«Присягаю на вірність Угорщині…»

Тема подвійного громадянства, що виникла між Україною та Угорщиною з першого січня нинішнього року, отримала прикре продовження.

«Присягаю на вірність Угорщині…»

На початку минулого тижня голова Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) Міклош Ковач надіслав президентові України відкритого листа, в якому звинуватив управління СБУ в Закарпатській області у репресіях щодо закарпатських угорців.. "Закарпатським управлінням служби безпеки України минулого тижня було викликано по телефону чи доставлено чимало осіб угорської національності, — йдеться в листі. — Співробітники органів безпеки допитали цих осіб, вимагаючи в них зізнання в тому, що вони прийняли громадянство Угорської Республіки. Також загрожували їм та їхнім родичам репресіями. Все це робилося без офіційного висунення звинувачень та можливості використання адвокатської допомоги. Такі дії СБУ, що нагадують практику колишнього НКВС сталінських часів, спрямовані на залякування громадян угорської національності і є приниженням усієї угорської громади Закарпаття... Прошу вас, як гаранта Конституції України, вжити відповідних заходів для припинення таких злочинних дій та притягнення до відповідальності їх організаторів та виконавців".

У розмові з кореспондентом DT.UAМ.Ковач додав, що до управління СБУ в Ужгороді було викликано близько двадцяти угорців, котрих "піддали перехресному опитуванню", безпосередню участь у якому взяв начальник управління Василь Сітар. За словами керівника ТУКЗ, на угорців чинився тиск: їх попередили про неприємності на роботі, у бізнесі, навчанні чи можливості безперешкодного перетину кордону.

Через два дні прес-служба центрального апарату СБУ категорично заперечила твердження М.Ковача. "Дії СБУ залишаються винятково у межах чинного законодавства та в інтересах України, — заявила речник СБУ Марина Остапенко. — Ніяких катувань не було, все було в межах законодавства, з повагою до людей, до громадян України. І все те, що вони пишуть, не відповідає дійсності".

Оскільки заяви ТУКЗ і СБУ майже діаметрально протилежні, напрошується висновок, що одна з цих структур не зовсім щира у своїх оцінках. Щоб об'єктивно розібратися в ситуації, найкраще було б поспілкуватися з угорцями, котрих викликали в СБУ. Однак спроби зв'язатися з ними успіху не дали. За словами М.Ковача, "налякані люди просто відмовляються від спілкування зі ЗМІ — як українськими, так і угорськими".

Цими днями, у відповідь на звернення DT.UA, УСБУ в Закарпатській області внесло певну ясність у зазначене делікатне питання. За повідомленням прес-служби управління, "...Службою безпеки України отримано інформацію про те, що 21 та 28 квітня 2011 року в приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді близько 20 громадян України склали присягу на вірність Угорській Республіці та отримали документ про повернення їм угорського громадянства. "Документ повернення громадянства" скріплений підписом президента Угорщини та печатками Міністерства закордонних справ і Міністерства юстиції Угорської Республіки. На документі міститься також текст присяги, в якій людина, що його підписала, визнає Угорську Республіку своєю батьківщиною та присягає її захищати і служити "в залежності від сил та здібностей".

З метою виявлення та документування можливих фактів порушень вимог чинного законодавства України співробітниками СБУ було опитано кількох громадян України, що отримали документи про повернення угорського громадянства, які підтвердили вказану інформацію. Опитування відбувалося за згодою осіб, без порушень їхніх конституційних прав. Зібрані матеріали СБ України має намір скерувати до Міністерства закордонних справ України для отримання від офіційних представників Угорщини відповідних пояснень"...

Судячи з усього, в Генеральному консульстві відбулося урочисте вручення закарпатським угорцям перших посвідчень про угорське громадянство, які дають право на отримання угорського внутрішнього та закордонного паспортів. А СБУ намагалося з'ясувати подробиці...

Тема подвійного громадянства активно порушувалася минулого тижня під час поїздки групи закарпатських журналістів до Будапешта, яку організувало Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді. Отримати чіткі відповіді від угорських політиків (у Міністерстві адміністрації та юстиції, парламенті Угорщини, МЗС тощо) на цю делікатну тему виявилося доволі складно. Представник управління МЗС, відповідальний за зв'язки зі Східною Європою, Томаш Віціан прямо сказав, що оприлюднювати статистичні дані стосовно закордонних угорців, які хочуть отримати громадянство історичної батьківщини, заборонено. Утім, кілька цифр під час розмови все-таки прозвучало: так, на сьогодні по всьому світу подано близько сімдесяти тисяч заявок, з цього числа близько одній тисячі осіб уже вручено посвідчення про угорське громадянство. Жодного угорського паспорта, за словами представника МЗС, поки що ніхто не отримав, хоча процедура ця дуже проста й може зайняти всього кілька днів.

За словами Т.Віціана, МЗС відстежує випадок із викликом закарпатських угорців у СБУ. Особисто він вважає такі дії спецслужби не зовсім адекватними, оскільки "...це питання не стосується національної безпеки України, — тут немає ні сепаратистських закликів, ні територіальних претензій". Офіційна позиція МЗС Угорщини стосовно інциденту мала бути оприлюднена ще цього понеділка, однак на сьогодні, як повідомили в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді, жодних заяв поки що не було...

Тема подвійного громадянства для етнічних угорців (і не тільки угорців) стабільно викликає резонанс в українському суспільстві. Чимало політиків вважають це загрозою національній безпеці України й закликають запровадити за отримання другого паспорта адміністративну або кримінальну відповідальність. І хоча політикам, як відомо, властиві крайнощі, з твердженням Т. Віціана, що питання подвійного громадянства не стосується національної безпеки України, погодитися важко. Якби спецслужба дивилася на такі речі крізь пальці, збоку це здавалося б доволі дивним. У цьому сенсі до СБУ може бути тільки одне запитання: чому об'єктом її уваги стали прості етнічні угорці? Адже факт отримання другого, поряд з українським, паспорта багатьма українськими високопосадовцями (котрі готують собі таким чином поле для можливого відступу), — секрет Полішинеля.

Утім, реакція СБУ — лише один бік медалі в цьому питанні. Другий полягає в тому, що прийняття присяги громадянами Закарпаття на вірність Угорщині може стати каталізатором для крайніх правих сил краю і спонукати їх до антиугорських дій та акцій. Причому цього разу "імпорт націоналізму" з-поза меж області, як це було у випадку з пошкодженням пам'ятника угорцям на Верецькому перевалі, може й не знадобитися...

Володимир Мартин, "Дзеркало тижня. Україна"

13 травня 2011р.

Теги: громадянство, угорці, Угорщина,

Коментарі

Улюбленим угорським мрійникам про дезінтеграцію України і як наслідок - сусідства угорців із Московською імперію: розповідь угорки про росіян, їх "культуру", побут, про гвалтування жінок тощо: http://magazines.russ.ru/neva/2004/2/po9.html 2011-05-23 / 18:23:00

Magyar Ember 2011-05-23 / 17:06:00

2 местный, 20.05.2011 07:30

"А Германия образца 1933 года - отнюдь не самый плохой пример." (ц)

Ну и вельможные у вас манеры, Его Величества - "МЕСТНЫЙ", и чем – то ЕМУ не угодили? Раз не желаете получить ответ на вашу, не чересчур разумную фабулу на форуме, то отвечу вам здесь, на сайте.

Декларировать в начале ХХI века экономику нацистской Германии, как "успех" и принимать её за образцовую, может только человек, мировоззрение которого усугубила наступившая последняя стадия рака этики, морали, чести и совести!!!

Познакомьтесь, хотя бы вкратце, с сюжетом того невообразимого ужаса, который у вас вызывает восторг.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%8F_%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%8C%D0%B1%D0%B0

Учтите, что немецкий текст ещё более ужасающий, хотя и он всего лишь в телеграфном объёме.

Вы забываете, что общество не придерживающееся гуманных принципов не может быть цивилизованное.
Общество - государство, понятие комплексное и до некоторой степени замкнутое образование, базирующееся на обмене трудовой деятельности. Экономически состоявшееся г-во даёт возможность отдельным его ячейкам - семьям, отдельным лицам, стать материально обеспеченными, исповедовать свои конфессии, получить образование, заниматься спортом, распространять политические и научные знания ......
Принципы гуманного, прогрессивного и цивилизованного общества впервые провозгласила Французская революция : Liberté, Égalité, Fraternité - Свобода, равенство, братство .

http://fr.wikipedia.org/wiki/Libert%C3%A9,_%C3%89galit%C3%A9,_Fraternit%C3%A9 http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0,_%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE,_%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
Ваша недалекость меня крайне разочаровала.

адміну 2011-05-21 / 18:24:00
A ТОДІ МАРАЗМ ВІД

Русин, 20.05.2011 19:17

ЧОМУ НЕ ВИДАЛЯЄТЬСЯ ?!

