На Закарпатті рішення Берегівської райради по угорському гімну вважають "позакомпетентним" і провокативним

Експерти, політики і представники влади Закарпаття негативно сприймають рішення Берегівської районної ради, відповідно до якого тепер на початку сесійних засідань виконуватимуть не лише гімн України, але й гімн Угорщини.

На Закарпатті рішення Берегівської райради по угорському гімну вважають "позакомпетентним" і провокативним

Про це, зокрема,  йдеться в матеріалі Олександра Поповича, опублікованому на сайті Бі-Бі-Сі.

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай каже, що згідно із законом "Про місцеве самоврядування", Рада має право затверджувати місцеву символіку. "Однак такі питання як державні прапор, герб і гімн – поза компетенцією місцевих рад. Вони регулюються Конституцією, і тут районні депутати, так би мовити, залізли в поле парламенту", - вважає експерт.

Такої ж думки дотримується і заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло. Він висловив надію, що рішенню Берегівської райради дадуть оцінку правоохоронні органи.

"Я свідомий того, що на Берегівщині проживає потужна і численна угорська національна меншина, однак культурні, мовні інші потреби етнічних угорців у Закарпатті забезпечені більш ніж чудово – про це добре знають всі закарпатці. А гімн чужої, хай навіть і сусідньої й дружньої держави – це вже поза межами навіть здивування", - сказав Андрій Сербайло Бі-Бі-Сі.

Правозахисник, координатор закарпатського "Громадського центру" Володимир Феськов називає "провокацією" рішення Берегівської райради.

"Закарпатських угорців замикають, від'єднують. Українство з території району відверто вимивається: українські школи закриваються або переходять в угорські, влада мадяризується, побут та самовідчуття концентрується в бік Будапешта. Потім це все зручно використати, адже створений угорський моноліт - хороший інструмент для владоможців, які прикриваючись угорськими цінностями, забезпечують собі важливу роль і місце у владних секторах краю. Не виключаю думки, що в тому числі комусь дуже кортить потрапити до Верховної Ради України в 2012-му, створивши єдиний угорський мандат", - сказав Бі-Бі-Сі Володимир Феськов.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, на четвертій сесії Берегівської районної ради VІ-го скликання депутати внесли зміни до Регламенту райради для того, щоб засідання розпочинати з виконання Державного Гімну України та Угорського Національного Гімну.

Наразі ані прокуратура, ані Служба безпеки України не робили ніяких заяв з цього приводу. Натомість, закарпатська організація об'єднання "Свобода" назвала рішення Берегівської райради "антиконституційним" і звернулася до відповідних органів із вимогою дати оцінку, як сказано у заяві, "антидержавному шабашу".

19 червня 2011р.

Теги: гімн, Берегово, Угорщина

Коментарі

Ember Zoltán 2011-06-21 / 14:19:00
"Я свідомий того, що на Берегівщині проживає потужна і численна угорська національна меншина, однак культурні, мовні інші потреби етнічних угорців у Закарпатті забезпечені більш ніж чудово – про це добре знають всі закарпатці. А гімн чужої, хай навіть і сусідньої й дружньої держави – це вже поза межами навіть здивування", - сказав Андрій Сербайло Бі-Бі-Сі.

Предлагаю всем – кто хоть немножко умеет читать на венгерском языке – сегодняшний номер газеты Kárpáti Igaz Szó, точнее статтю Верецке, Петефи, Гимн. Выходит: "забезпечені більш ніж чудово" обозначает по словам компетентных людей, что для областной библиотеки в этом годы не выделили ни копейки на покупку книг на венгерском языке, что более чем десять лет не выдают учебники венгерского языка и венгерской литературы, для 1-4 классов за последние шесть лет не выдали ни одного учебника.

"Чудого" по-бютовски!

"Закарпатських угорців замикають, від'єднують. Українство з території району відверто вимивається: українські школи закриваються або переходять в угорські, влада мадяризується, побут та самовідчуття концентрується в бік Будапешта. Потім це все зручно використати, адже створений угорський моноліт - хороший інструмент для владоможців, які прикриваючись угорськими цінностями, забезпечують собі важливу роль і місце у владних секторах краю. Не виключаю думки, що в тому числі комусь дуже кортить потрапити до Верховної Ради України в 2012-му, створивши єдиний угорський мандат", - сказав Бі-Бі-Сі Володимир Феськов.

В этом же материале. В Берегсаском районе за последние 5 лет не закрывалась и не открывалась ни одна школа – ни украинская, ни венгерская. Зато с этого года в двух венгерских селах – Тисачома и Кишбегань – открываются украинские классы. В районе в десяти венгерских селах помимо венгерского ведется обучение и на украинском языке.

Пан Феськов, кто кого вытеснает?!

ІВАН 2011-06-21 / 10:24:00
Рекомендую берегівським депутатам затвердити для виконання перед початком сесії ще одну пісню - ту яка була гімном гітлерівської німеччини. Це буде просто пісня, однак як файно буде. Та й пісня не є забороненою. А дійсно, який закон може забороняти пісні?

Це я 2011-06-21 / 01:16:00
Варіант 1. Я буду радий, якщо ідея виникла в чиїсь голові без задніх мислей.

Варіант 2. Знаючи, яку партію представляють угорські керівники райради, боюся, рішення про угорський гімн служить лише кісткою, яку кидають псам, аби відвернути їхню увагу.
Такою кісткою служать і провокативні дії Свободи, щоб відволікти увагу населення від неспроможності або небажання уряду зупинити спад рівня добробуту. Інакше чим пояснити, що закарпатська преса заповнена заявами не маючих відчутної підтримки (див. результати останніх виборів) невеликої купки маргіналів, яких видають за вокс популі.

Це є дві сторони однієї медалі.

+ скоро вибори.

XENAPHON 2011-06-21 / 00:08:00

Kárpátalja Magyar Föld, 20.06.2011 20:51


Твій коммент цікаво було.


Прошу переклади на рос. або на українську. Щоб вони розумили


А ще потрібно в коментарі  не матюкатися і не змушувати когось цілувати чийсь зад. Я думаю, що  Kárpátalja Magyar Föld знаєт, про що я. Бо наступного разу після такого буде не видалення коментаря, а бан відвідувача. Адмін

2011-06-20 / 20:53:00
нормальне рішення, нехай мадяри співають собі на здоровя та благополуччя .

Kárpátalja Magyar Föld 2011-06-20 / 20:51:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

2011-06-20 / 18:48:00
сорри, 20.06.2011 17:09
Ембере, ви ж добре розумієте, про що мова: якщо з прапором угорці могли грати дурня, кажучи, що використовують не ДЕРЖАВНИЙ, а НАЦІОНАЛЬНИЙ, то з гімном - повна лажа. Бо гімн - один, ДЕРЖАВНИЙ.

Глупости вы говорите как и "эксперты".
Если даже в решении райрады указано, что это Гимн Венгрии, то залезли они не в Украинскую, а Венгерскую Конституцию и Законы, потому как исполнение Венгерского Гимна на Украине - ПРОТОКОЛ определяемый международными договорами, так что мадяры могут петь - песню и не больше, а петь песни никому не запрещено, даже если это песня где-то Государственный гимн.

Андрій 2011-06-20 / 18:35:00
Ніякий мадярський гімн, зовсім розпустилися. Мадяри відчули в особі Яника підтримку, але скоро все зміниться і всі вони підуть туда з відки прийшли!

Совість 2011-06-20 / 18:29:00
Ганьба українцям, які дозволяють робити такі провокації!

сорри 2011-06-20 / 17:09:00
Ембере, ви ж добре розумієте, про що мова: якщо з прапором угорці могли грати дурня, кажучи, що використовують не ДЕРЖАВНИЙ, а НАЦІОНАЛЬНИЙ, то з гімном - повна лажа. Бо гімн - один, ДЕРЖАВНИЙ.

На зборах національних товариств в Україні також використовують гімни інших держав, і ніхто вам в цьому не дорікає. Інша справа - гімн чужої держави у ВЛАДНОМУ органі.

У даному випадку угорські реваншисти прокололися. Бо, прощупуючи слабкість української влади, нарвалися на несподіваний опір. Але, ще маю підозру, що, наперед знаючи реакцію українського суспільства, ковачі з гайдошами свідомо спровокували цю колотнечу з гімном. Це провокація - на взірець турулів, Верецького первалу, перейменування Берегова і т.д. Насправді, все це - і турули, і перевал, і Берегсас - цим політиканам - до одного місця. В кінцевому підсумку їм потрібно просто черговий раз згуртувати угорську громаду Закарпаття на грунті антиукраїнства. Бо тільки маніпульованій національними питаннями громаді потрібні такі "політики", котрих в іншому випадку вона би давно викинула на смітник...

Ember Zoltán 2011-06-20 / 15:39:00
Бо гімн - це ДЕРЖАВНИЙ символ. На територіє держави діють тільки її ДЕРЖАВНІ символи. А символи інших держав використовуються тільки в передбаченому законом порядку.

Государственная символика и национальная символика иногда совпадает, иногда нет. У венгров напримнер гимн совпадает, но флаг уже нет: триколор без герба — национальный флаг, с гербом – государственнюй.

Или возьмем таких народов, которые не имеют свою государтсвенность, но имеют свои символики (знамя, гимн, герб), пример: цыганы, курды, русины.

О том уже не говоря, что есть региональные символики, наше Подкарпаттье имеет – правда спорный – свой флаг, но единственная область в Украине, которая не имеет своего герба, и кстати гимна не имеет.

В национальных самоуправлениях Венгрии слушают сразу три гимна: венгерский, свой национальный (украинцы поют например Ще не вмерла, румуны свой, сербы свой, русины свой тд. тп.!) и гимн евросоюза. Но от этого Венгрия не сталя беднее, не разваливается, и главное: никто не протестует.

2011-06-20 / 14:24:00
"Бо гімн - це ДЕРЖАВНИЙ символ."
приятно услышать умного человека. Действительно _ ПРАВДА и в РДА или ОДА как Державных органах строго ДЕРЖАВНИ символы, а райрада - ОРГАН МЕСТНОГО САМОУПРАВЛЕНИЯ и соответственно на "догоду" громади могут исполнять молитвы, заклинания, мантры кого где больше, если чукчей больше, то Шаману слово, циган - от Бирова благословение, мадьяр - мадьярскую молитву и все в порядке, так и должно быть, у бандеров тоже есть свои "мантры" в песенной форме типа "червона калина", тоже может исполняться, почму нет, если депутаты так решат, в тячевском районке близк к этому, а почему бы и нет?

2011-06-20 / 13:35:00
Ні, не мають. Бо гімн - це ДЕРЖАВНИЙ символ. На територіє держави діють тільки її ДЕРЖАВНІ символи. А символи інших держав використовуються тільки в передбаченому законом порядку.

??? 2011-06-20 / 13:29:00
ну хіба погане рішення Берегівської райради по угорському гімну ???

хіба мадяри Подкарпаття не мають природного права слухати свій гімн у органі власного регіонального управління на своїй рідній землі ???

Службовець - Ablakу 2011-06-20 / 11:48:00
Якщо це позиція ОДА - відправте її Президенту і він бистринько научить керівництво області компетентності, ОДА за все відповіідає. А головне, якби в області насправді був голова ОДА на своєму місці, голова райради таке питання не посмів би ставити навіть на голосування. Біда що нема голови да й обклав себе гоміками, які в політиці як баран у ....(не буду св"яту книгу сюди вмішувати). Але здається з головою ОДА все узгоджено, комедію розійгрують як з Іршавською залізницею, так би мовити думку народу прощупують.

Ablak 2011-06-20 / 10:21:00
ОДА не компетентный по делам местных советов...

местный 2011-06-20 / 08:00:00
Если "рішення Берегівської райради по угорському гімну вважають "позакомпетентним" і провокативним", то меня интересуют конкретные действия ОДА по этому поводу.

Ember Zoltán 2011-06-19 / 23:07:00
Закарпатських угорців замикають, від'єднують. Українство з території району відверто вимивається: українські школи закриваються або переходять в угорські, влада мадяризується, побут та самовідчуття концентрується в бік Будапешта. Потім це все зручно використати, адже створений угорський моноліт - хороший інструмент для владоможців, які прикриваючись угорськими цінностями, забезпечують собі важливу роль і місце у владних секторах краю. Не виключаю думки, що в тому числі комусь дуже кортить потрапити до Верховної Ради України в 2012-му, створивши єдиний угорський мандат", - сказав Бі-Бі-Сі Володимир Феськов.

Процесс проходит как раз наобОрОт. Почти нет таких венгероязычных школ, где не стараются открыть украиноязычные классЫ. В самом Берегсасе как минимум 60 процентов венгерских детей ходят в украинские школы. АССИМИЛЯЦИЯ ИДЕТ ПОЛНЫМ ХОДОМ!!!!!!!!!!!!!

Пан Фесков, зачем вы так нагло БРЕШЕТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ember Zoltán 2011-06-19 / 23:02:00
однак культурні, мовні інші потреби етнічних угорців у Закарпатті забезпечені більш ніж чудово

Чувак свои мозги анашей качает, иначе такие глупости не говорил бы!

shusha66 2011-06-19 / 22:29:00
Главное что бы МОСКАЛИ не открыли консульство в УЖГОРОДЕ.Правда пан ГАВРОШ?А МЫ будем спивать гимны УГОРСКИЕ РУМЫНСКИЕ надо будет и МОНГОЛЬСКИЕ.МЫ народ СПИВАЮЩИЙ споем на любом языке кроме????????????

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 18
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