Що стосується Закарпатського регіону, то більше 50% місцевих видів представників іхтіофауни занесенні до списків вразливих або зникаючих видів і збільшеннях цих списків з декларуванням тільки охоронних функцій на папері стан справ не змінить. Болючим питанням для Закарпатської області в плані збереження рибних запасів є лососеві -- дунайський лосось, форель, харіус. Саме задля їх збереження та здійснення заходів по штучному відтворенню Головним управлінням Закарпатдержрибоохорони було розроблено па погоджено Програму "Відтворення лососевих видів риб в басейні р. Тиса на 2008-2017 роки".
Незважаючи на повну відсутність її фінансування, інспекторським складом управління, членами Закарпатської природоохоронної організації "Головатиця", окремим рибалками та просто небайдужими громадянами проводиться робота по штучному відтворенню популяції дунайського лосося, струмкової форелі та харіуса європейського в річках Закарпаття (без фінансування з державного, обласного , місцевого бюджетів).
За результатами проведеного відбору статевих продуктів дунайського лосося на р. Тересва в період його нересту, спеціалістами сектору іхтіології було проведено інкубацію 10 000 ікри (відповідно до Дозволу Мінприроди №2/2010). Станом на 19. серпня 2011 року наявним є поголів'я молоді в кількості 4500 штук. З них 4 000 планується для подальшого утримання, з метою формування ремонтно-маточного поголів'я, яке буде використовуватись для отримання молоді для зариблення природних водойм.
З метою розширення ареалу існування дунайського лосося, доцільним є здійснення експериментального зариблення молоді дунайського лосося в верхню течію р. Латориця (межа Свалявського та Воловецького районів) в кількості 500 штук. Беручи до уваги результати проведених в 2008-2010 роках контрольних ловів та спільних з науковцями Інституту рибного господарства УААН (під керівництвом Мрук А.І.) іхтіологічних досліджень, встановлено, що в складі іхтіофауни р. Латориця багатою і різноманітною є кормова база (малоцінні види риб, зообентос) для дунайського лосося, який на ділянці свого існування не буде створювати конкуренцію іншим видам риб. У зв'язку з цим Головне управління Закарпатдержрибоохорони звернулось до Інституту рибного господарства УААН України для отримання науково-біологічного обґрунтування щодо можливості та обсягів (шт../км) вселення молоді дунайського лосося в р. Латориця для формування різновікового поголів'я протягом 5-7 років.
Проведення щорічного зариблення з використанням ефективного біркування або поміток для ідентифікації риб буде мати значний науковий ефект, оскільки дасть можливість чітко слідкувати за всіма процесами життєдіяльності вселеної молоді та розвитку популяції і на перспективу урізноманітить рекреаційний характер нашого регіону, повідомляють в Закарпатдержрибохороні.