В.о. головного лікаря Закарпатської обласної СЕС Галина Сітник повідомила журналістам, що наявність такої лабораторії саме в Ужгороді є нагальною.
"Ми живемо у час глобалізації, всі світові процеси пов'язані між собою, віруси мутують, а екзотичні хвороби швидко поширюються. На рішення міноборони США відкрити лабораторію в нашому краї вплинув факт близькості кордонів та наявність як легальних, так і нелегальних мігрантів, що нерідко є носіями різноманітних вірусів. До того ж, на території області знаходяться серйозні транспортні коридори, які пов'язують нас з Європою. Втім, американські інвестори відзначили й високий рівень підготовки регіональних спеціалістів, які зможуть працювати у новій потужній лабораторії. Діагностичні можливості цього закладу дозволятимуть працювати на увесь західний регіон. Найновіше технічне обладнання дає можливість значно розширити спектр досліджень та суттєво скоротити терміни видачі результатів" - зауважила пані Сітник.
Нині лабораторія перебуває на етапі комплектування. Інвестори також передбачили забезпечення лабораторії необхідними витратними матеріалами на три найближчі роки.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн , 20 січня на території Закарпатської обласної санітарно-епідеміологічної станції заклали камінь під будівництво нової надсучасної діагностичної лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій. Як тоді повідомлялося, будівництво та оснащення лабораторного комплексу здійснюватиметься в рамках спільного україно-американського проекту.
За інформацією Вікторії Рижової, KarpatNews.in.ua