В Ужгороді монахи «бавили м’яча» з мирянами (ФОТО)

На другий день «зелених» свят у монастирі братів менших (францисканців) було велелюдно. Після закінчення вечірньої Служби Божої миряни не лише не поспішали по домівках, а навпаки збиралися біля храму. Виявилося, не дарма. На честь свята Трійці та Святого Антонія Падевського ченці організували… футбольний матч з прихожанами.

В Ужгороді монахи «бавили м’яча» з мирянами (ФОТО)

Чесно кажучи, дійство було незвичним та водночас захоплюючим. Не кожного дня у футбольних воротах побачиш монаха у рясі, поверх якої надіта футболка, а сам від хвацько на лету ловить м'яч. Однак інші гравці, як і належить, були зодягнуті у спортивну форму.

У турнірі брали участь три команди: монастиря та дві вірників. Футбольне поле вимостили просто неба у дворі обителі. Обабіч встановили лавки для уболівальників, яких, чесно кажучи, було більше, ніж на деяких матчах наших провідних професійних команд. Треба було бачити з яким ентузіазмом сивочолі бабусі, підскакуючи від азарту, плескали в долоні, підбадьорюючи гравців. Причому, якщо на традиційних матчах фанати вигукують "Оле-оле!" тут над полем лунало "Алілуя!", але звучав цей побожний крик дуже навіть спортивно. Усе решта — як у справжньому "мирському" футболі: професійний суддя, жовті картки футболістам, які проштрафилися; коментатор, групи підтримки, запекла боротьба за ворота суперника і... справжні травми гравців.

Врешті-решт, матч закінчився по-християнськи дружніми рукостисканнями. А перемогу присудили командам мирян (напевно, все-таки вони частіше бавлять м'яча, ніж святі отці) і отримали від організаторів, тобто своїх суперників, заслужені нагороди. Закінчилося свято теж цілком традиційно і весело: усі присутні мали змогу обговорити баталію, смакуючи голубцями та боґрачем, який зварили у казані на відкритому вогні теж на подвір'ї монастиря.

"Я радо погодився судити цей матч, бо сам є прихожанином цього храму, — поділився після закінчення турніру Іван Кувік, асистент арбітра національної категорії з футболу. — Вважаю, що ідея проведення турніру — чудова, бо цим святі отці пропагують здоровий спосіб життя. Знаю, що на Львівщині і за кордоном подібні дійства священнослужителі організовують постійно. У нас це, поки, не так поширено, але, думаю ідея приживеться. Свідчення цьому — велика кількість бажаючих брати участь у таких змаганнях (парафіян зголосилося аж на дві команди) і чимала кількість уболівальників на нинішньому турнірі. Звісно, рівень команд оцінити важко, хоча мушу визнати, учасники обох команд дуже старалися. Та у таких змаганнях головне не спортивна майстерність, а участь".

Гравець команди мирян пан Іван каже, що йому одразу сподобалася громада францисканців. Монахи дуже привітні, зрозуміло і просто пояснюють Слово Боже. Тому й став прихожанином монастирської церкви. А коли оголосили про спортивні змагання, одразу зголосився. Перед матчем з братами трохи тренувалися, приводили у порядок поле. "Вважаю, що зіграли непогано, я приємно вражений спортивним рівнем суперників, — зізнався гравець. — Щоб перемогти, нам треба було добряче попотіти (сміється). Але важливий, звісно, не результат поєдинку, а те, що таке дійство відбувається на території монастиря. Це сприяє зближенню людей з отцями, відтак у спільноті буде віра, любов і надія. Особливо символічно, що матч провели на свято Трійці. Слава Богу, що виник такий добрий почин і буде дуже добре, якщо таке свято стане традиційним".

"Ідея проведення футбольного турніру належить нашому отцю Яну Віанею та парафіянам, — розповів отець Косма, який коментував матч. — Ми мали три команди, загалом 18 гравців різного віку. Провели саме футбольні змагання, бо це масовий вид спорту, та й організувати його простіше (сміється). Учасники, як на мене, грали чудово, як справжні професіонали. Обов'язково наступного року знову організуємо матч, бо ж треба відігратися (сміється). Та й парафіянам сподобалося. Ви ж бачите, скільки уболівальників прийшло.

Гадаю, що така спільна добра забава, без злих емоцій — це також прославлення Господа Бога. Ми цим також маємо займатися. Хтось казав, що хто лише на колінах молиться — мало молиться. Ми маємо прославляти Бога у різний спосіб, усім, чим Бог нас обдарував: здоров'ям, силою, енергією. Ці дари ми отримали від Господа, тож повинні ділитися ними один з одним і з Творцем".

Петро ПОЛІХА

24 червня 2011р.

Теги: монахи, футбол

НОВИНИ: Спорт

13:17
12-річний закарпатець встановив світовий рекорд у піднятті 32-кілограмової гирі Фото новина
10:20
/ 2
12-річний силач із Закарпаття готується до світового рекорду Фото новина
17:13
/ 1
Мукачівець Ілля Ковач став чемпіоном Європи з пауерліфтингу у присіданні
14:56
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій туристці на Синевирі Фото новина
10:00
/ 1
Закарпатець Олександр Окіпнюк виграв етап Кубка світу з лижної акробатики в Руці Фото новина
12:32
Закарпатський прикордонник виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» у столиці Фото новина
10:10
13-річний Назар Токар з Ужгорода став призером першого Чемпіонату України з дрон-рейсингу Фото новина
16:14
Понад сто учасників з різних громад змагаються на Кубку «Безбар’єрне Закарпаття» у Мукачеві Фото новина
12:40
/ 7
Закарпатський спортсмен увійшов до ТОП-8 на Чемпіонаті світу з кіокушин карате в Японії Фото новина
11:09
/ 1
Мукачівець Ростислав Матьковський поїде на Чемпіонат Європи з кросу Фото новина
18:12
Понад 1300 юних гімнасток змагаються в Ужгороді на ювілейному турнірі «Карпатія 2025» Фото новина
15:45
В Ужгороді стартував чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 17 років Фото новина
11:06
Юні борці Закарпаття вибороли 7 медалей на всеукраїнському турнірі Фото новина
18:05
/ 8
На "Авангарді" відбулися змагання силовиків Закарпаття Фото новина
12:45
Володимир Залевський із Рахова виступить на чемпіонаті світу з дартсу Фото новина
15:12
Закарпатська поліцейська здобула місце у десятці кращих на екстремальних перегонах Spartan Фото новина
09:02
/ 2
У Карпатах відкрили перші 55 км міжнародного веломаршруту Фото новина
14:35
У Мукачеві проведуть чемпіонат району з армрестлінгу
18:33
/ 4
У Мукачеві стартував боксерський турнір «Перлина Карпат» Фото новина
14:55
/ 1
Ужгородські дзюдоїсти здобули золото та срібло на змаганнях у Таллінні Фото новина
15:59
/ 4
На Хустщині відбудеться Боржавська регата на підтримку ЗСУ Фото новина
08:45
/ 7
ФК "Минай" через фінансові труднощі знявся зі змагань в Першій лізі
08:21
Закарпатка Харькова увійшла до складу збірної України на ЧС-2025 з фехтування
13:36
/ 1
Фіналістами Кубка Закарпаття з футболу стали "Севлюш" і "Медея"
13:41
Визначилися півфіналісти Кубка Закарпаття з футболу
» Всі новини