Зов к мадьярам 2011-05-21 / 15:21:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Тему про історію, куруців і Ракоці ІІ можете заснувати на форумі і продовжувати обговорення там. Тут тема інша. І змініть тональність щодо опонентів - тут не Репортер. Адмін

Magyar Ember 2011-05-21 / 14:03:00

2 местный, 20.05.2011 07:30

"Tемa «двойного гражданства» это не венгерское новшество.
Это практикуется в целом ряде стран. Например: Значительное к-во г-н Хорватии на некогда итальянском п-ове Пула приняли ит-нское гр-во, жители Эльзаса и Лотарингии во Франции приняли не-цкое гр-во, На севере Германии люди взяли соответственно датское и нидерландское гр-во, в Испании около в Католонии, гр-не Испании взяли фр-ское гр-во, и т.д.

"критерии, которыми определяется Европейская нация" весьма субъективны и зависят от времени и пространства. Да, это так!

"уже достали все эти черно*опые, и «мюслимы». политкорректности. Такой пример: в берлинском районе Кройцберг (Kreuzberg) в школах оказавшиеся уже в меньшинстве (!!!) немецкие дети подвергаются нападкам и оскорблениям, а взрослым приходится создавать что-то вроде отрядов самообороны" (ц)
Учтите такой нюанс: После освобождения в 45-ом, Берлин был разделён на зоны и контролировался силами альянса. Когда в 61-ом возвели "стену", немцы сотнями тысяч стали бежать из окруженной коммунистами части города, целые кварталы, пустовали. Чтобы избежать опасности, когда коммунисты займут пустующие районы, местные власти решили поселить там иммигрантов, турок. Вот вам причина возникновения проблемы "Kreuzberg". Но простой немецкий обыватель частенько забывает о прошлом его страны.
"черно*опые" - Целые районы, с незапамятных времен, были ими заселены в Парижу, Марселе, Бордо, и т. д., в Лондоне, Ливерпуле, Бирмигеме, и т. д., в Бельгии, Нидерландах, и т. д. Когда вошёл в силу "Шенген", весь этот "муравейник" расползся по Европе!!! Это, действительно, ужас! Но кому-то это выгодно. Но это другая тема.

"А Германия образца 1933 года - отнюдь не самый плохой пример." (ц)
Тут с вами не согласен. Хотите, откройте на форуме тему.

"«Простые рабочие ...были счастливы за то» что барин (от которого они зависят) снизошел до разговорца с ними :)" (ц)

В данной ситуации вы полностью обознались. Я такой же подрядчик, как и рабочие. Мне они были предоставлены заказчиком. Наоборот, я пригласил их пообедать со мной в ресторане. Они отказались, "бо говіня. Їме лиш пусне", сказали в ответ. Ели "пусне" что нашли в супермаркете. Но повод, упомянуть об этом, была не моя бессонница, как вам кажется, а тот факт, насколько тяжело нашему рядовому обывателю из глубинки, вдали от Края Родного, когда, не зная языков, не с кем два слова сказать, которого "ненька" за 20 лет её существования, не в состоянии обеспечить самым элементарным и для жизни необходимым, а только плюёт ему в душу, не признавая его идентичность!!! Так кто из нас барин? Тот, заперевальный, который считает себя у нас барином и господином на его, русина, и на моей, подкарпатского мадяра, земле??? Какой резон имеет такая фабула?

"Дискуссия на этом исчерпана: «Украинцы? Айно!»" (ц)

Можем продолжить на форуме, я не сорри, который только ёжиться, матюкаться и "поливать" может.

: ))) 2011-05-21 / 00:09:00
і правий, Москаль, що має той паспорт.

і ідею конструктивну дає, бо іншого цивілізованого виходу з цієї ситуації немає

2011-05-21 / 00:01:00
Бо Москаль сам має ізраїльський паспорт

: ))) 2011-05-20 / 23:54:00
Єдину реальну можливість врегулювати питання пропонує українська опозиція (народний депутат Геннадій Москаль) виступає за легалізацію в Україні інститут подвійного громадянства, як такий, що вже давно реально існує в цій країні

2011-05-20 / 23:00:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Русин 2011-05-20 / 19:17:00
Якийсь чи то мадяр, чито маскаль пише, що ми, русини любимо, чи ходимо пі хоругвами якогось Ракоція. Що за чудо він бреше. Які хоругви Ракоція? Та нашто нам таке здалося. Вже не кажу за то, які то хоругви? А хто такий Ракоція? - ви людей запитайте. Чи то якийсь жид, чи то москаль, турок, а чи може мадяр?. Нашто нам ходити під хоругвами чи то маскалів, чито жидів, чи то турків. Коли ми івід ХУ століття маємо тут на нашій землі свій національний прапор, що нині
є державним.

Админу 2011-05-20 / 15:48:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Адмін

Зов к мадьярам 2011-05-20 / 15:13:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Вас просили не переходити на особистості, а ви одразу в наступному коментарі до цього всього добавили ще й "заклики до порушення територіальної цілісності України". Адмін 

2011-05-20 / 14:43:00

До "Адмін" - я бачив ваш заклик, тому саме для закриття безпредметної суперечки і пробував примирити сторони розясненням: (...)


