Закарпатські націоналісти вшанували пам’ять Романа Шухевича в день його народження (ФОТО)

Роман Шухевич, генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, для багатьох українців герой, народився 30 червня 1907 року.

Закарпатські націоналісти вшанували пам’ять Романа Шухевича в день його народження (ФОТО)

Для всіх українських націоналістів і патріотів ця людина є визначною постаттю та прикладом для наслідування. Тому в 104 день народження закарпатські націоналісти вшанували свого героя з усіма почестями.

Розпочали вшанування з пробігу здорової молоді. Близько 20 молодиків з жовто-блакитним та червоно чорним прапорами вирушили з пл. Театральної, побігли по наб. Незалежності, через транспортний міст повернули на Київську набережну і по пішохідному мості повернулись до початкової точки. При цьому хлопці викрикували гасла: "Здоровий дух — здорова нація!", "Бандера, Шухевич — герої України!".

Продовжили вшанування героя в спортивному комплексі по вул. Бородіна, 14. Там вісім хлопців змагалися в змішаній боротьбі, але переможця не вдалося визначити оскільки у фіналі один з борців травмував ногу і змагання перенесли на 5 липня.

Заключна частина вечора проходила на березі річки Уж (біля філармонії). Тут націоналісти та всі бажаючі вшанувати пам'ять Романа Шухевича, яких виявилось близько тридцяти, запалили смолоскипи і кожен міг сказати кілька слів. Першим виступив Олександр Сачко, який повідомив що в цей день відзначається ще одна дата — святкування 70-ї річниці проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Далі слово взяв Павло Федака, який побажав українцям бути мужнім і нічого не боятись, як це робили воїни УПА.

Потім отець Віктор виступив з напутнім словом та молитвою, просячи в Бога благословення для всієї України. Після молитви всі присутні в знак пам'яті запалили свічки і пустили їх по течії річки.
Організаторами дійства виступила МГО "Карпатська Січ" ("Автономний опір Закарпаття") та Конгрес українських націоналістів, а також до них долучились МГО "Сокіл" та інші.
 

Юлія Дуб, студентка відділення журналістики УжНУ, для Закарпаття онлайн. Фото автора
 

01 липня 2011р.

Теги: Шухевич, свято, націоналісти

Коментарі

LC 2011-07-29 / 11:45:00
Тут бачу припущення, що більшість учасників таких акцій не місцеві, тим більше не ужгородські.
От стало цікаво, а чому такі заходи не анонсуються широко заздалегідь, в тій же пресі? По-перше, може дійсно більше людей хотіли б взяти участь, по-друге, я би й сам підійшов, поговорив, інтерв’я взяв у простих учасників, не лише організаторів - заодно і з’ясував би, звідки вони. Цікаво ж.

Герої??? 2011-07-12 / 11:45:00
Осенью 1943 г. вояки «армии бессмертных» убили десятки польских детей в селе Лозовая Тернопольского уезда. В аллее они «украсили» ствол каждого дерева трупом убитого перед этим ребенка. Как утверждает западный исследователь Александр Корман, трупы прибивались к деревьям таким образом, чтобы создалась видимость «венка». Эту аллею надолго запомнили местные жители. Свидетельница Т.Р. из Польши: «На село Осьмиговичи 11 июля 1943 г. во время службы Божьей напали бандеровцы и поубивали верующих. Неделю спустя напали на наше село... Маленьких детей побросали в колодец, а больших закрыли в подвал и завалили его. Один бандеровец, держа младенца за ножки, ударил его головой о стену. Мать того младенца орала, пока ее не пробили штыком».
Ч.Б. из США: «На Подлесье, так называлось село, бандеровцы замордовали четверых из семьи мельника Петрушевского, при этом 17-летнюю Адольфину тянули по каменистой сельской дороге, пока не умерла».
Ф.Б. из Канады: «На наш двор пришли бандеровцы, схватили нашего отца и топором отрубили ему голову, нашу сестру прокололи колом. Мама, увидев это, умерла от разрыва сердца».
Ю.В. из Великобритании: «Жена моего брата была украинкой. За то, что вышла замуж за поляка, 18 бандеровцев насиловали ее. Из этого шока она уже не вышла... утопилась в Днестре».
Ю.Х. из Польши: «В марте 1944 г. на наше село Гута Шкляна, гмина Лопатин, напали бандеровцы, среди них был один по фамилии Дидух из села Оглядов. Убили пять человек, рубили пополам. Изнасиловали малолетнюю».
(Полiщук В. Гiрка правда. Злочиннiсть ОУН-УПА. С. 308-309).

