Закарпатські шашкісти здобули п'яте місце у змаганнях за командний Кубок України

Особисто-командний Кубок України з шашок-64, який відбувся з 14 по 22 травня в м.Івано-Франківськ, став чи не найголовнішою подією в спортивному житті шашкової федерації області.

Річ у тім, що перший та останній виступи збірної команди проходили в далекому 1999 році, де на І спартакіаді збірних команд областей у м.Алушта закарпатські шашкісти посіли 23 місце. Із того часу минуло 12 років, були успішні виступи юних шашкісток із м.Іршави, яких тренує А.Вайда, але не дорослих.

Тому керівництво федерації поставило собі за мету: сформувати та підготувати для участі на всеукраїнському рівні нову збірну команду Закарпаття. На тренувальному зборі було визначено склад учасників і розроблена стратегія підготовки команди.

Спортивну честь Закарпаття захищали кмс Михайло Рішко, кмс Сільвія Марковці та кмс Михайло Кичера.

Нелегко доводилось нашим спортсменам у цьогорічному Кубку України, адже тут грали спортсмени досвідчені, які володіли високою ігровою майстерністю. Змагання проходили за "швейцаркою" в 9 турів у трьох номінаціях: "класичні", "швидкі та блискавичні шашки", – за системою мікроматчів. Регламент часу в класиці – 90 хвилин на 35 ходів і 20 хвилин на догравання.

Важко входили в гру закарпатці, стартували досить мляво та невпевнено. Однак, із II і III туру закарпатські шашкісти додали в грі й почали здобувати перші очки. Такий початок мав неабияке морально-психологічне значення – наші спортсмени повірили у власні сили й грали на рівних із іменитими суперниками. Так, у групі чоловіків брало участь 20 спортсменів: 7 майстрів спорту, 6 – кмс, решта – першорозрядники. Серед жінок: 1 міжнародний гросмейстер, 1 міжнародний майстер, 2 майстри спорту, решта – кандидати у майстри спорту.

Незважаючи на гостру конкуренцію й високу напругу змагань, кмс Михайло Рішко в передостанньому турі подолав опір свого конкурента, вийшов на "+1" і мав реальні шанси потрапити до п'ятірки кращих. Однак, програв у 9 турі від м/с Миколи Скавронського з м.Дніпропетровська, який, до речі, став бронзовим призером. Він позбавив закарпатця цього шансу – у підсумку лише 8 місце. Сільвія Марковці теж зіграла вдало і зуміла показати 5 результат.

У кінцевому підсумку команда збірної Закарпаття зайняла почесне 5 місце серед інших 10 областей України, випередивши команди Донецька, Вінниці, Сум, Одеси, Тернополя.

Поза конкуренцією був виступ команди Дніпропетровської області, яка з великим відривом фінішувала першою. На другому місці шашкісти Івано-Франківської області, на третьому – команда м.Київ.

Не менш захоплюючою та інтригуючою була боротьба спортсменів 23 травня, коли по завершенні класичної гри шашкісти змагались за програмою "швидкі шашки".

Героїнею цього дня стала кмс Сільвіїя Марковці, яка у винятково гострій боротьбі посіла 3 місце з результатом 9 очок із 14 можливих і здобула бронзову нагороду. Перемогу тут здобула міжнародний гросмейстер Олена Коротка (Дніпропетровська обл.) – 13 очок із 14 можливих. Друге місце в Ольги Балтажи – 12 очок. Серед чоловіків своєрідний рекорд встановив мс Євген Іванко (Дніпропетровська обл.), який виграв 3 турніри підряд, а в класиці набрав 18 очок із 18!!! Серед закарпатців у чоловіків у швидкій грі кмс Михайло Рішко здобув 9 очок, показавши десятий результат (30 учасників), а кмс Михайло Кичера посів шістнадцяте місце – 6 очок.

Команда Закарпаття і в цьому виді програми завоювала почесне 5 місце, лише на 3 очки поступившись бронзовому призеру. У блискавичній грі: кмс Сільвія Марковці – 5 місце, кмс Михайло Рішко – 11 місце, кмс Михайло Кичера – 20 місце, в загальнокомандному – п'яте місце.

Окрім суто спортивних факторів, успішному виступу закарпатських шашкістів сприяли згуртованість, дружба, вольовий настрій і загальна підтримка команди з боку колег, друзів, які щиро вболівали за нашу команду.