Не треба забирати хліб від Адміна і пробувати тут "розрулювати" ситуацію на власний розсуд - це моя робота. А вас, разом з усіма, попросили повернутися до теми, заданої публікацією - теми другого громадянства, що його Угорщина надає угорцям Закарпаття. Адмін

2011-05-20 / 14:25:00

Коментар видалено через порушення "Правил коментування". Я просив повернутися до теми коментування. Адмін

Адмін 2011-05-20 / 14:05:00

Прошу учасників коментування повернутися в русло теми, заданої матеріалом, що обговорюється.

Зов к мадьярам 2011-05-20 / 13:32:00
сорри, 20.05.2011 12:50
Дяденька, с Вами что-то неладное происходит. Пишите на какой-то "тарабарщине", Если так дальше пойдет так мы от Вас услышим, что никакой Вы не "украинец", а НАСТОЯЩИЙ что ни на есть РУСЫН.!!!!!!!! и АВТОХТОН, и "цидолки" Ваши давно уже в Консульстве рассматриваются.
Вот до чего человека довели, ужас прямо, терпел, терпел, крепился а потом вынул ........ /не то что вы подумали/ и Застрелился.

сорри 2011-05-20 / 12:50:00

Клоуне, ти забув пред'явити довідку від директора, що ти АВТОХТОННИЙ клоун...:)))


По-нашому бесідовати знаєш? Нє? Ну тоді ти не автохтонний, а московський клоун. І не лізь у наш цирк - у нас тут і своїх комедіантів вистачає...:)))

Зов к мадьярам 2011-05-20 / 12:36:00
"Неборята, сидіт по своїх гнилих Еуропах, цілюйте в гузиці вшитких - од єврею до негру".
ЧУДНЕНЬКО. Не зря я где-то там ниже про ПОЦА бандровского вспоминал, хорошее наследия вскормил Первый секретарь обкома, да вот пожалуй Ваше время вышло отпрыски учений марксизма-ленинизма, даже САМ ВЕЛИКИЙ ЯНЕК дланью своею путь в ЕУРОПУ показал. Как бы он Вам не "накостылял", а то ж "комуняки" типа в провладний коалиции числяться.

сорри 2011-05-20 / 12:04:00

Два російськомовні клоуни з будапештсько-кремлівського цирку в хамському тоні вирішили собі, що вони мають мають право щось варнякати на політичні теми. Зневага до аргументів, фактів і опонентів - єдине, що вони продемонстрували на доказ своєї "автохтонності". Ані єнно з сих неборяток не гонно и слова уповісти по-нашому, нич не тямить в мовознавстві, етноґрафії і історії, айбо каждоє лізе указовати май розумнів і ошколованів челяди, ож воно май ипноє, май розумноє і взагалі єнно такоє фосоє на сім світі...


Неборята, сидіт по своїх гнилих Еуропах, цілюйте в гузиці вшитких - од єврею до негру, а ми туй, якось, розберемеся и без вас, "автохтону" на зарплаті. А ищи пообзерайтеся довкола: ваш цирк поїхав, а ви ся обстали....


Пилуйте, бо не догоните!.. :))

Зов к мадьярам 2011-05-20 / 10:57:00
местный, 20.05.2011 07:30
2Magyar Ember: у Вас бессонная ночь что ли была (пост в 02:42)?
В части притворства и ложного восприятия понятия "общечеловеческие ценности" Европа пожалуй хватила "лишку" и то, что это может обернуться социальным взрывом АВТОХТОННЫХ народов согласен с Вами на все 100.
К сожалению такие понятия как "национализм" и "патриотизм" тоже подверглись значительной деструкции, но давайте "к нашим баранам" вернемся.
Чем обусловлены Ваши нападки на "Русинов". Некие "русины" живущие на восток от карпатского хребта приняли модерное название "украинец" , живущие на запад от него же, тупо упираються, цепляються за хоругви Ракоци, ну и никак не желают рассматривать мадьяр "гнобителями", чехов, словаков тоже, хотя и любви "пламенной" к ним не испытывают. А Вы говорите _ они УКРАИНЦЫ и точка, делай как Я.
Впрочем какая разница, предлагаю КОМПРОМИСС. Можешь доказать свою приналежность ЕУРОПЕ в Консульство на прием и называй себя хоть "снежный человек", не можешь, на терку, где наши корни и кто мы такие?, длящуюся столетиями. Не знаете кто Вы? Подскажу - АЗИАТЫ, без всякого отрицательного подсмысла этого слова, просто ВЫ такие и все - точка.

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму