Сергій Федака: Пенсійну реформу вже провалили, а тепер українців позбавлять землі

У нас вже склалася традиція, що найбільш руйнівні реформи в інтересах олігархії парламент швиденько здійснює у червні-липні, після чого ховається на канікули і сподівається, що в умовах літньої спеки і безчасів’я народ все проковтне. Як варіант цього літа організовано ще кілька серій судових процесів – проти опозиціонерів, проти корупціонерів і проти відвертих кримінальників – теж не так з метою з’ясувати істину, як для відвертання уваги від реформ.

Юрій Костенко
Юрій Костенко

Аби зламати цю інформаційну блокаду, лідер Української народної партії Юрій Костенко зараз здійснює робочі поїздки по всіх областях України, підбиваючи підсумки щойно завершеній восьмій сесії Верховної Ради.

Те, що парламент прийняв наприкінці сесії, на його думку, взагалі неможливо назвати пенсійною реформою. Бо мета кожної реформи – покращення ситуації. А прийнятий закон створює для наших громадян лише проблеми, несе  зменшення статків. В інших країнах успішні пенсійні реформи здійснювалися на хвилі економічного підйому, коли зростала потреба у робочій силі. У нас же все навпаки – через кризу та невдалу податкову реформу масово закриваються малі і середні підприємства, адміністративна реформа перетворена на банальне скорочення кадрів, через що кількість робочих місць щодня скорочується. В усьому світі великий капітал дає тільки 30% робочих місць, решту – малий і середній. За цих умов поповнення Пенсійного фонду скорочується – наскільки не підвищуй пенсійний вік. Те, що уряд називає економічним зростанням, стосується лише важких галузей виробництва, а це олігархічний капітал, що не потребує великої кількості робочих рук. Треба, щоб пенсійна реформа стала невідємною складовою пакету антикризових заходів, розрахованих на три-п'ять років та спрямованих на суттєве пожвавлення виробництва, зростання доходів пересічних громадян. Лише за таких умов подовження пенсійного віку не загрожуватиме втратою роботи. Ще одна серйозна вада пенсійної реформи – відсутність чіткості у переході на накопичувальну персональну систему. Всі успішні пенсійні реформи започатковували паралельно процес продовження пенсійного віку і права молодій людині, яка починала трудову діяльність, на своєму особистому рахунку накопичувати власний пенсійний фонд. І в такий спосіб переносити вагу пенсійного забезпечення із загальнодержавного Пенсійного фонду на приватні пенсійні фонди. В Україні у пенсійному законодавстві цей процес чітко не прописано.

Ще більш руйнівною загрожує стати земельна реформа. На відміну від європейської практики в Україні земельне законодавство не обмежує право власності на землю. Там, де немає обмежень у праві купівлі-продажу землі, там обов'язково власником стає великий капітал. Часто-густо іноземний. Тому в більшості європейських країн право купівлі землі обмежене сотнею-другою гектарів. Україна же, декларуючи на словах європейський вибір, на практиці реалізує зовсім протилежний шлях розвитку. Найбільше наша перспектива нагадує аргентинську, де іноземні фірми скупили по 300-500 тис. га, де вирощують продукцію на експорт, водночас внутрішній ринок украй бідний, самі аргентинці не доїдають. Те, що Україна прямує саме цим напрямком, видно вже неозброєним оком. Саме тому зараз розкручується тема подвійного громадянства – це один із механізмів перерозподілу нашої землі на користь іноземців. Лише фермерство на базі органічного землеробства дозволить відродити село. За роки незалежності так і не напрацьовано повноцінного пакету земельних законів на користь фермерів, тому зараз споживаємо китайську гречку, "ніжки Буша"  і білоруський цукор.

Ю.Костенко свідомий того, що нинішня більшість депутатів, яка працює виключно в інтересах великого капіталу, буде голосувати за те, що напише Кабмін. Щоб змінити цю ситуацію, треба змінити парламентську більшість. Проте в українців ще дуже сильна ідея об'єднання довкола певної особистості, що на переконання депутата є хибним шляхом до єдності. "Об'єднання під вождями веде лише до негативних наслідків. Треба об'єднуватися навколо великих суспільних інтересів: навколо правої політики (економічних рецептів), навколо лівої політики (соціальних рецептів), навколо ідеї чистого довкілля та ін." Ці об'єднання в нас не практикуються з тієї причини, що ані преса, ані політики не акцентують на різниці об'єднань і саме це не дає нам бути успішними. Проте Україна матиме майбутнє тільки за умови, що в нас нарешті складеться ідеологічне європейське об'єднання.

Сергій Федака

24 липня 2011р.

Теги: Костенко, реформа, земля

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини