Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області О. Головач, заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,3 рази перевищувала рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 квітня 2011р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи – 960 грн.), однак на 19,0% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у червні склали 15,49 грн. проти 18,34 грн. в середньому по Україні.
За розмірами середньомісячної зарплати у червні першість традиційно утримували підприємства хімічного виробництва, установи державного управління, підприємства транспорту, установи фінансової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 25,5% до 50,0%.
Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств готельно-ресторанного господарства, сільського господарства, мисливства та пов'язаних з ними послуг, рибальства, рибництва, у сфері торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, будівельних організацій. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 55,0–76,4% середнього її розміру в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці (58,1–69,7% рівня оплати праці працівників промисловості області) зафіксовано на підприємствах по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, по виробництву гумових та пластмасових виробів, обробленню деревини та виробництву виробів із деревини, крім меблів, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів.
Протягом червня 2011р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 142 год., з них відпрацьовано 125 год. (по Україні – 130 год.).
Для виконання у червні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 98,5% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 0,9 тис. працівників, або 2,0% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.
Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у червні п.р. порівняно з травнем зросла на 7,6%, а порівняно з червнем 2010р. знизилась на 0,6%.