У ході засідання учасники колегії підсумували результати обласної акції "За чисте довкілля". Як повідомили Закарпаття онлайн в Державній екологічній інспекції в Закарпатській області, в акції взя участь 186446 закарпатців. Було ліквідовано 538 несанкціонованих сміттєзвалищ, впорядковано 224 сміттєзвавлища, вивезено 30678,1 м3 сміття, розчищено 105,3 км джерел, русел, потічків, упорядковано 203 зони відпочинку, парки, сквери та 286 кладовищ. Очищено: 143,1 км прибережних смуг річок, потічків, канав, 829,9 км придорожніх смуг. Висаджено 48 тис. дерев.
Проте, проблеми залишились в Хустському, Тячівському та Рахівському районах. На усунення недоліків керівник краю дав головам райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування 10 днів. Результати їх роботи перевірятиме комісія з організації проведення благоустрою населених пунктів та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території області, до складу якої входить Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.
За словами начальника Інспекції С. Рішко, зважаючи на те, що впродовж років Закарпаття позиціонується як рекреаційно-туристичний край, засмічення населених пунктів та наявність стихійних сміттєзвалищ за їх околицями є неприпустимими. Тому, в межах повноважень, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища й після завершення всеукраїнської акції "За чисте довкілля" будуть проводити перевірки сільських, селищних, міських рад усіх адміністративних районів області щодо додержання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами. При цьому він закликав до посилення еколого-просвітницької роботи з населенням краю щодо важливості збереження неповторної краси Карпат. І тоді наш край справді асоціюватиметься з чарівним куточком квітучих сакур, нарцисів, едельвейсів.