Владимир 2011-07-04 / 16:53:00
Я не понимаю, все говорят о фашизме, а тут речь о националистах..

Корінний 2011-07-03 / 21:04:00
Так шухевича тут не було як і Карпатську україну - ні в Ужгороді ,ні в Мукачеві не проголошували . Хлопці ви заблукали, вам вище - за перевалом, потрібно було по тусити. ваших героїв корінні Ужгородці неповажають.Ось це факт. Ужгород є лєпший!

свідомий українець 2011-07-02 / 23:15:00
Hungi, анонім, 02.07.2011 15:09
Ну тут видно приклад людей які (думають лише однією півкулею свого мозку) дивиться на все із боку нашого "східного партнера"! Люди якби ви трішки розширили кордони свого однобічного мислення, то легко зрозуміли б, що ЛЮБОВ до своєї Батьківщини, мови, культури, не несе ніякої шкоди нікому! І беручи до уваги певну специфіку нашого краю, скажу вам, що таких хлопціяв нам явно бракує.

І шановні свідомі українці, ніколи непіддавайтеся на провокації!

Genna 2011-07-02 / 17:04:00
Спасибо админу,что прислушался к здравому смыслу.А то уж сильно однобокие были комменты...

сорри 2011-07-02 / 16:36:00
Ми вже зрозуміли, що найбільший український націоналіст, це угорський нацик Hungi і російська шістка анонім. Саме вони визначають критерії українського націоналізму, як поводяться українські націоналісти і хто такі справжні українці.

Ідіотизм...

Hungi 2011-07-02 / 16:19:00
анонім, 02.07.2011 15:38
"Ой насмішив, аноніст! А яким має бути..."

Фуууууу... і це ти теж націоналіст ?! Як невиховано... Тааак, - точно, що справжні українські націоналісти так примітивно не поводяться. Ти, та ще тут парочка - явно не належите до категорії укр. націоналістів. Так поводяться ( і розмовляють ) зеки, тупі бандити, невиховані вандали і таке інше. За таких справжнім українцям лише залишається соромитися...

2011-07-02 / 15:47:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Тут не тема Ющенка, НАТО і політичних убивств. Хочете, зробіть відповідну тему на форумі і розвивайте. Адмін

2011-07-02 / 15:38:00
Ой насмішив, аноніст! А яким має бути СПРАВЖНІЙ, в твоєму розумінні, УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛІЗМ? Розмовляючий па-русскі, ненавидячий Україну і на службі у Росії? То ти, виявляється. і є справжній український націоналіст? ))))))))))))))))))))

сорри 2011-07-02 / 15:32:00
Ага, з хворої голови на здорову... :)

Зовсім мізками поплив, гру-шник. Забув, що сам нам тут сіє московську ненависть мовою путінської Росії. Отак ви будуєте свій Русскій мір?.. :)

2011-07-02 / 15:29:00
Если непредвзято анализировать историю современного украинского национализма то, однозначно приходишь к выводу, это не УКРАИНСКИЙ НАЦИОНАЛИЗМ.
Эти люди всегда верой и правдой служили Антиукраинским силам: Гитлеровской Германии, США /в холодной войне против СССР/, ну а сейчас очередной спонсор и заказчик - ПУТИНСКАЯ РОССИЯ.

сорри 2011-07-02 / 15:27:00
анонім, 02.07.2011 15:20
Идет война "на нервах", явно желают определить "уровень терпимости" Автохтонов.
Кому то уж слишком не нравиться благоденствующее Закарпатье.
Закинули "папа Сидора", не повелись, переврали политику Венгрии в публичном пространстве - молчок, ну а дальше больше.... пошли десанты. Пока демонстрируют свои "мышцы" и ..... биты /это у них смолоскипы назыветься/, что дальше? ...Кому это выгодно, уверен не Украине, ЕС - сомневаюсь крепко, так кому же...... догадайтесь сами. (с)

От і вилізли кремлівські хвіст і вуха з-під ряси "московськоговорящого" "проповідника"... Спалився. сеґінь, по-глупості.... :)

Вербують, блін, аґентуру із "худших із худших"... Хто готовий за копійки продати і маму, і Батьківщину... :(

сорри 2011-07-02 / 15:21:00
А що, на Закарпатті сталося щось нового? Хтось підапалив клуб, будинок культури, музшколу, філармонію? Який конкретно "бьект культурного предназначения"? Можете уточнити?.. :)

