— В даному випадку, — повідомляє директор коледжу Володимир Росоха, — Президент студентства є основним координатором роботи студентської ради, головує на її засіданнях. Його обирають всі студенти нашого коледжу на основі загального, прямого та рівного виборчого права. До того ж студенти на виборах Президента студентства обов’язково повинні мати вибір щонайменше серед двох кандидатів за принципом паритетності.
…Вибори Президента студентства — особливий процес. Кандидатом у студентські Президенти, по-перше, може бути дійсний член студентської ради коледжу, котрий справді проявив себе в студентському житті як хороший організатор, наділений лідерськими здібностями. По-друге, разом з кандидатом у Президенти студентства на вибори йде вся його команда — студенти, які в майбутньому будуть складати основу студентського активу. Команди кандидатів разом з самими кандидатами у Президенти розробляють для загалу свого коледжу передвиборчі програми. Перед виборами у строки, встановлені нормативними актами, проводиться передвиборча агітаційна компанія та передвиборчі дебати між кандидатами.
Заступник директора коледжу Михайло Попович сповіщає, що цього навчального року студентська рада коледжу організувала багато розважальних та наукових заходів, у яких брали участь студенти-коледжани. Було організоване святкування Дня першокурсника спільно зі студентами університету. Там провели посвяту першокурсників у студенти. Святкували і День святого Валентина, де спільно з обласним управлінням освіти і науки провели конкурс на кращу валентинку. Також провели тижневики окремих навчальних напрямів (а їх у коледжі три. — Авт.). Першими святкували юристи. Крім різних конкурсів та розважальної програми, студентами-юристами була проведена наукова конференція щодо правової культури українців. Тижневик комп’ютерних наук також пройшов цікаво. В його рамках провели чемпіонат з комп’ютерних ігор, а також конкурс “Показухи”.
А от економісти коледжу святкували свій тиждень зовсім нещодавно. Оскільки цей тижневик за часом збігся зі ще одним святом — першоквітневим Днем сміху, — то, крім традиційних конкурсів, пройшло “Караоке на ганку” та розважально-конкурсна програма, в якій до коледжан приєдналися студенти економічного факультету ЗакДУ.
— Велику увагу студентська рада коледжу, — сказав студент-третьокурсник Олександр Біндусов, — надає здоровому способу життя молоді. Постійно проводять різноманітні заходи проти паління. Для проведення лекцій про тнебезпеку СНІДу та проблему наркоманії запрошуються спеціалісти-медики. Успіхів наші студенти досягають і в спортивній сфері, захищаючи честь нашого навчального закладу на розмаїтих міських та обласних змаганнях з волейболу, плавання тощо.
Цього року тут ввели поняття “истих четвергів”. Суть його полягає в тому, що щочетверга студенти проводять заходи щодо прибирання аудиторій та прилеглої до коледжу території. Метою цієї щотижневої екологічної акції є бажання зробити Ужгород чистішим. Цим молодь хоче показати всім, що кожен може долучитися до прибирання та прикрашання обласного центру замість того, щоб інертно нарікати на бездіяльність влади.
Цими днями на базі Закарпатського державного університету було проведене спільне засідання Обласної студентської ради та Ради ректорів вузів Закарпаття. Воно проходило саме на базі природничо-гуманітарного коледжу. На засіданні розглядались актуальні проблеми відносно умов проживання студентів у гуртожитках та навчання студентства загалом. В результаті цього уклали угоду між Обласною студентською радою та Радою ректорів про співпрацю.
А в кінці квітня — чергові вибори Презилента.
Молодь не сподівається на “доброго дядька” на найвищому стільці в Києві, а сама активно творить свою долю. Це є спровді по-європейському. І приємно, що хтось з українців у Європі вже зараз.
Василь ЗУБАЧ
23 квітня 2007р.
Теги: