Рівні грунтових вод на меліоративних системах на протязі холодного періоду (січень-лютий) були стабільними, але починаючи з березня опустились до досить низьких відміток і залягають на глибині 1,25 - 1,5 м, що значно нижче норми осушення для сільськогосподарських культур. Станом на 25 квітня 2011 року середня глибина залягання рівнів ґрунтових вод на еталонних системах "Чорний Мочар" становить 1,27 м, на В.Батарській - 1,32 м, на системі Бакта - 2,08 м і на Іршавській системі становить 1,28 метра.
За даними Закарпатського гідрометцентру станом на 28 квітня ц.р. на метеостанції Берегово сума опадів склала лише 16 мм , що на 30 мм менше норми і на 44 мм менше минулого року . На метеостанції Хуст загальна кількість опадів склала 22 мм, або на 24 мм менше від норми і на 56 мм від значень минулого року , на метеостанції Ужгород 30 мм, що на 48 мм менше ніж у минулому році.
Меліоративний стан осушених земель оцінюється, як сприятливий коли забезпеченість опадами становить 75% при заляганні рівня грунтових вод в межах 0,5-0,75 м. Продуктивні вологозапаси на території осушених сільгоспугідь формуються під впливом ґрунтової та поверхневої вологи. Вологість грунтів визначає розвиток і формування урожаю сільгоспкультур у вегетаційний період. Рекомендована вологість для всіх культур на початок вегетації повинна становити 75-85 % від повної вологоємкості. На даний час вологозапаси в кореневмісному шарі грунтів на окремих площах є близькими до норми, а на більшості - недостатніми.
Погодні умови, які спостерігаються на даний час, вимагають регулярного поповнення вологозапасів в грунті, з метою збереження посівів та отримання врожаїв.
В зв"язку з цим на осушувальних системах Закарпатської області міжрайонні управління водного господарства проводять накопичення води в міжгосподарських магістральних каналах, закриті шлюзи-регулятори на магістральних каналах.
З метою збереження посівів рекомендуємо проводити накопичення води у внутрішньогосподарських каналах, регулювати водно-повітряний режим земель шляхом шлюзування, здійснювати поливи сільськогосподарських культур.
По замовленню землекористувачів міжрайонні управління водного господарства мають можливість подати воду для обводнення сільськогосподарських угідь.
У складі Закарпатського облводгоспу функціонує Закарпатська гідрогеолого-меліоративна партія, яка здатна на договірних засадах з землекористувачами виконувати роботи по визначенню вологозапасів в грунтах, рівнів грунтових вод, а також виконувати аналізи грунтів з видачею відповідних рекомендацій по покращенню стану сільськогосподарських угідь.