщини
09:27
Стартував Всеукраїнський дитячий шаховий фестиваль "Різдвяне "Мукачево-2020"
09:20
Сьогодні розпочинається традиційний шаховий фестиваль "Різдвяне Мукачево-2020"
20:38
У Рахові відбулися змагання з боксу
04:31
Закарпатець Андрій Ткачук "Бродяга" розповів, як бігати 24 години без перерви і долати рекорди
10:07
/ 1
До ювілею в Ужгороді вшанували честь відомого дитячого тренера Олександра Філіпа
» Всі новини