Цей табір роми поставили просто на дамбі. Тут більше сорока будівель - із вальки, залізничних шпал, клейонки, є також - з бетону й цегли.
Вінці Росташ, мешканець Ужгорода:
- Ми побудувалися тут, бо дітей у нас много, нема де жити, нема де строїтися. Пришлося будувати тута.
На початку двотисячних міська влада побудувала для ромів багатоквартирний будинок. Але вони продалb свої помешкання й повернулися на дамбу. Ілона Яцко пояснює: на утримання квартири не було грошей. Вона з чоловіком - інваліди, ніде не працюють.
Ілона Яцко, мешканка будинку на дамбі:
- Не могла платити за газ - виключили зимою, надворі їсти варили. Одну комнату мені дали одинадцять людей там жили, діти, внуки, я, я не могла і обратно мусилам сюда прийти та построїла два комнати, і двір.
Для зведення своїх домівок роми копають глину з насипу - і цим руйнують дамбу, - кажуть спеціалісти водного господарства.
Ольга Сорока, начальник відділу Закарпатського облводгоспу:
- Шкоду роблять, не лише, шо самі там можуть буть затоплені, але й може буть затоплений цілий населений пункт із значними пошкодженнями і руйнуваннями.
Віктор Погорєлов, міський голова Ужгорода:
- Ми декілька разів попереджували про перенесення, про заборону цієї забудови, але роми поводять себе як в полі, не зважаючи ні на яку владу, велися розмови з їхніми баронами,але на жаль барони їхні погоджуються з владою, але дії свої продовжують.
У мерії вирішили звернутися по допомогу до прокуратури. Якщо правоохоронці все-таки порушать кримінальну справу за незаконне будівництво - роми не лише втратять домівки - їх знесуть, а й на два роки можуть потрапити за грати.
Іван 2011-07-22 / 06:25:00
Вони спеціально то роблят, бо опять їм квартири дали