2011-07-02 / 15:20:00
Hungi, 02.07.2011 15:02

Идет война "на нервах", явно желают определить "уровень терпимости" Автохтонов.
Кому то уж слишком не нравиться благоденствующее Закарпатье.
Закинули "папа Сидора", не повелись, переврали политику Венгрии в публичном пространстве - молчок, ну а дальше больше.... пошли десанты. Пока демонстрируют свои "мышцы" и ..... биты /это у них смолоскипы назыветься/, что дальше? Я понимаю на провокации поддаваться нельзя, но ведь разное бывает.
Кому это выгодно, уверен не Украине, ЕС - сомневаюсь крепко, так кому же...... догадайтесь сами.

2011-07-02 / 15:09:00
"А нас ще цікавлять такі речі, як культура, література. музика, батьківщина і т.д."

Ну, ребята, я уж "парубок пидтоптаный", как бы разные "случаи" видел, но это "ДИАГНОЗ".
Тут уж не до смеха.

Вот такие "литературоведы" и "музоковеды" вчера тайно подпалили Обьект культурного предназначения, а завтра........
Я допускаю провокативную сущность высказываний людей, которые вероятно на Украине не живут и имеют другой интерес, но ВЛАСТЬ на подобные мероприятия не должна закрывать глаза. Попустительство пропаганде фашизма - это не ДЕМОКРАТИЯ.


2011-07-02 / 15:05:00
Hungi, 02.07.2011 15:02
анонім, 02.07.2011 14:54

Ваш край по ту сторону державного кордону України. А наш з нашими, закарпатськими угорцями - тут. З ними ми в нормальних стосунках. А фашизм, бандитизм і ненависть, які демонструєте ви, ми справді у свій край не впустимо... :)

Hungi 2011-07-02 / 15:02:00
анонім, 02.07.2011 14:54
"Фашисты и коммунисты чувствуют себя совершенно безнаказанно и это к добру не приведет."

Так они к этому и стремятся - к беспорядкам. Провокаторы межнациональной ненависти. Хорошо, что все это понимают и, кстати, украинское население края тоже. Бандитизм нельза впускать в в наш край !

сорри 2011-07-02 / 14:59:00
анонім, 02.07.2011 14:45
Боюсь,... (с)

Якщо ви вже боїтеся власної тіні - вам до лікаря... :)

.. что Акция имела другой смысл - ЗАПУГАТЬ. (с)

Факти будуть? Чи виключно власні домисли?.. :)

..Местные Автохтоны уж слишком рьяно занимаются собой. Деньги, заработки, семья, дети, ухоженный дом .... (с)

От і я про це... Світове "масонство" уже перетворило колись процвітаючу в культурному плані європу в споживацьке суспільство, де люди, як тварини, яких крім жрачки, розваг і спарювання нічого не цікавить.

Хочете жити, як тварини, живіть. А нас ще цікавлять такі речі, як культура, література. музика, батьківщина і т.д.

и это правильно, логика поведения любого нормального европейского бюргера, (с)

Уже сказав - це логіка тварини. Людей цікавить трохи більше...

но на Востоке .... другая логика, агрессия и человеконенавистичество. (с)

Ви і є типовим представником цієї логіки. привнесеної вашими предками з-за Уралу. Не нав'язуйте нам тут, на нашій землі, ваші закордонні правила. Ми якось тут, на своїй землі, і без вас розберемося...

Как бы эти "симпатичные" хлопцы, завтра не устроили ВАМ Господа АВТОХТОНЫ - "холодный душ". (с)

А вам би цього дуже хотілося?

Не нагнітайте ситуацію. Все добре. І вашим агресивним планам на нашій землі не здійснитися...

Не смейте спать Господа, но "БОДРСТВУЙТЕ" - ибо так написано. (с)

От і "бодрствуємо", тоді, коли інші сплять, жруть, розважаються і спарюються. Але ж саме це вам і не подобається?.. :)

2011-07-02 / 14:54:00
"Ну то забороніть, спочатку, ходити зі смолоскипами молоді в Угорщині, Польщі. Франції, Італії і т.д... :"

В этих странах ФАШИСТСКАЯ и КОММУНИСТИЧЕСКАЯ идеология ЗАПРЕЩЕНА Законом.

В Украине твориться сущий АД.
Фашисты и коммунисты чувствуют себя совершенно безнаказанно и это к добру не приведет.

НОВИНИ: Політика

11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"