До чергової частини Мукачівського міського відділу міліції Мар'яна звернулась із заявою про те, що її 4-річного племінника побила сестра. Того разу правоохоронці відділу кримінальної міліції у справах дітей м.Мукачева горе-матір притягнули до відповідальності. Суд 29-річній Оксані призначив 40 годин виправних робіт. Та видно, для жінки такий вид покарання не виявився ефективним.
Після цього випадку мати не стала краще поводитись з власними дітьми, які, до речі, для неї – єдине джерело доходу. Зараз Оксана "виховує" трьох дітей: двох хлопчиків 4 і 2 роки і маленьку однорічну дівчинку. Четверту найстаршу дитину – хлопчика усиновила сестра з Полтави. Тому долею старшого сина жінка не переймається. Оксана проживає в однокімнатній квартирі у мікрорайоні "Підгоряни" м.Мукачева разом зі своїм співмешканцем, батьком всіх чотирьох дітей, який хворіє на туберкульоз і є інвалідом з дитинства. Та крім дітей, у цих людей ще спільна "любов до оковитої".
Коли правоохоронці відділу кримінальної міліції у справах дітей разом з працівниками служби у справах дітей Мукачівського міськвиконкому переступили поріг цієї квартири, то були шоковані умовами, в яких мешкають ці бідолахи. По-перше, вразив жахливий сморід, по-друге бруд, а по-третє чим діти харчуються. Згущене молоко з водою – це вся їжа, яка на той момент була в хаті. Щоправда, жінка, яка допомагає у "вихованні" дітей, а це родичка їхнього батька, варила на плиті, мовляв, холодець чи скоріше щось схоже на нього. Та цікаво для кого? Для маленьких дітей, яким потрібні принаймні молочні каші чи овочеві супи, чи для себе на закуску? В той час матері з двома старшими дітьми вдома не було. Як каже батько дітей - пішла за молоком. Та Марина Ільтьо оперуповноважена відділу КМСД Мукачівського міськвідділу вже знає подібні відговори горе-батьків.
Зрозуміло одне, діти в таких умовах жити не повинні. Чому за те, що дитина плаче, чи побруднить нижню білизну, попросить їсти має бути побита рідною матір'ю. Крім того, сусіди кажуть, що коли дітлахи голосно плачуть і заважають батькам розпивати чергову пляшку, вони хлопчиків виганяють у під'їзд, аби менше шуму було у квартирі.
Наразі правоохоронцями і працівниками зі служби дітей вирішується питання про притягнення матері до кримінальної відповідальності за умисне спричинення тілесних ушкоджень та позбавлення її батьківських прав.
Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВСу Закарпатській області