Як повідомила Закарпаття онлайн заступник начальника відділу статистики соціальних послуг Головногоуправління статистики Наталія Яцкулич, протягом 2010 року не здійснювали діяльність 32,3% санаторно-оздоровчих закладів. Серед них 4 санаторії, 4 санаторії – профілакторії, 11 баз відпочинку та 1 дитячий оздоровчо-санаторний позаміський заклад цілорічної дії. Основними причинами такого стану було проведення капітального ремонту приміщень або відсутність коштів на експлуатацію
Упродовж року діючими закладами оздоровлено 82,2 тис. осіб, що на 7,6% більше, ніж попереднього року.. Із загальної кількості оздоровлених 0,7 тисяч – це особи, що постраждали від аварії на ЧАЕС. За віковою структурою оздоровлені розподілялися наступним чином: 75,9 тис. дорослих, 5,2 тисяч дітей та 1,1 тисяч підлітків. У санаторно–курортних оздоровчих закладах області відпочивало 2,8 тис. громадян іноземних держав.
Санаторії, пансіонати з лікуванням та санаторії-профілакторії залишаються улюбленим місцем відпочинку дорослих, а молодь та діти шкільного віку віддають перевагу турбазам, молодіжним таборам та центрам.
Крім того, туристів приваблюють багатовікові традиції і самобутня культура населення краю та унікальна скарбниця пам`яток народної архітектури Закарпаття.
Упродовж минулого року 52,1 тис. осіб офіційно скористалися туристичними послугами, з них 8,4 тис. – іноземні туристи. Кількість іноземних туристів у порівнянні з 2009 роком збільшилась на 8,6%.
Із загальної кількості туристів 70,8% склали особи, які приїжджали на дозвілля та відпочинок, більше одної п'ятої – перебували у службових та ділових поїздках і 2,0% – займалися спеціалізованим та спортивно-оздоровчим туризмом.
За віковою структурою у загальній кількості туристів 3,1 тис.осіб становили діти віком до 14 років, 2,6 тис. осіб – підлітки та 6,7 тис. осіб – молодь.
Упродовж 2010 року туристичними закладами області надано 207,6 тис. туроднів або в середньому по 4,0 дні у розрахунку на кожного туриста. Загалом обсяги наданих туристичних послуг у 2010р. склали 28,2 млн.грн.